Староста прикордонного Грем’яча Андрій Ірха розповів, як росіяни дроном знищили його автівку
Груда обгорілого металу — це все, що залишилося від службового автомобіля ВАЗ-2114, яким користувався староста прикордонного Грем’яча, що на Новгород-Сіверщині, 51-річний Андрій Ірха. 6 грудня окупанти з безпілотника скинули вибуховий пристрій на його машину. Лише дивом обійшлося без постраждалих.
Того дня староста поїхав оглянути пошкоджені лінії електропередач, які постраждали ще 28 листопада під час чергового російського обстрілу, через що пів села залишилося без світла.
— За день до того, як атакували машину старости, бригада з РЕМу точно так само потрапила під обстріл із дрона. Після цього енергетики відмовились їхати туди і ризикувати своїм життям. Тому староста, як представник влади (хоча ніхто йому таких доручень і не давав, але він сам по-хазяйськи проявив ініціативу, вирішив сам оглянути все на місці. І там його автомобіль був атакований ворогом. Росіяни добре знають, як виглядають машини ремівців, знають нашу евакуаційну автівку (бо вона дуже часто там буває) і, звісно ж, машину старости.
Тобто це була цілеспрямована акція, — переконана голова Новгород-Сіверської громади Людмила Ткаченко.
Усе сталося близько 11-ї.
— Я взяв із собою телефоніста та ще одного місцевого чоловіка, і ми втрьох поїхали на околицю села. Хотіли виявити пошкодження електромереж і таким чином допомогти ремівцям, щоб вони чітко знали, що і де треба полагодити, а не витрачали час на пошуки, — розказує Андрій Ірха. — Коли ми виїхали за село, то вийшли з машини і пішли уздовж ліній електромереж. Від автівки відійшли десь на пів кілометра. Аж чуємо — летить дрон. Ми з хлопцями побігли до машини (хотіли відігнати її), а тут як гахне! Машина дотла згоріла. Скидання з дрона було одне — прямо в ціль. Після цього безпілотник розвернувся і полетів назад.
— Раніше рашисти вже били по Вашій машині?
— Ні, це вперше.
— Після цього випадку з’явилися нові бажаючі виїхати із села?
— Люди, як і до того, помалу виїжджають. Решта з тих чи інших причин залишається. Ажіотажу на виїзд немає.
Зараз у Грем’ячі близько 340 мешканців. Усім їм місцева влада готова надати житло в інших селах громади (які подалі від кордону з рф). Обіцяють допомогти і з переїздом. Утім люди, особливо старшого віку, вперто відмовляються покидати свої домівки. Навіть попри регулярні обстріли й загрозу життю...
P.S. Електропостачання в Грем’ячі таки відновили.
Джерело: газета “Гарт”, Олексій Прищепа. Фото ГУНП в Чернігівській області
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.