Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівський яхт-клуб запрошує під вітрила дітей

Чернігівський яхт-клуб запрошує під вітрила дітей

Попри те, що вітрильний спорт вважається «забавкою для багатих», українські діти успішно шдкорюють водяну стихію. Тренуються на ставках та, іноді, не на найкращому «транспорті». Однак ні розмір водойми, ні стан вітрила - не перешкода для спортивного азарту, як вважають досвідчені яхтсмени. У Чернігові донедавна існував лише дорослий яхт-клуб. Про його здобутки вже чули й далеко за межами області. Проте нині засновники клубу спільно з Чернігівським центром туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю вирішили ризикнути і взяти курс на створення ще й дитячого вітрильного клубу.

«Вітрильний спорт - це завжди екзотично і романтично, тим більше, що наша Чернігівщина має такий прекрасний водний ресурс, - вважає один із засновників, командор яхт-клубу Владислав Кириченко. - Вітрило - це раз і назавжди. Повірте! Я ось на це «хворію» вже понад 20 років і не бажаю «лікуватися». Можна, звичайно, назвати це словом «хобі», але у захоплення не часто вкладається така кількість праці та енергії, як це роблять яхтсмени. Дуже хотілося б, щоб батьки і діти Чернігова підтримали нашу ініціативу. Ми маємо потрібний транспорт, володіємо теорією і залюбки поділимося з бажаючими багажем знань і навичок».


За словами пана Владислава, у минулому році вони вже спробували створити такий собі «вітрильний гурток» для дітей. Та спроба, на жаль, виявилася невдалою.

«Ми ходили по школах, запрошували дітей, але чомусь всі думають, що для цього треба великі кошти чи яхту одразу купувати. Ні! Всі заняття для дітей будуть абсолютно безкоштовними. На сьогодні в нашому арсеналі вже є 10 швертботів (тип конструкції легкої вітрильної яхти - Авт.), ще п’ять нині ремонтуємо. Ми хочемо показати людям, що для того, аби ходити під вітрилами, не потрібно якихось надреаль-них можливостей чи складних навичок . Яхт-клуб - це ніби окремий світ. Тут усе роблять разом. Це виховує у дітей низку гарних якостей: взаємодопомогу, підтримку, повагу... Яхтсмени - люди романтичні, але вміють міцно стояти на ногах, навіть у сильний шторм. Вони вірять, що зможуть захистити частину історії спортивної України. Цю віру і ми хочемо передати нашим дітям», -наголосив Владислав Віталійович.

Організатори вірять, що цього разу вони таки знайдуть підтримку серед юних чернігівців, адже молодь завжди позитивно налаштована на нове і незвичне, тож є сподівання, що до такого здорового дозвілля долучатиметься все більше бажаючих.

Вітрильна республіка

Вітрильний спорт виник у країнах, де добре розвинене мореплавство - Англії та Нідерландах. Його зародження тісно пов’язане із професійним плаванням на невеликих вітрильних суднах, де перевага у швидкості дозволяла успішно конкурувати, наприклад, у рибальстві або лоцманській службі. Спортивний інтерес, що виник унаслідок поліпшення ходових якостей таких човнів, а також проведення перегонів, спричинили появу спеціальних суден, призначених винятково для аматорського плавання. їх почали називати яхтами. Ця назва походить від голландського слова «jagie» - так у Нідерландах у XVII столітті називали невеликі швидкохідні однощоглові судна.

Перша організація яхтсменів з’явилася в Англії 1720 року. Згодом яхт-клуби та вітрильні спільноти почали виникати в США (1811), Стокгольмі (1832), Берліні (1835), Гаврі (1838) і до кінця XIX століття в Європі налічували вже понад двісті яхт-клубів. 1900 року вітрильний спорт увійшов у програму олімпійських ігор, а 1907-го почав діяти Міжнародний союз вітрильних змагань (IYRU).


На відміну від багатьох інших видів, у вітрильному спорті не так сильно виражена залежність від природних даних спортсмена (ваги, зросту тощо). Завжди можна вибрати відповідний для себе (під зріст і вагу) клас яхт. Вітрильним спортом займаються і чоловіки, і жінки. Екіпаж спортивної яхти складають від 1 до 15 спортсменів і більше - залежно від класу й габаритів яхти.

До речі, вітрильний спорт - серед тих видів, які на кожних Олімпійських іграх приносять Україні медалі.

Сніжана Божок, газета "Чернігівщина" № 38 (418) від 19 вересня 2013

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: яхт-клуб, Сніжана Божок, "Чернігівщина"

Добавить в: