Особливості та різновиди вилок для велосипеда
Понедельник, 14 Октября 2024 10:19 | Просмотров: 169 | Обновлено 15 Октября 2024 10:52
Якщо ви любите їздити на велосипедах, то знаєте, наскільки важливою є якість кожної деталі для отримання максимального задоволення від поїздки. При виборі байка ми часто звертаємо увагу на його колеса, сідло, кермо та додаткові аксесуари.
Водночас, вилки зазвичай усі обходять увагою, проте саме вони забезпечують комфорт під час велопрогулянок та безпеку при їзді на перетнутій місцевості. На сайті https://veloplaneta.ua/vilki ви знайдете широкий вибір вилок на велосипед, а ми розповімо про їх різновиди та вплив на двоколісний транспорт.
Два основних типи велосипедних вилок
За своєю конструкцією вилки для велобайка діляться на два типи:
- жорсткі;
- амортизаційні.
Жорсткі (ригідні) зазвичай виготовляють у литій конструкції з того самого матеріалу, що і раму. Це може бути сталь, карбон чи алюміній. Такі вилки застосовуються на шосейниках, найпростіших сітібайках, дитячих велосипедах та BMX.
Амортизаційні модифікації використовуються з міськими велосипедами та маунтинбайками. Їх призначення полягає у пом'якшенні ударів та підвищенні керованості в умовах бездоріжжя. Складаються такі вилки з кількох деталей:
- шток - вставляється в раму, а зверху на нього кріпиться винос керма;
- ноги – рухлива деталь, яка покривається різними матеріалами зменшення тертя;
- корона – з'єднує ноги зі штоком та оснащується елементами регулювання;
- горила – перемичка підвищення жорсткості конструкції;
- кріплення для гальм;
- штани – корпус, усередині якого укладені демпфер та пружина;
- дропаути – складовий елемент штанів із посадковими місцями для встановлення колеса.
Принцип роботи амортизаційної деталі досить простий. Вона оснащується пружиною, яка працює на стиск та демпфером для зменшення коливання пружини.
Різновиди амортизованих вилок
Заведено виділяти три типи амортизаційних вилок для велосипеда:
- пружинно-еластомірні – комплектуються пружиною зі сталі та поліуретановим демпфером, характеризуються доступною вартістю та мінімальними можливостями в плані налаштування;
- пружинно-масляні - в якості демпфер використовується масло, яке перетікає через клапани, конструкція відрізняється надійністю та широкими можливостями налаштування;
- повітряно-масляні – замість пружини тут встановлений повітряний картридж, що дозволяє знизити вагу деталі та полегшити процес налаштування.
Придбати потрібну деталь для вашого велосипеда ви зможете в інтернет-магазині Велопланета. Якщо у вас виникнуть складності із вибором, вам допоможуть кваліфіковані консультанти, які також поділяться порадами щодо грамотного використання деталей. Бажаємо приємної подорожі.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.