Справу вбивства сім’ї Череванів буде розглядати Деснянський суд Чернігова
Поліція Чернігівщини завершила розслідування, напевно, найгучнішого цьогорічного злочину — вбивства сім’ї Череванів із Києва (30-річного Миколи і 28-річної Вікторії та їхнього 4-річного сина Богданчика), що сталося у травні біля Садового Менської громади. Кримінальне провадження передали до Деснянського райсуду міста Чернігова. Там уже обрали склад суду (головуючий суддя: Сапон Андрій Віталійович; суддя-учасник колегії: Лямзіна Наталія Юріївна, суддя-учасник колегії: Самусь Людмила Володимирівна), тож незабаром призначать дату підготовчого засідання по справі 738/1532/23. Прокурором значиться Матвієнко Олександр Вікторович. Захисники: Костюк Олег Петрович, Синявський Олександр Миколайович, Бабинець Сергій Петрович. Також у процесі зазначені потерпіла Камуз Валентина Миколаївна та 2 представники потерпілих Мороз Олег Валерійович і Мойсей Георгій Михайлович.
Нагадаємо, що машину загиблих холоднокровно розстріляли з автомата і спалили в лісосмузі, а тіла прикопали в ямі за пів кілометра від місця злочину. Не пожаліли навіть дитини. Зловмисники 22-річний Святослав Гончаров із Чорнотичів Сосницької ТГ (він проходить як організатор), 27-річний Олександр Черниченко із Рудні (тієї ж громади) і 20-річна Альона Ярмола із Сосниці — заманили киян під приводом продажу автомобіля. Їхньою здобиччю стали 6 тисяч доларів США, які сім’я везла із собою, розраховуючи на покупку.
Запобіжний захід затриманим обирав Корюківський райсуд. На засіданні трійця визнала свою причетність до злочину, втім Гончаров (він — військовослужбовець) наголошував, що мотивом розправи були не гроші, а бажання покарати главу родини за те, що він буцімто «оббирав військових, збираючи гроші на автівки, але машин не передавав». Просив суддю відпустити його під домашній арешт. Цього ж просила і Ярмола, яка сказала, що лише допомагала відтягнути авто й забрала спільників з місця події, а загиблих навіть не бачила. Єдиним, хто не заперечував проти тримання під вартою, був Черниченко. Та суд цілком прогнозовано закрив у СІЗО всіх трьох. На два місяці. Згодом запобіжний захід кілька разів подовжували. При цьому адвокат Ярмоли раз за разом подавав апеляційні скарги, намагаючись «витягнути» підзахисну з ізолятора. Зазначав, що вона з дитинства має III групу інвалідності, а ще хворіє на рак. Втім марно. Обвинувачені й досі під вартою. Їм інкримінують одразу сім статей Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28 (вчинення злочинів організованою групою), п. 1,2, 6, 12 ч. 2 ст. 115 (потрійне вбивство з корисливих мотивів, вчинене за попередньою змовою), ч. 2 ст. 194 (умисне знищення майна шляхом підпалу), ст. 257 (бандитизм), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 2 ст. 309 (зберігання наркотиків). За сукупністю нелюдам світить від 10 до 15 років тюрми або ж довічне позбавлення волі.
Юрій Нікітін
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.