Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків
Сьогодні, 20 серпня, відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків ракетного удару, здійсненого рф 19 серпня — в цей день російська балістична ракета влучила в будівлю Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Загинуло семеро осіб, 156 отримали поранення. Вибухова хвиля пошкодила приміщення господарського та апеляційного судів, магазинів, кафе, два дитсадка, значні пошкодження має будівля школи №3 - 93 вікна, 15 дверей, спортивна зала, кабінети. З 1-го вересня заклад не зможе розпочати очне навчання, вирішується питання про виділення коштів для його відновлення з міського бюджету, аби максимально швидко все відновити і дати старт офлайн навчанню. Також була пошкоджена була частина тролейбусної контактної мережі, вже до вечора, 19 серпня, все було відновлено, в одного тролейбуса вибило всі вікна. Пошкодження отримали також будівлі міської ради, ТІЦ, відділу звернень громадян.
Нарада відбулася під головуванням в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако. Участь в ній взяли керівники управлінь та комунальних підприємств міськради. Перш, ніж заслухати доповіді про стан справ станом на 12:00, присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Стосовно ліквідації наслідків ракетного удару, то в лічені хвилини після ракетного удару, в тому числі, представники місцевого самоврядування були на місці трагедії та надавали всю потрібну допомогу.
— Усі служби цивільного захисту вчора спрацювали оперативно. Сьогодні ми перейшли у фазу стабілізації. Працюємо над вивченням потреб людей, — доповів під час засідання начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР Олег Шамрук.
Внаслідок ракетного удару постраждало 163 особи, такі дані були озвучені під час засідання станом на 12:00 20 серпня. Семеро людей, серед них одна дитина, загинули. 156 отримали поранення. Зараз у лікарнях міста отримує стаціонарну медичну допомогу 41 особа, п'ятеро пацієнтів знаходяться в тяжкому стані. Про це повідомив гендиректор міської лікарні №2 Владислав Кухар.
— На вчорашній день всі медпрацівники були на своїх робочих місцях, надавали медичну допомогу швидко і в повному обсязі. Ми справилися з цим навантаженням. На сьогодні ми забезпечені препаратами крові в повному обсязі, все інше також в наявності. Потреб немає, — доповів Владислав Кухар.
Усі заходи вчора, в першу чергу, були спрямовані на допомогу постраждалим. Також вже розпочато обстеження пошкодженого приватного житла. Як доповів під час засідання заступник міського голови Олександр Атрощенко, зараз зафіксовано п'ять будинків, де пошкоджено дахи, які потребують капітального відновлення. Ці роботи будуть профінансовані з міського бюджету, йшлося під час засідання.
Допомогти власникам пошкоджених осель готова низка українських та міжнародних організацій.
— Ми зробимо у сховищі одного із закладів єдиний центр, куди зможуть звернутися постраждалі чернігівці і отримати від цих організацій допомогу. Де він буде та його графік роботи — цю інформацію ми донесемо до постраждалих, не роблячи публічних оголошень. Організації готові допомагати коштами та будівельними матеріалами, — повідомив Ломако.
Також нагадуємо, що продовжують діяти міські програми, розроблені Чернігівською міською радою з метою підтримки постраждалих. Ними можуть скористатися і власники пошкоджених осель 19 серпня.
Вже 21 серпня у місті запрацює єдиний центр допомоги постраждалим від міжнародних організацій, які готові надати підтримку у вигляді будівельних матеріалів та коштів. Завтра ці чернігівці зможуть отримати інформацію про його місцерозташування.
Джерело: сайт Чернігівської міськради
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.