На Чернігівщині вчили власноруч робити хліб від початку і до кінця (відео)
У колись вимираючому хуторі Обирок, на Чернігівщині, тривав етно-фестиваль "Хліб". Офісні працівники та студенти, які звикли збирати врожай хіба з полиць магазинів, намагалися пройти шлях хлібороба від початку до кінця.
Жителі міста звикли заробляти собі на хліб язиком, а тут тепер треба підключити руки, щоб отримати на обід бодай скоринку. Серп у руки узяв навіть режисер стрічки "Той, хто пройшов крізь вогонь". Михайло Іллєнко бере до рук серп і почувається у полі, як риба у воді. Каже, що це — втрачене мистецтво, мистецтво виживання. Такої кількості молоді хутір Обирок на Чернігівщині не бачив за всю свою історію. Тепер по сільських дорогах ходять циркачі, а на обійстях відроджують стародавні ремесла.
Молодий режисер Леонід Кантер сам тут навчився хліборобської справи і тепер усіх запрошує.
Місцевий дід Іван зізнається, що раніше жали пшеницю лише жінки. Тепер дівчата уникають цього процесу, бо це заняття ріже руки. Із кожного зжатого колоска слід добути зерно, для цього знадобиться справний ціпок. Молотять пшеницю усі гуртом: чоловіки, жінки і малі діти. Друзки летять, але, зізнаються хлібороби, все робиться з любов'ю, щоб паляниця вдалася. Далі зерно перетирають на борошно, це хоч і виснажливий, але вже фінальний акорд. Далі можна місити тісто із цукру, солі та борошна.
Цілий натовп людей у неділю працював заради спеченого хліба. Хтось заробив мозолі, а хтось ще завтра відчує, як ниють м'язи, може, саме тому цей хліб і пахне якось по-особливому.
Підготував Сергій Корж за матеріалами телеканалу «1+1»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.