Чернігівка розповіла в деталях, як шахраї заволоділи її банківськими картками
Знайте самі і передайте батькам, бабусям, дідусям: якщо вам на телефон чи на електронну пошту прийшли повідомлення на кшталт оцих, не відкривайте її. Адже це — ще один вид шахрайства. На ньому вже обпеклась чернігівка Катерина Вовк. Щоб усіх застерегти, розповідає в деталях:
— Сиділа я в обід за планшетом, вчилася. І тут прийшло це повідомлення. Я на такі не реагую, бо знаю, що це — спам, навіть маю сертифікат з розпізнання брехні в соцмережах.
Збило з пантелику те, що це — саме посилка і нібито від Укрпошти. Моя дитина часто замовляє щось на «Аліекспрес», а мені приходять повідомлення контролю. Так-от, я без підозри перейшла за посиланням. Там — один в один сайт Укрпошти.
Я зразу не помітила, що в назві одна літера замінена, типу не ukrposhta, а «ukuposhta». На сторінці було повідомлення, що посилка (її номер виглядав саме як міжнародної) не може бути доставлена й, оскільки вона повернулась, треба заплатити 9,80 грн. Я подумала: чого не зробиш для дитини. І в анкету для введення даних добросовісно ввела все, навіть три цифри коду з картки зі зворотного боку. Але ввести для підтвердження код, який прийшов есемескою, полінувалась. Та й потім зрозуміла, що це - «розвод». Скопіювала трек посилки, побачила, що такої не існує. Тільки тоді помітила, що шлях посилки — без зазначення міст і часу. Роздивилася також, що назва сайта неправильна.
Заспокоїла себе» що все гаразд, адже я не ввела останнього коду. Ще в мене зник Інтернет, і я зі спокійною душею зайнялася своїми справами, не підозрюючи, що вже запустила колесо шахрайства. А за дві години подзвонили з Монобанку і сказали, що моєю карткою заволоділи шахраї.
Тут паралельно з’явився Інтернет і в планшеті почало клацати, нібито знімає кошти. Оператор від’єднався, і я вже побачила, що за дві години було здійснено (я потім підрахувала) 82 операції «зняло-повернуло-зняло-повернуло». Зняли 50 гривень (більше на картці не було). А за Моно підтягнувся і Приват, тож я втратила обидві картки цих банків, тепер відновлюю. Вони були прив’язані до одного київстарівського номере, причому він - лише для банків, я з нього не дзвоню і його ніхто не знає...
Із прикрої ситуації Катерина зробила для себе (і для всіх нас) висновки:
- У жодному разі на. можна перехопити за посиланнями в таких повідомленнях! А якщо перейшли, то уважно дивіться назву сайта, на який вас перевело; не вводити своїх даних, а особливо коду картки; не перераховувати коштів за сумнівними реквізитами. І бути пильними завжди.
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: шахраї