Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові готуються до 43-ї сесії міської ради

У Чернігові готуються до 43-ї сесії міської ради

 

19 листопада скликається 43 сесія Чернігівської міської ради. Розпорядження про це підписав у минулу п’ятницю в.о. міського голови. Під час погоджувальної ради, яка відбулася в понеділок, розглянули питання порядку денного. Всі вони – важливі і не дискусійні, зазначив Олександр Ломако. Передусім – це передача 14 військовим частинам необхідної допомоги на суму 37 млн. гривень.



В.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако


– Це суттєва допомога, і якщо комусь здається, що є якісь політичні питання для них більш важливі, і можна пробувати знову ігнорувати сесію і продовжувати блокувати питання ЗСУ, а потім на мітинги під міську раду виходити і говорити, що треба ЗСУ підтримувати. Це якась шизофренія, – підкреслив Олександр Ломако.

Політика політикою і особисті амбіції особистими амбіціями, а хлопці і дівчата, наші захисники, які реально зараз охороняють нашу державу, незалежність і нашу можливість жити і працювати в місті досить далеко від бойових подій, завдяки їм, і ті звернення, які були на міську раду, вони були відпрацьовані структурними підрозділами, мною, відділом бухгалтерії міської ради, відділом обліку, проведені тендери. Це куплено і це треба передати, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Кілька питань також пов’язані зі Збройними Силами України – це технічні поправки до вже діючих програм, які розширюють можливість громади допомагати захисникам. Наступне питання – підтримка плану Перемоги, який представив Президент Володимир Зеленський.

– Я думаю, що громада Чернігова теж повинна висловитися з цього приводу і звернутися до наших міст побратим, які у нас є по всьому світі: Сполучені Штати Америки, Франція, Німеччина, Польща, Ізраїль, Болгарія, Чехія, там, я не буду всіх перелічувати, – звернутися до них на своєму рівні, тиснути, звертатися до своїх урядів, також не зменшувати, навпаки посилювати підтримку України, – зауважив Олександр Ломако.

Окремий блок питань, які виносяться на 43 сесію, стосується місцевого бізнесу, завдяки якому Чернігів живе і розвивається. Підприємці працюють в надскладних умовах, сплачують податки, підтримують військових, наближаючи перемогу. Поновлення земельних договорів чекають сотні чернігівців, зауважив начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко. Міський бюджет може недоотримати близько 160 млн. гривень, які могли б направити на забезпечення функціонування міста або допомогу ЗСУ.

–У цих підприємців є робочі питання: продовження оренди, переоформлення документів, комусь це потрібно для того, щоб отримати кредит, комусь для того, щоб вирішити технічні питання, їх накопичилося багато, це близько тисячі різних підприємців або фізичних осіб, мешканців нашого міста, в тому числі близько 150 людей, у яких зруйноване житло, які зараз не можуть податися на програму єВідновлення, тому що у них не оформлена земля, – сказав в.о. Чернігівського міського голови.

Керівник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко повідомив, що підприємство виграло грант, який дає можливість провести реконструкцію КНС №5, свого часу отриману від Хімволокно в занедбаному стані.

–Наразі є можливість за грантові кошти німецьких партнерів зробити з нуля проектування цієї насосної станції і побудувати абсолютно нову насосну станцію, збільшуючи її потужність. Можливо, колись на місці, наприклад, камвольно-суконного комбінату або території колишнього Хімволокно буде якийсь промисловий хаб, і Чернігову доведеться забезпечити цей мікрорайон абсолютно чистою водою. Тому німецькі партнери вже для себе прийняли рішення. Вартість проекту може сягати 7 млн євро, це будівництво, проектування і будівництво станції з нуля, – повідомив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Ще один грант, який виграв «Чернігівводоканал», стосується будівництва станції моніторингу води у Стрижні.

–Для цієї, для будівництва цієї станції потрібен землевідвід в районі вулиці Берегової, там всього-навсього дві сотки, потрібно побудувати буде вже за кошти міста спорудую сендвіч-панелі, це дуже швидко розробиться, і далі ця організація, вона фінансує обладнання для моніторингу, орієнтовно на 500 000 €. будуть спеціальні датчики розміщені в Стрижні, і щодоби, щогодини буде онлайн-моніторинг ситуації в річці Стрижень, – зазначив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

За словами Олександра Ломако, на порядку денному немає спірних або скандальних питань, лише ті, що стосуються життєдіяльності міста, підтримки місцевого бізнесу і допомоги ЗСУ.



Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, Ломако

Добавить в: