Одне з голубих озер забрав собі депутат Іван Чаус
Суббота, 21 Июля 2012 16:38 | Просмотров: 16663
Іван Чаус
Щойно ви виїдете звичною дорогою з Олешні до найбільшого і найближчого до села озера – відразу його побачите. Ні, не озеро, а... високий паркан.
Берег приблизно на 175 чоловічих кроків обнесений високим частоколом. Загороджена ділянка займає (поки що?) близько 80 соток (0,8 га) берега Великого озера. Принаймні, так показали розрахунки.
Хто?
Оскільки берег озера, та ще й такого відвідуваного, шматок вельми ласий, то й дістався він не аби кому, а… правильно – депутатові. Це справа одного з депутатів Чернігівської обласної ради, президента благодійного фонду ім. Софії Русової і колишнього президента чернігівського футбольного клубу «Десна» – Івана Чауса. Принаймні, його, як господаря парканного будівництва, вказала Олешнянський сільський голова Надія Авраменко. Начебто він орендував земельку, тобто бережок, у Добрянського лісового господарства.
Вздовж іншого берега вирубані ряди молодих сосен. Сосни були штучно насаджені після завершення роботи у кар'єрі, котрий і став згодом озером. Вирости їм не дали. За словами Надії Авраменко, розчистка лісу виконана уздовж лінії електропередачі.
Літо не чекає
Паркан зростав навіть під час святкування Івана Купала і Міжнародного фестивалю авторської пісні 6-8 липня. Гуляють гості і просто відпочивальники, ходять жінки і діти, «голосить» ведучий зі сцени, а поруч – гуркіт кілків, грюкіт молотків і… летять хімікати з пульверизатора.
Нині за парканом – кілька бесідок, великі куполи наметів із назвами й символікою виробників пива, пара клозетів типу «дерев'яна зручність».
Готувати матеріал про можливий прихід бізнесу на затишний колись берег мені доводилося ще у березні 2011 року. Голова Ріпкинської районної ради Віктор Бугай прокоментував тодішні чутки так: «Орендар планує на найбільшому озері створити всі умови для відпочинку. Тобто організувати і облаштування пляжу, і прибирання території, і торгівлю, і медпункт. Бажано, щоб був також міліцейський пост. Бо минулі роки вже показали: чого там тільки не робиться і хто тільки туди не приїжджає. Я не буду конкретизувати, називати прізвище підприємця, який має бажання орендувати. Ми зараз займаємося відповідними юридичними питаннями, щоб там була конкретна людина – господар, який би підтримував порядок».
Чимдалі в ліс, тим спокійніше
У такому вигляді береги Великого (і найближчого) озера для спокійного відпочинку навряд чи придатні. Аби «відпочити» серед автотранспорту і пивнушок-наливайок, гучної музики і натовпу людей, зовсім не обов'язково їхати до олешнянських озер за 70 км від Чернігова. Усього того вистачить і вдома… Якогось «прориву» в порядку на берегах озера від появи високого паркану не сталося, пляшок валяється вдосталь. Можливо, порядок дійсно буде на тій ділянці з платним в'їздом .
Якщо для вас важливі принади природи, слід заглиблюватися лісовою ґрунтовкою далі, до менших озер – другого й третього. Там, хоч і чути іноді гуркіт зчеплення вагонів на залізничній станції поруч, зате буде просторіше і спокійніше. Але будьте обережні, панове: пляшки серед трави валяються іноді не лише цілі, а й розбиті на гострі друзки.
За матеріалами сайту "Високий Вал"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Голубі озера, Іван Чаус, село Олешня, Віктор Бугай