Міфи місцевого самоврядування

Міфи місцевого самоврядування
7 грудня своє професійне свято відзначають працівники органів місцевого самоврядування. Звичайно, у Класифікаторі професій такої спеціальності не знайти, адже у міських і районних радах працюють фахівці різних напрямів, які опікуються питаннями освіти й охорони здоров'я, соціального захисту, транспорту, будівництва та багатьмаіншими сферами.

Не можна назвати міфом той факт, що це найбільш наближена до громадян ланка влади. Це правда - з будь-якими важливими питаннями жителі міста в першу чергу звертаються до міської влади.

Міф №1 - міська рада вирішує всі питання. Вже багато років у країні йдеться про децентралізацію влади, передачу більших повноважень на місця. А насправді все відбувається з точністю до навпаки. Крім того, є юридичні аспекти, на які міськрада впливати просто не може. Приміром, це стосується прав мешканців гуртожитків, що увійшли до статутних капіталів підприємств. Така ж патова ситуація з коштами, що за традицією розподіляються в столиці.

Міф №2 - на роботу в органи місцевого самоврядування можна потрапити тільки через зв'язки. З власного досвіду скажу - це неправда! Якщо є бажання, все реально. Конкурси на різні вакантні посади відбуваються прозоро: головне, відповідати переліченим вимогам. До речі, в практиці Чернігівської міської ради були випадки, коли людина, пройшовши конкурсне випробування, відмовилась від роботи, дізнавшись про рівень своєї заробітної плати.

Звідси міф №3 - високі зарплати. Зарплати в переважної більшості спеціалістів міської ради не перевищують середній рівень у місті, а у молодих фахівців, які не мають надбавок за стаж роботи,і взагалі не дуже. Підвищення обіцяли з наступного року, але видається, його вже скасували на державному рівні.

Міф №4 - низька завантаженість роботою. Принаймні, про це можна почути у громадському транспорті. Мовляв, «працюють там, отримують зарплати і нічого не роблять». Теж хочеться посперечатися. Графік роботи з 8.00 до 17.00 зовсім не означає, що робочий день закінчується вчасно, якщо є нагальні справи. А ще не варто забувати і про рівень'відповідальності за прийняті рішення.

З початку року через канцелярію Чернігівської міської ради пройшло понад 9 тис. листів. Кожен з них мав своїх виконавців, а результати контролюються не тільки на місцевому рівні, а й обласному, окремі листи -державному. Крім того, до відділу звернень громадян міської ради щотижня надходить до 100 пропозицій, скарг і звернень.

З моєї точки зору, робота в органах місцевого самоврядування різнопланова і цікава, - бо в центрі уваги - потреби громади і конкретної людини. Результати праці помітні у змінах зовнішнього вигляду міста, комфортності помешкань жителів. Хоча не завжди чернігівці встановлюють причинно-наслідкові зв'язки. Якщо добре, хіба до цього хтось причетний?

Міф №5 - відірваність від життя.

Працівники місцевого самоврядування - такі ж мешканці міста, як і всі інші. Ми так само їздимо у громадському транспорті, відвідуємо ті ж супермаркети і ринки, лікарні й поліклініки, а діти - дитсадки і школи. Сфера місцевого самоврядування -не ідеальна, проте успіх приходить до тих, хто об'єднується заради спільної мети. Зі святом, колеги! І звичайно, чернігівці, адже ми працюємо для вас!

Ирина Синельник, советник мэра города, еженедельник "Главная черниговская газета" №42 (072) от 10.12.12

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ирина Синельник, еженедельник "Главная черниговская газета"

Добавить в: