Півтисячі співробітників міліції Чернігівщини загинули…
…в боротьбі з гітлерівськими загарбниками
22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найстрашніша в історії людства війна, яка забрала життя кожного п'ятого нашого співвітчизника. Невмолимий час забирає від нас учасників і свідків тих вікопомних подій.
Але їхні діти, онуки і правнуки щороку 22 червня схиляють голови перед пам'яттю співвітчизників, що полягли у боротьбі з фашистами, загинули в таборах смерті, в полоні, померли від ран. Ветерани, як могли, наближали День Перемоги і заслужили вічну славу.
День початку війни став сьогодні в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі битви, кого замучили в концентраційних таборах, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.
Саме нашому народу завдячує увесь світ за мужність і героїзм, виявлені у смертельному двобої з фашизмом. Наш народ за роки Другої Світової війни втратив 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйони цивільних і 2,5 мільйони військових).
В День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо тих, хто жертвував найдорожчим - життям заради свободи і незалежності нашої Вітчизни. Чимало серед них і співробітників міліції, які з перших же днів війни боролися із загарбниками на фронтах і в тилу та внесли свій вагомий внесок у копілку Великої Перемоги.
Цими днями доречно згадати про партизанські загони, які діяли в період Великої Вітчизняної війни на Чернігівщині. Один з яких, і найбільший - Добрянський, був організований саме працівником карного розшуку НКВС Георгієм Артозєєвим. Члени цього загону, до речі першого не лише на території України, але й на всій території СРСР, (організований в серпні 1941р.) проявили нечуваний героїзм у жорстоких боях з окупантами. Чого лише вартий був відчайдушний вчинок партизанів напередодні річниці Великої Жовтневої революції, в ніч з 6 на 7 листопада, коли фашисти вже впритул підійшли до Москви, вони вибили гітлерівців зі станції Добрянка (на той час районний центр), провели урочистий мітинг під червоним прапором і добу утримували населений пункт у своїх руках. Пізніше цей загін пустив під укіс десятки ворожих ешелонів.
Загалом же понад пів тисячі співробітників міліції Чернігівщини віддали своє життя у боротьбі з фашистськими загарбниками, відстоюючи свободу та незалежність нашої Батьківщини.
Ніхто не має права забути, що трагедія 41-го поклала початок переможному Травню 45-го.. Тому сьогодні наш святий обов'язок, в ім'я світлої пам'яті полеглих у боях, оберігати мир і спокій в Україні. А всім полеглим у тій страшній війні захисникам рідної землі у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні низький доземний уклін та велика шана.
УМВС України в Чернігівській області
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.