Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Вікто­р Велігорський отримав реальний строк за те, що проігнорував бойову повістку

Вікто­р Велігорський отримав реальний строк за те, що проігнорував бойову повістку

 

Днями Ріпкинський район­ний суд засудив до трьох ро­ків позбавлення волі мешканця села Новоукраїнське Ріпкинської громади Вікто­ра Велігорського, котрий не прибув до військкомату за бойовою повісткою. Від по­чатку повномасштабного вторгнення росії це перший на Чернігівщині випадок, ко­ли за ухилення від мобіліза­ції присудили реальний, а не умовний строк.



Ні для кого не секрет, що в Укра­їні триває загальна мобілізація. У містах і селах працівники ТЦК (по-старому — військкоматів) та упов­новажені на це особи роздають по­вістки військовозобов’язаним чо­ловікам. Тих, хто не має відстроч­ки і протипоказань за станом здоров’я, призивають на військо­ву службу. Втім ще донедавна не розголошували навіть приблизної кількості мобілізованих із нашої об­ласті. Аж поки у червні цього року в Чернігівській ОВА не відбувся бри­фінг начальника Чернігівського обласного територіального цен­тру комплектування та соціаль­ної підтримки полковника Оле­га Гончарука. На ньому він розпо­вів, що в складі Сил оборони України проходять служ­бу понад 22 тисячі на­ших земляків.

Водно­час понад 20 тисяч мешканців Чернігів­щини є ухилянтами, котрі отримали повістку для уточнення облікових даних або ж для прохо­дження військово-лікарської комісії (ВЛК), про­те не з'явилися до військ­комату. Їм загрожує адмі­ністративна відповідаль­ність (штраф у розмірі 1700 гривень). Криміналь­на ж настає, якщо призовник пройшов ВЛК й отримав так звану бойову повістку (тобто мобілізаційне розпорядження з на­правленням до військової части­ни), але проігнорував її.
На тому ж таки брифінгу головний військком області повідомив, що було відкри­то 38 кримінальних проваджень щодо ухилянтів і всіх обвинуваче­них засуджено до умовних строків. Нагадаємо, що це дані станом на червень. Зараз же суди Чернігів­щини винесли вироки в криміналь­них справах уже 45 ухилянтам. Із них 44 отримали типові вердикти - від 3 до 5 років тюрьми з іспитовим строком в один або два роки. А ось Велігорському присудили строк без випробу­вального терміну. І тепер він має відправитися за ґрати.

Вікторові 42 роки. Односель­ці розказують, що своєї сім’ї він не має. Живе з матір'ю. Підробляє різноробочим на фермі в сусідніх Вербичах. Першу повістку отри­мав іще в червні минулого ро­ку. Тоді ж приїхав із нею у військ­комат, уточнив дані і пройшов комі­сію. Медики виявили у Віктора по­рушення функцій хребта і визна­ли його «непридатним до військо­вої служби в мирний час й обме­жено придатним у воєнний». Зра­зу після комісії бойової повістки йому не вручали. Її дали в берез­ні цього року. Згідно з нею Віктор мав прибути на призовну дільни­цю для відправки у військову час­тину, проте, як ви вже здогадали­ся, у вказаний час не з’явився. Після цього військкомат звернув­ся в поліцію. Там відкрили кримінальне провадження за статтею 336 ККУ (ухилення від мобіліза­ції в особливий період), що пе­редбачає від 3 до 5 років по­збавлення волі. Завершивши слідство, справу передали в Ріпкинський райсуд.

На суді Велігорський за­хищав себе сам — без адво­ката. Він повністю визнав свою вину, розкаявся і попросив су­воро його не карати.
Судді та­кож були представлені позитивна характеристика за місцем прожи­вання і дані про те, що раніше Вік­тор не притягався до криміналь­ної відповідальності. Враховуючи це, прокурор заявив про мож­ливість виправлення обвинува­ченого без ізоляції від суспіль­ства. Про це йшлося й у висновку органу пробації. Однак суддя з такою позицією не погодилася і зая­вила: «В умовах військових реалій, зважаючи на те, що свідомі грома­дяни України, захищаючи держа­ву, гинуть на полі бою й отримують каліцтва, призначення іспито­вого строку особі, що всіляким чином намагається уникнути мобілі­зації, буде вкрай несправедливим та певною мірою зневажливим щодо захисників України».

Каяття Віктора суддя теж вирі­шила не брати до уваги. «У пове­дінці обвинуваченого не вбачаєть­ся критичної оцінки своєї злочин­ної бездіяльності та бажання ви­правити ситуацію, адже з березня 2023 року і до часу розгляду кримінального провадження судом минуло 4 місяці, протягом яких обвинувачений так і не з’явився до призовної дільниці», — ідеться у вироку.

У результаті Велігорського ви­знали винним і присудили йому З роки тюрми. За законом тепер у нього є 30 днів, щоб оскаржи­ти це рішення в Чернігівському апеляційному суді. Телефоном ми запитали у Віктора, чи збира­ється він це робити, проте від ко­ментарів засуджений відмовив­ся.

P.S. На відміну від Чернігівщи­ни, в інших областях України кіль­ком ухилянтам уже призначали ре­альні тюремні строки. Але таке рі­шення було обґрунтоване тим, що засуджені вже були раніше судимі і не визнали своєї вини.

Джерело: газета “Гарт” від 03.08.2023, Юрій НІКІТІН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Велігорський, повістка, строк

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (10)

Додати коментар
Anonim 4 серпня 2023 г. (16:31) #[1]
Кто знает, что лучше .. отсидеть 3 года или придти без рук или ног, и потом всю жизнь ждать, когда эта жизнь закончится...
Мудрость 4 серпня 2023 г. (18:53) #[2]
Відповідь на [1]
Тут вспоминается поговорка про "двое ведут или четверо несут"
Anonim 6 серпня 2023 г. (19:55) #[3]
Відповідь на [1]
Кто знает... Я как то давно правда, интересовался( на всякий случай) как обстоят дела в местах не столь отдаленных. На сколько я понял, что если ты обычный человек, а не криминальный авторитет, то эксплуатировать там будут жестко. То есть придется не сидеть в камере, в картишки перекидываться, а будут гонять на разные работы. Тяжелые понятно. Зарплата там может какая то и есть, но её не хватает даже на минимальные потребности. В ЗСУ тоже не торт в плане работы, но зарплата нормальная по сравнении с зековской. То есть в ЗСУ определенно лучше условия труда чем на зоне. А то что без рук или без ног, тут также не угадаешь. Зона это не здравница, инвалидом оттуда выйти легче чем кажется, особенно если до этого не обладал особыми физическими данными.
Бусік гідності 4 серпня 2023 г. (17:15) #[4]
Вільний народ , вільної країни!
ТЦК 4 серпня 2023 г. (18:35) #[5]
Звідкіля висмоктане оте поняття "бойова повістка"? В жодному законі такого немає, хоч мінімально вивчайте юридичні норми перш ніж писати дурніці.
Яків 5 серпня 2023 г. (12:20) #[6]
Правильно його посадили . Решті буде наука . У державі війна.
Андрій 5 серпня 2023 г. (21:40) #[7]
А не хоче " свідома" суддя "В умовах військових реалій" піти послужити вітчизні, наприклад санітаркою у шпиталі. Та певно що ні. Бо воювати повинні жебраки, а депутати,судді, прокурори і їхні діти повинні жити в комфорті. Брати взятки, відкати, їздити в закордонні турне.
Anonim 6 серпня 2023 г. (22:20) #[8]
Точно точно, а то на словах все горазды
Александр 7 серпня 2023 г. (00:04) #[9]
З промови судді: "призначення іспито­вого строку особі, що всіляким чином намагається ... буде вкрай несправедливим та ... зневажливим щодо захисників України". Із цієї цитати випливає, що рішення судді є необ`єктивним та спирається лише на її особисте емоційне сприйняття реальності, у котрому домінує страх перед владою за "неправильне" рішення. Це настільки очевидно, що будь-яка адекватна колегія суддів апеляційної інстанції відмінила б його. Вікторе спробуйте поборотися. Ви маєте на це право - і моральне, і за законом. Ви мужня людина, багато хто на таке нездатний
Anonim 7 серпня 2023 г. (21:24) #[10]
Відповідь на [9]
100%
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії