У гімназії на Чернігівщині виготовлятимуть овочеву продукцію
Минулорічного жовтня учні Вихвостівської гімназії, що в Тупичівській ТГ на Городнянщині, заклали «Сад Перемоги» — з яблунями, грушами і калиною. А цієї весни — у межах місячника з озеленення громади - долучилися до програми «Зелена країна». У результаті тут з'явилися алея із саджанців волоського горіха та сунична галявина. Зараз реалізовують задум під назвою «Дорога до школи» — вже висадили верби, щоб зміцнити береги ставків, що неподалік навчального закладу.
Та найбільш вагомим проектом у гімназії вважають створення осередку з вивчення та вирощування овочевої продукції закритого та відкритого типу. У рамках цього проекту на території закладу буде встановлено дві теплиці (площею 24 кв. м. кожна) та обладнання для переробки вирощеної продукції. Це стало можливим завдяки перемозі в конкурсі у межах проекту “Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу”. Він реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Першу частину обладнання для впровадження наміченого вже отримали. Це зокрема система крапельного поливу, касети для вирощування розсади, дегідратори - обладнання для видалення вологи з продуктів харчування тощо.
- Почнемо з висаджування у шкілку саджанців декоративних дерев і кущів, - ділиться найближчими планами очільник закладу Микола Силенко. — Кінцева ж мета — виготовлення власної продукції. Це будуть набори сушеної городини. Для цього проектом і передбачені сушильні камери.
Крім коштів грантодавців (а це 100 тисяч гривень), буде ще й співфінансування від громади.
— Хто був ініціатором розробки цього проекту?
— Гімназисти. У нас хоч і дев'ятирічка (усього в закладі навчається 113 дітей. — Авт.), але маємо такий учнівський комітет, що можуть позаздрити й великі школи. Наші вихованці плетуть сітки, виготовляють окопні свічки для військових, організовують ярмарки для допомоги ЗСУ — це крім участі у різних програмах.
У дітей - безліч ідей. А програми і грантодавці нам допомагає знайти сільська рада. Зокрема очільниця відділу економічного розвитку та інвестицій Зоя Чугай. Тільки останнім часом завдяки такій співпраці ми змогли зробити ремонт спортзали, отримати дві мультимедійні дошки тощо.
На думку Зої Чугай, реалізація ініціативи щодо створення овочевого осередку у Вихвостівській гімназії допоможе вирішити питання щоденного забезпечення учнів (а в перспективі - людей похилого віку, багатодітних родин) свіжим вітамінним харчуванням. Вона також мотивуватиме молодь для започаткування підприємництва в громаді.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: овочі, гімназія, діти, вирощування