Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вибираємо: ялинки з палок, штучні та ялинки в горщиках

Вибираємо: ялинки з палок, штучні та ялинки в горщиках

 

У цьому році на Червоній площі не буде новорічної ялинки та свят. Це рішення в.о. мера міста Олександра Ломаки, яке він оголосив на одній із щотижневих нарад у міськраді:

- Ми не ставитимемо ялинку на площі, не будемо влаштовувати там музику та святкування. Зараз точно не час для святкування. Тому ялинки не буде, але буде ілюмінація, вона не коштує для нас якихось грошей.

Але на його пропозицію у дитячих садках, школах, мікрорайонах міста було організовано свята до Дня святого Миколая.

Можливо, це рішення трохи засмутило тих чернігівців, які хотіли б у новорічні свята привести дитину до головної ялинки міста, як це було у минулих роках.



Але є й інші думки. Наталя (на фото зліва) встановила новорічну красуню у себе вдома та на своїй роботі ще до Дня святого Миколая.

- Я думаю, що таке рішення Олександра Ломаки правильне, – каже вона. - Не на часі витрачати шалені гроші на новорічну ялинку на площі міста. Щоб відчути свята, достатньо влаштувати свято вдома та на роботі.

- До ваших дітей прийде Дід Мороз?

- Нашого Діда Мороза, який служив у ППО, вбили ще минулого року, - засмутила Наталя своїм повідомленням, - а Микола є у нашій родині.

Наталя та Юлія прикрашали ялинки вдома, це не завдало їм великих витрат, а принесло лише радість. А місто прикрашено ілюмінацією та гірляндами, і це вже вносить передсвятковий настрій.

Але поки що чернігівці зайняті пошуками продуктів і не поспішають принести до своїх будинків ялинку - символ Нового року.

Вісімнадцять тимчасових майданчиків, на яких за рішенням міськради можна придбати ялинки, поки що пустують. 13 грудня на Центральному ринку їх продавали лише у трьох місцях. Біля одного з прилавків стоять два деревця, одне, за 200 гривень, зібрано з гілок ялинки, друге, зі смереки, за 300 гривень.



Продавець ялинок Микола продавав ялинки минулого року і може порівняти стан справ. Його штучні красуні встановлені на виході з боку Свято-воскресенського собору.



- Взагалі, зараз стало складно із продажами, минулого року було легше, - зазначає він. -Тоді і закупівлі були дешевшими, і ціни на ялинки нижчі. Та й людей на ринку цієї зими набагато менше.

- За якою ціною ваші ялинки?

- Дорого, - ніби соромлячись, каже Микола, хоча його товар на порядок нижчий, ніж в інших місцях. – Найдорожча – 2800 гривень, це двометрова лита ялинка, яка виготовляється з екологічно м'якого пластику, вона максимально схожа на живе дерево, до того ж майже вічна. Є литі ялинки дешевше, також інші штучні ялинки різної висоти по 1500 гривень.

- Як іде торгівля?

- Слабо цього року, у мене купили 30-40 штук. Кому треба було до свята Святого Миколая, купили їх раніше. Сподіваємося, що торгівля пожвавиться перед Новим роком. В останній день року, що минає, багато хто прибігає на ринок і купує ялинку.

На Привокзальному ринку зеленого продажу майже немає. В одному місці на снігу перед прилавком стоять ялинки, зібрані з гілок.



- Це закарпатські ялинки по 200 гривень, - каже продавчиня.

- Так вони ж зібрані з гілок, і простоять недовго, - заперечує покупниця.

- Що ви, вони стоятимуть до лютого, - переконує продавчиня.

У магазинах іншої частини міста, в районі вулиці Левка Лук'яненка ціни на штучні ялинки набагато крутіші.

Під магазином з багатообіцяючою назвою "Без переплат" стоять невеликі ялинки різних розмірів, на міцних підставках, ціною від 725 до 1947 гривень, всередині магазину - півметрові, прикрашені яскравими бантами, за 150 гривень і головна красуня - двометрова, опушена штучним сріблястим інеєм за 5000 гривень. 










Ялинки різної висоти, виставлені у “Вені”, гарні настільки, що цілком можуть обійтися без додаткових прикрас. Є ялинка з цікавою маркетинговою ціною 2399,9 гривень. Як повідомили продавщиці, найчастіше у них купують ялинку за 2999 гривень із сріблястими штучними шишками.





На Хітринку можна придбати живу зелену ялинку та сосну, хоча їхній асортимент зовсім небагатий. Але продавці охоче відповідають лише на питання про ціну, питання про те, звідки вони привезені і чому на них немає бірок із чіпами, змушують їх нервувати. Проти магазину “Бджілка” виставлено під парканом кілька сотень молодих сосен, без чіпів. Молодий продавець коротко повідомив, що їх зрубано позавчора у Городні, привезено сюди вчора й вартує кожна від 200 гривень та вище. Уточнити ціну у нього так і не вдалося.



Продавець бутіка Ніна виставила поряд з ним невеликі ялинки у горщиках за 300 гривень.



- Купують ялинки в горщиках?

- Купували б, якби були покупці, а так бачите - порожній ринок, - сумно відповідає вона.

- Я і сама висаджую такі ялинки у горщиках на присадибній ділянці. Вони чудово приживаються, особливо якщо пересадити їх у більший горщик, удобрити та рясно поливати або тримати у вологому ґрунті. Вони можуть навіть пустити коріння, поки тут стоять.

Організатор зі збуту продукції КП “Зеленгосп” Тетяна Вовк повідомила, що зрубані ялинки до них прибудуть із розплідника та “Лісгоспу” приблизно 18 грудня. Звичайно, ялинки, що продаються “Зеленгоспом”, всі чіповані, і багато чернігівців уточнюють цю інформацію. Ялинки не є основним предметом збуту "Зеленгоспу", і їхня кількість залежить від інтересу, який до них проявляють чернігівці по телефону, причому хочуть саме ялинку, а не сосну. Ціна на них буде сформована після їхньої доставки, торік вони коштували 250 -350 гривень і було продано приблизно 100 ялинок.



Продаж ялинок в горщиках у комунальному підприємстві лише підтверджує, що зараз, за два тижні до Нового року, краще купувати саме такі ялинки, щоб порадіти їм у Новий рік та продовжити їм життя після свят.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ялинки

Добавить в: