Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Шерстянці у Чернігові ліквідовують обвал колектора

На Шерстянці у Чернігові ліквідовують обвал колектора

 



Всю ніч з 17 на 18 січня тривали роботи з ліквідації аварії на каналізаційному колекторі на вулиці Дмитра Самоквасова у Чернігові. Працює насосне обладнання з перекачування стоків повз аварійну ділянку, де обвалилась ділянка каналізаційного колектору діаметром 700 мм.
Про це повідомляє КП "Чернігівводоканал" на своїй Facebook-сторінці.

Паралельно робітники намагаються розкрити колектор та розчистити його. Роботи проводять без обмеження водопостачання в мікрорайонах, які скидають стоки через аварійний колектор.

У "Чернігівводоканалі" кажуть, що мешканцям Масанів, Подусівки та Шерстянки варто зробити запаси питної води, через те, що загроза обмеження водопостачання у зазначених мікрорайонах міста існує і на сьогодні.

Нагадаємо, що це вже другий обвал цього колектору на Шерстянці. Перший стався на вулиці Текстильників у жовтні 2024 року.

Що відомо про попередню аварію на колекторі

4 жовтня з 15:00 водоканал повідомив, що обмежить водопостачання у багатоповерхівках через аварію на каналізаційному колекторі діаметром 700 мм у мікрорайоні Шерстянка. Це стосується мікрорайонів ЗАЗ, Масани, Стара, Нова Подусівка та Шерстянка.

Жителів зазначених районів водоканал просить скоротити споживання води з 4 по 7 жовтня 2024 року.

Пізніше того ж дня, на засіданні міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій у Чернігові оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня через руйнацію каналізаційного колектору.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що цей колектор протяжністю 7,7 кілометра. Його збудували в 1970-х роках минулого століття. Він двічі відпрацював свій термін експлуатації.



"У 2019 році тут вже була серйозна аварія. Обстеження показало, що такий стан колектора — серйозна загроза для екології та функціонування міста. Розв'язання проблеми — повна його заміна, бо верхня частина пошкоджена газовою корозією. З 2019 року ми неодноразово писали листи до різних міністерств щодо виділення коштів. Зараз цей проєкт подали на фінансування партнерів із Франції, в рамках ратифікованого договору про співпрацю між нашими державами. Сподіваємось на позитивне рішення", — сказав Ломако.
5 жовтня начальник служби водопровідних мереж "Чернігівводоканалу" Ігор Грищенко повідомив, що аварія на каналізаційному колекторі пов'язана з незаконно збудованою пилорамою над колектором.

"Там охоронна зона понад п'ять метрів. Там не мало бути ніяких приміщень, ніякого навантаження на той колектор. Тобто, будь-який в'їзд машини був спрямований на понаднормове навантаження на колектор. Де машини заходили постійно, там воно й обвалилося".
За словами Грищенка, ще до повномасштабної війни власника пилорами попереджали, щоб він ліквідував свою забудову. Це він проігнорував.

Пізніше у мікрорайонах, де не було води у багатоповерхівках, відновили водопостачання, завдяки накриттю зруйнованої ділянки колектора.

Підвищувальні насосні станції водопроводу, які перебувають на балансі КП "Чернігівводоканал" запустили 6 жовтня о 07:30, а ті, що перебувають на балансі "ТКЕ" (Шерстянка) "ОТКЕ" (район Масани, Подусівка), ОСББ (вулиця Любецька, 106, проспект Миру, 277) запустять після 08:00 того ж дня.

8 жовтня на загальноміській нараді директор КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко повідомив, що заміна зруйнованої ділянки колектора у 150 метрів в мікрорайоні Шерстянка може коштувати 10-15 мільйонів гривень.

Вартість ремонту всього колектора, за словами Малявка, понад 800 мільйонів гривень.

Джерело: "Суспільне Чернігів", телеканал "Новий  Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шерстянка, водоканал. колектор, аварія

Добавить в: