Хто водичку каламутить?

Хто водичку каламутить?
До місцевих виборів залишилося менше 80 днів. Незважаючи на короткий термін виборчої кампанії, яка осо-ось стартує, більшість політичних сил, що претендують на владу у місті, досі не поспішають відкривати свої карти.

Чергова спроба журналістів добитися від політиків конкретних відповідей не увінчалася успіхом. Чиї прізвища стоятимуть у бюлетенях під назвою партії , та кого саме вона висуватиме на міського голову – це намагалися з’ясувати у вівторок в експертному клубі «Чиста політика».

Поділитися інформацією прийшли не всі учасники цьогорічних місцевих перегонів. Серед сміливців були представники Батьківщини, Партії регіонів, Соціалістичної партії, Комуністичної партії, , ВО «Свобода» та Народної партії. Нагадаємо, що останні дві сили поки що не представлені у міській раді.

Досі єдиною партією, яка відкрито задекларувала свої наміри щодо міського голови, залишається Народна партія. Її лідер Олександр Кириченко повідомив про своє бажання балотуватися на цю посаду ще на початку літа. На жаль, інші політсили, присутні на засіданні, зізналися лише у тому, що така кандидатура напевне буде, але громадськість дізнається про неї пізніше.

Кожна присутня партія посилалася на різні причини такого затягування. Партія регіонів, Комуністична партія та Соціалістична партія обргунтували це наявністю певної процедури у середині структури. В Батьківщині збираються влаштовувати так звані «праймеріз» - попередні вибори, на основі яких і будуть затверджені прізвища тих, хто увійде до списків усіх рівнів (Проте в експертів виникли сумніви щодо можливості об’єктивного проведення даної процедури зважаючи на те, що залишилося мало часу до подання цих даних до окружної комісії).

Насправді, основною причиною затягування як завжди залишається наявність кулуарних домовленостей і не лише в середині самих політичних сил, а і між різними, іноді офіційно ворогуючими, сторонами. По місту ходить безліч чуток, щодо приналежності публічних осіб до того чи до іншого табору, наявності тих чи інших політичних розкладів.

Судячи з усього конкретні прізвища ми зможемо дізнатися лише в останній момент, тобто в кінці вересня або на початку жовтня. В цьому експерти вбачають ряд загроз.

По-перше, залишається під сумнівом свідомий вибір громадян. У пересічного чернігівця просто не буде часу розібратися з тим, кого пропонують партії і у чому їх регіональна специфіка. Таким чином вибір знову ж таки базуватиметься на ставленні до політструктури на всеукраїнському рівні. Також під час здійснення вибору роль випадкових факторів буде дуже високою.

Усвідомлюючи це, у партій не буде мотивації зважати на думку громадськості під час формування списків. Тому той факт, що після виборів у міській раді опиниться багато перебіжчиків або не дуже популярних особистостей, нікого не здивує. Це по-друге.

По-третє, можна говорити про низький рівень особистої готовності кандидатів на посаду міського голови до своєї можливої роботи на користь Чернігова. Це саме стосується і кандидатів в депутати. Адже зрозуміло, що під час переговорів до висунення, а потім виборчих перегонів, подумати про місцеве господарство, скласти стратегію роботи, намітити перші кроки вже не буде коли.

Таким чином ілюстрацією принциповості, послідовності та відповідальності наших політиків продовжує слугувати прислів’я: «Найкраще рибка ловиться у каламутній воді». Нам, звичайним чернігівцям, залишається або дивитися, як доїдають нашу «рибку», або виганяти тих, хто водичку каламутить. Тобто намагатися розібратися та голосувати на підставі конкретних пропозицій за цілком конкретні місцеві особистості. Адже ще п’ять років такого господарювання як зараз, то ні рибки, ні вудок не залишиться.

Тетяна Горбинка

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тетяна Горбинка, «Чиста політика», вибори

Добавить в: