Як зміняться криптовалютні портфелі у 2025 році?
Криптовалютний ринок постійно змінюється. Це не тільки зміна співвідношення BTC USD, але й поява нових тенденцій. Передусім необхідно підготувати диверсифікований криптопортфель, який буде відповідати сучасним вимогам та настроям ринку.
Диверсифікований портфель
Диверсифікація активів у всі часи допомагає знизити ризики та підвищити прибутки. Це дозволяє боротися з таким явищем, як волатильність, тобто різка зміна вартості окремих активів.Всього існує три варіанти диверсифікації: консервативний, помірний і ризикований. Для першого рішення характерні стабільні, але мінімальні прибутки. Консервативний підхід гарантує стабільність, а не швидкість заробітку. У такому портфелі містяться найпопулярніші види криптовалюти, стейблкоїни та невелика кількість нових альткоїнів, що встигли добре себе зарекомендувати.
Помірний криптопортфель поєднує консервативний підхід із потенціалом зростання. У такому портфелі також є біткоїни та ефіри, проте значна увага приділяється монетам із високим потенціалом зростання. Набір доповнюють невзаємозамінні токени De-Fi тощо.
Ризикований портфель формується з перспективних альткоїнів, які мають потенціал до швидкого зростання. Зазвичай прибуток отримується внаслідок швидкого руху монет. Кожен із власників крипти сам вибирає стратегію диверсифікації.
Як виглядає ідеально збалансований криптовалютний портфель 2025 року
На думку спеціалістів криптовалютної біржі Binance, ідеально збалансований портфель у 2025 році повинен складатися на 60 % із провідних цифрових активів із високою капіталізацією, і на 40 % — із перспективних альткоїнів, що мають високий потенціал до швидкого зростання.Існує доволі багато криптовалют, проте далеко не кожна з них може потрапити в криптовалютний портфель досвідченого трейдера. Серед найбільш популярних варіантів 2025 року:
- біткоїни (загальна частка складає 40 %);
- ефіри (10 %);
- Polkadot (10 %);
- Chainlink (10 %);
- Avalanche (5 %);
- Filecoin (5 %).
Polkadot, Chainlink та Solana — технологічні криптовалюти. Наприклад, Solana активно використовується створювачами дуже популярних нині мем-коїнів, а Chainlink займає провідну позицію у смартконтрактах. Filecoin та Avalanche мають власні особливості — децентралізоване зберігання даних (Filecoin) та кастомні блокчейни Avalanche. Криптовалютний портфель із таким наповненням поєднує перевірені цифрові активи з потенціалом зростання нових креативних проєктів.
Звісно, інші активи також можуть доповнювати зазначений вище список, проте їхня частка не повинна бути значною. Експериментувати варто, але потрібно отримати детальну інформацію про криптовалюту, перш ніж додати її до свого криптовалютного портфеля. Ризикувати доцільно тільки у випадку наявності досвіду.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.