Якими бачать стосунки України та Європи відомі чернігівці
Події із протестами проти підписання Асоціації з Європейським союзом плавно переросли у протести проти діючої системи влади, корупції та міліцейського свавілля. Дві спроби влади розігнати Євромайдан тільки згуртували та розізлили українців, завівши ситуацію із врегулюванням конфлікту у лабіринт безкінечних перемовин, обіцянок та владних провокацій. Чим закінчиться те, що сьогодні відбувається на головній площі України, сьогодні не візьметься прогнозувати ніхто.
На третьому тижні протистояння gorod.cn.ua виясняє у відомих чернігівців: підприємців, політиків, журналістів, діячів культури, як вони ставляться до ситуації, що склалася у країні, та місця України на карті Європи.
Додамо також, що ми розраховували на те, що свою думку з приводу ситуації, в якій зараз знаходиться наша країна висловить набагато більше людей, але тільки семеро з досить довгого списку для опитування зважились поговорити.
Олег Мороз, депутат міської ради
Прокоментувати те, що відбувається на Євромайдані, я можу однією фразою: "Революцію роблять романтики, а скористаються нею негідники". Ви ж бачите, хто там. Одна фінансово-промислова група може змінити іншу фінансово-промислову групу. Щось у країні треба міняти, це очевидно. Але я не бачу, на кого можна міняти тих, хто зараз. Вважаю, що в України має бути свій шлях. Не у Євросоюзі, і, не дай Бог, не у Росії. Ми - суверенна держава, і можемо вирішувати самі за себе. Якщо ми навчимося не гидити у під’їздах, не плювати на вулицях, не кидати сміття до урн - у нас буде Європа.
Владислав Савенок, журналіст
Європейський напрямок, прагнення української громади до Європи я підтримую, хоча мені і не зовсім подобається те, що роблять партійні активісти опозиції. Прекрасно розумію, що так швидко цю справу ми не зможемо завершити. На мій погляд, приєднання до Європи лежить передусім у культурній площині. Також я підтримую вимогу відставки уряду, яку висуває опозиція. А щодо президента Віктора Януковича і його можливої відставки скажу так: якщо зараз почати всіх відправляти у відставку, Україна може потрапити у досить погану ситуацію. Прості жителі України можуть дуже постраждати економічно. Я не економічний експерт, і чи не трапиться погіршення через підписання асоціації із Євросоюзом, краще має знати керівництво країни та експерти.
Ігор Андрійченко, громадський діяч
Я знаходжуся у Києві на Майдан Незалежності дуже багато часу, іноді лише з’являючись до Чернігова. Атмосфера тут фантастична. На вихідних людей найбільше, під’їжджають із областей. Але і у будні дні теж вистачає. Я визначив для себе точно: люди налаштовані дуже серйозно і дійсно хочуть стояти до останнього. Вони хочуть змін на краще, і готові бути тут заради них.
Зараз є кілька варіантів розвитку. По-перше, якщо у влади буде повне ігнорування того, що відбувається, а у Майдану - чіткого плану дій, все може закінчитися негарно. Силовий розгін Майдану на сьогодні, думаю, неможливий. І наостанок, якщо Майдан буде продовжуватися, ми зможемо дотиснути Януковича, він відставить уряд Азарова, і тоді можна буде формувати новий кабінет Міністрів і починати євроінтеграційний процес. І, звичайно, необхідне притягнення до відповідальності всіх причетних до наказу про побиття студентів.
Україна однозначно повинна бути європейською країною!
Віталій Гриц, підприємець, у минулому депутат міськради
У мене виходить так, що кожного дня думка про ці події змінюється. Але на сьогодні я думаю, що Майдан - це явище, із яким нам всім необхідно рахуватися, незалежно від моєї думки про нього. Я думаю, що Україні треба інтегруватися у Європейську спільноту. В цьому будуть вигоди для нашої економіки і бізнесу. Проблем для підприємництва я не бачу. Потрібно працювати і створювати продукт, який люди будуть мати бажання купити. Маючи свій унікальний продукт ми його зможемо продавати і у Європі, і у Росії, незалежно від того, будемо ми із Євросоюзом чи із якимись іншими об’єднаннями.
Сергій Народенко, підприємець, видавець газети "Вісник-Ч"
Я вважаю Євромайдан і те, що відбувається на ньому, абсолютно правильним. Якщо політичні конфлікти не можуть вирішитися інакше, то майдан може бути варіантом вирішення. Я підтримую євроінтеграцію України. Весь Євросоюз живе краще, ніж ми, чому ж ми повинні бідніше? Дуже хочеться, щоб події на Майдані Незалежності закінчилися конструктивними перемовинами та підписанням Договору про асоціацію із ЄС, тобто щоб українці вибрали європейський шлях розвитку. Піде чи не піде у відставку уряд - це технічні деталі, які до мети, яку я висловив вище, мають мало відношення. Хто підпише, чий підпис буде стояти під договором - зовсім не важливо.
Євген Бондаренко, музикант
Я звісно хочу, щоб Україна була ближче до Європи. Ми європейці і по духу, і по культурі, і у музиці, яка є моїм життям, у нас теж дуже багато європейського. Головне, щоб українці зрозуміли: від підписання якогось договору тут же все не зміниться, і не стане як у них. Треба не майдани збирати і закликати до революцій. Я не підтримую такий спосіб вирішення політичних проблем у країні. Нам необхідно змінюватися зсередини, міняти свою ментальність, ставати європейцями у нас самих.
Оксана Тунік-Фриз, підприємець
Я однозначно підтримую євроінтеграційний поступ України і всі законні дії, які йому сприятимуть. Президент не підписав асоціацію, українці зібралися на мітинг. Вважаю, що це абсолютно нормально. Громадяни країни мають використовувати всі свої передбачені законом права для того, щоб висловити свою позицію. І мирна маніфестація - це один із тих важелів, які народ може використати, коли інші важелі не працюють. Тому, у даному випадку, мирні, саме мирні демонстрації - те, що може допомогти. Адже всі інші двері, на жаль, зачинені. Тих людей, які сьогодні на Майдані, я підтримую. Негативні сторони, плюси ти мінуси української нації ми всі знаємо. Але я знаю, що українська ментальність набагато ближча до європейської, аніж до будь-якої іншої. Тому моя позиція однозначна - наш шлях має бути тільки до Європи.
Богдан Гуляй
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.