Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Нічний телефонний дзвінок з «міліції»

Нічний телефонний дзвінок з «міліції»

4 березня о другій ночі 49-річну жительку с. Киїнка Чернігівського району збудив телефонний дзвінок. Голос чоловіка, який телефонував, був схожий на голос її сина. Чоловік розповів, що його затримали співробітники міської міліції начебто за бійку і якраз зараз вирішується питання про затримання, а для «позитивного вирішення питання» міліціонерам потрібно віддати 3000 гривень.

Потім розмову продовжив «працівник міліції», який навіть не представився, і повідомив, що гроші (сума вже виросла до 5000 грн.) необхідно привезти о 6 ранку на залізничний вокзал Чернігова, після чого її сина одразу відпустять.
41-річний Іван (імена змінено) тієї ночі дійсно не ночував вдома, про це він ще звечора повідомив свою матір, та сказав, що відключить мобільний телефон, а о 9 ранку вже буде вдома.

Налякана мати, почувши невтішну новину про сина, побігла до сусідів і все їм розповіла. За порадою сусідів жінка зателефонувала на номер, з якого телефонували «міліціянти» та спитала прізвище затриманого. Після такого приголомшливого запитання незнайомці кинули слухавку і більше їх телефон не відповідав.

Схвильована жінка зателефонувала до чергової частини райвідділу міліції. Оперативний черговий одразу з'ясував, що співробітниками міського відділу міліції Іван не затримувався і повідомлень про бійку не надходило. Тільки після почутого жінка трохи заспокоїлася, а коли зранку на порозі з'явився її син, то зрозуміла, що вночі їй дзвонили шахраї.

Це вже не перший випадок подібного телефонного шахрайства в області. У зв'язку з цим - кілька корисних порад для громадян як не стати жертвою «телефонних шахраїв»:

по-перше, спробуйте перевірити отриману інформацію, передзвонивши тому, хто «потребує негайної допомоги» або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати її;
по-друге, запитайте невідомого про щось особисте, наприклад, в яке місто він телефонує, чи як звати того, хто «потребує допомоги», скільки йому років тощо. Швидше за все, аферисти працюють навмання і так швидко не зорієнтуються. Просто кладуть слухавку.

Якщо скажуть, що телефонують з міліції - передзвоніть у вказаний відділок і перевірте інформацію. Так само і з лікарнями чи іншими закладами. Це займе лічені хвилини, але збереже ваші кошти і нерви, адже переживати ви будете до того моменту, коли дізнаєтесь, що це шахрайство, а з вашими родичами все гаразд.

Як правило, такі телефонні шахраї «працюють» серед ночі, коли важко зорієнтуватися та логічно мислити, тим більше, отримавши таку негативну інформацію. Але пам'ятайте - краще порахувати до десяти, заспокоїтися і прийняти виважене рішення, ніж потерпіти від вдалої оборудки махінаторів.

Галина Пиріг, помічник начальника відділу ЧРВ УМВС

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: шахраї, міліція, Галина Пиріг

Добавить в: