Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 7 порад, як правильно вибрати банк для одержання пенсії

7 порад, як правильно вибрати банк для одержання пенсії

7 порад, як правильно вибрати банк для одержання пенсії
Для 14 мільйонів українських пенсіонерів сьогодні є два основних способи одержання пенси - на пошті та у відділеннях або банкоматах банків. Переваги одержання пенсії через банки очевидні. По-перше, це зручніше і швидше. По-друге, часто банки пропонують пенсіонерам послуги, які допомагають економити або заробляти додаткові проценти. Головне - правильно підібрати банк, у якому вас будуть влаштовувати умови обслуговування. Як це зробити - вам допоможуть наші поради.

Порада перша. Обирайте відомі та великі банки

Найпростіше правило, якого слід дотримуватися під час обрання банку, - вибирати відомі та великі банки. Простіше кажучи, чим більший банк, тим він надійніший і тим вище гарантії, що пенсія буде надходити вчасно, а ви легко знайдете відділення або банкомат поряд зі своїм домом. Ще один показник, на який ви можете звернути увагу, - кількість пенсіонерів, яких банк обслуговує.



П'ять найбільших банків України (дані НБУ на 1.10.2011 р.):




Порада друга. Дізнайтеся, скільки часу займе процедура оформлення пенсійного рахунку в банку

Щоб почати одержувати пенсію через банк, як правило потрібно зібрати купу документів і принести їх до банківського відділення. Потім банкіри попросять вас написати заяву на перерахування пенсійних коштів, і вам потрібно буде повторно завітати до Пенсійного фонду, щоб підтвердити своє рішення. Якщо вам шкода витратити на оформлення відносин із банком кілька днів, можна скористатися таким нововведеннями ПриватБанку: для оформлення пенсійної картки достатньо зателефонувати до банку, і його співробітники візьмуть оформлення всіх необхідних документів на себе, а вас запросять до найближчого відділення забрати уже готову картку.



Порада третя. Дізнайтеся, чи достатньо в банку банкоматів і відділень

Деякі банки можуть взагалі НІ мати банкоматів або відділень поряд з вами. Тому перед вибором банку зверніть увагу, скільки у нього відділень і банкоматів у вашому місті. Знімати пенсію в банкоматах особливо зручно тому що до них зазвичай немає черг і працюють вони цілодобово. Гроші можна знімати не лише в банкоматах свого банку але в такому випадку потрібно додатково платити комісію.



Порада четверта. Економте на комунальних платежах

Найчастіше в банку пенсіонерам доводиться оплачувати комунальні платежі. Багато які банки, у тому числі й великі (наприклад, Райффайзен Банк «Аваль»), стують з пенсіонерів певну комісію. Із усіх українських банків тільки Кредитпромбанк, ПриватБанк і Банк «Фінанси та Кредит» дають змогу оплачувати комунальні платежі без комісії.



Порада п'ята. Одержуйте від пенсії додатковий дохід

Якщо ви не будете витрачати всю пенсію відразу, на залишок коштів на рахунку або картці банки нараховують проценти, іноді такі ж, як і за депозитними вкладами. При цьому гроші можна зняти в будь-який момент Тут важливо звернути увагу на процентну ставку та умови нарахування процентів на залишок. Сьогодні банки «доплачують» до вашої пенси 4-10% річних.



Порада шоста. Платіть пенсійною карткою зі знижками

Пенсійні картки багатьох банків дають можливість економити і на придбанні їжі, одягу та ліків. Наприклад, ПриватБанк надає знижки до 25% у разі розрахунку карткою в магазинах і аптеках, хоча в більшості з них знижкам становить 3-5%. Брокбізнесбанк надає знижки для всіх власників карток у мережі, компаній-партнерів від 3%.



Порада сьома. Користуйтеся спеціальними умовами для вкладників

Ще один привід узяти участь у пенсійних програмах банків - це додаткові проценти під час відкриття депозитного рахунку. Зазвичай пенсіонерам платять вищі ставки (на 0,5-1%), ніж звичайним громадянам. При цьому, якщо відкрити вклад із можливістю поповнення, перерахування частини пенси на депозит здійснюється автоматико.



Усі дані взято з джерел в Інтернеті станом на 17.01.2012р.


Тижневик «Вісник Ч» №6 (1344)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенсия, порада, банк, «Вісник Ч»

Добавить в: