Учні сільського ліцею з прикордоння Чернігівщини будуть вимушені вчитися у Городні
Весь нинішній навчальний рік Бутівський ліцей (на Городнянщині) був на дистанційці. Змучилися й учні, й педагоги. Дотягують до канікул. Та після них — якщо не закінчиться дія воєнного стану — буде те ж саме.
— Навчання за партами дітям не світить, бо немає укриття, — так кажуть деякі батьки.
На фото бутівський ліцей
— Якби воно й було, це нічого б не змінило. Бутівка — у 20-кілометровій прикордонній зоні. Офлайн-навчання заборонене, — каже керівник відділу освіти Городнянської міськради Григорій Смоляр. — До повномасштабного вторгнення ліцей відвідували близько сотні учнів. Крім місцевих, зі Здрягівки, Полісся та Солонівки.
— Тепер трохи менше, бо люди виїжджають, — уточнює місцевий староста Анатолій Пошенко. — Ті, хто вирішив залишитися, добиваються, щоб збудували укриття.
Із цим питанням зверталися до керівництва громади і під час виїзного засідання, яке днями було в селі. Та голова ТГ Андрій Богдан сказав одразу укриття в Бутівці не буде — його спорудження місцевому бюджету не під силу. Немає надії й на благодійні організації — вони відмовляються фінансувати будівництво в безпосередній близькості до кордону з країною-агресором. Тому керівник громади порадив мешканцям, які не хочуть покидати рідних домівок, подбати про переобладнання власних погребів і підвалів, щоб було де ховатися під час можливих обстрілів.
Переселитися тут нині теж уже непросто. Якщо жителі Сеньківки, Берилівки, Гасичівки, які виїжджали зі своїх сіл на початку вторгнення, могли навіть вибирати житло з того, яке пропонувала міськрада, то зараз такої можливості немає. Як і змоги відселяти людей за рахунок громади.
— Державної програми з переселення поки що немає. Тому в першу чергу допомагатимемо сім'ям із дітьми. Якщо хтось може купити житло в більш спокійних селах власним коштом, будемо надавати транспортні та інші послуги. Для забезпечення переселенців хоча б тимчасовим дахом над головою в Городні зараз облаштовується гуртожиток, — сказали в міській раді.
Бутівських школярів міськрада запропонувала підвозити на навчання в Городню.
— Раніше їх не приймали, бо не були належним чином обладнані укриття. На сьогодні в ліцеї №1 воно вже готове — на облаштування пішло близько 11 мільйонів гривень. Кошти — із державного бюджету. З укриттям у ліцеї №2 допомогли благодійні фонди. Там зараз дообладнують останню кімнату. Місця вистачить і міським, і сільським учням, — запевняє Григорій Смоляр.
Учні з Бутівського ліцею можуть залишатися сільськими (навчатися й далі у своєму закладі, який — якщо батьки на це пристануть — просто переселять у приміщення іншого ліцею) або стати міськими — якщо батьки захочуть перевести їх на навчання до городнянських ліцеїв.
Такий вибір має далеко не кожен заклад. Скажімо, у Дроздовиці (цієї ж громади), де дитсадок не працює, батьки просять запровадити підготовку до школи майбутніх першокласників хоча б у режимі онлайн. А школярів із Мощенки, звідки зараз іде відселення, возять на уроки ґрунтовими лісовими дорогами. Від Бутівки ж до Городні — близько 10 км. непоганого асфальту.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.