Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сезон лохини у розпалі. Як виростити унікальну ягоду

Сезон лохини у розпалі. Як виростити унікальну ягоду

 

28 сортів унікальної ягоди лохини налічує колекція Прилуцької дослідної станції. Науковці вирощують чорницю високорослу, як ще називають лохину з 2010 року. І залюбки діляться секретами з тими, хто хоче мати цю ягоду у своєму саду.



Завідуючий відділу плодово-ягідних культур дослідної станції Геннадій Мамченко розказав, що ця культура не схожа на всі інші рослини, які вирощуються у нашому регіоні, але вона цілком придатна для вирощування в умовах України. Лохина потребує спеціального середовища, грунт має бути - сфагновий кислий торф, до якого рекомендується додати до 30% подрібненої соснової кори. При цьому торф очеретяно-осоковий з болота - не підходить. Звичайний грунт також не підходить. Посадкова яма для лохини має бути не менш ніж 60-70 см., можна і більше. На дно ями треба покласти дренаж у виді битої цегли чи щебеню, але не цементу, бо він підлужує грунт. Стінки ями рекомендується заізолювати, аби зовнішнє середовище не впливало на стан посадкової ями. Низ при цьому лишається відкритим. Після наповнення грунтом посадкової ями, вона проливається, поки грунт не вляжеться і тільки потім садиться сама рослина.

Саджанець для висаджування краще брати 2-3-річний. Коренева система повинна бути закрита (у горщику), бо рослина не витримує пересадки, під час якої руйнується коренева система.

Після висаджування рослини треба провести мульчування грунту - сосновою корою, сосновою падалицею, шишками, бо вони підкислюють грунт.

Супровід, починаючи від посадки і подальший догляд куща лохини досить кропіткий, що і формує цінову політику ягоди. Адже добрива, якими підживлюється рослина досить специфічні і дорогвартісні. Не підходять добрива, що містять хлор, рослина може загинути навіть через 8 годин після їх внесення.
Краще брати в магазині спеціальні добрива для лохини. Наприклад, Гранусол (Granusol WSF) 18-18 - нідерландське добриво компанії Мівена. Його важко знайти в мережах звичайних магазинів, але можна знайти в інтернеті у фасовці від 0.5 кг. Є ще одне польського виробництва - Плантон W (Planton). Його можна використовувати у якості поливу, починаючи з першої декади травня до середини серпня, 1 раз на 2 тижні.
Можна чергувати кореневе живлення з позакореневим.

Лохина стійка у нашому регіоні до морозів, а ось рожевоплідні плоди, які останнім часом з'явилися на ринку брати для нашого регіону - не рекомендується, бо не переживуть морози. Серед шкідників, які вражають лохину - це попелиця та цикадка і оленка волохата під час цвітіння. Від них також є препарати - колишній "Каліпсо", який зараз називається "Провант овернал", "Ампліго", "Енджіо".

На початку квітування рослини треба провести 1 обробку ("Світч", "ТОПСІН-М", "Скор") проти антракнозу.

Подробиці у відеосюжеті.



Джерело: ТК "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лохина, Мамченко, Прилуки

Добавить в: