Мешканці гуртожитку у Чернігові не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло: в чому причина
У Чернігові мешканці гуртожитку на проспекті Миру, 249 намагаються отримати компенсацію за зруйноване житло. За трьома заявами ухвалили рішення, інші — на стадії розгляду. Їхній будинок постраждав від російського авіаудару в березні 2022-го. Леся Зеленська жила у гуртожитку в мікрорайоні ЗАЗ близько 20 років. 13 березня 2022 року будинок постраждав від російського авіаудару.
"У підвальному приміщенні було дуже холодно, дитина захворіла, температура була 39,8 градусів. Ми перебували в кімнаті на момент вибуху. Дуже важко вибиралися, бо ми були завалені повністю. Спочатку ми шукали хоча б якісь речі, щоб вийти на вулицю. Ми з дітьми шукали, а чоловік нас розгрібав. Ми вибивали двері залізні з ноги".
На фото Леся Зеленська
Наразі Леся намагається отримати виплати за втрачене житло. Заступниця начальника відділу пошкодженого майна міської ради Орися Трусенко каже: ще у 2003 році гуртожитку на ЗАЗі надали статус житлового будинку, а блоки на кілька кімнат стали квартирами.
На фото Орися Трусенко
"Для того, щоб отримати компенсацію, власникам зруйнованих квартир необхідно подати заяву через «Дію». Однією з основних умов подачі заяви є те, що майно має бути зареєстровано в державному реєстрі речових прав".
Та з цим є проблеми, говорить Леся Зеленська, адже є неприватизовані квартири і люди пропали безвісти чи перебувають за кордоном.
"Це складне питання, вплинути на нього ми не можемо. Комісія обробляє вже подані заяви через «Дію». Ми зверталися з відповідними листами до Міністерства юстиції, Міністерства інфраструктури. Чекаємо на вирішення даного питання або хоча б рекомендації, як діяти людям в даній ситуації", — каже Орися Трусенко.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: гуртожиток, компенсація, житло, авіаудар