Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сергій Скороход ненавмисно застрелив прикордонника

Сергій Скороход ненавмисно застрелив прикордонника

 

Два роки позбавлення во­лі присудив Щорський ра­йонний суд військово­службовцю Сергієві Ско­роходу з Чернігова, чиє необережне поводжен­ня зі зброєю призвело до загибелі його товариша. Трагедія сталася в ніч на 2 лютого цього року під час виконання бійцями за­вдання у прикордонні Чер­нігівщини.



Скороход має звання сер­жанта. Із серпня 2022-го слу­жить в ЗСУ на посаді розвідника однієї з військових частин. На суді він розповів, що 1 люто­го отримав наказ здійснити ви­хід уздовж кордону з росією (на території Сновської грома­ди) з метою виявити мінні поля і позначити їх на карті. Із собою Сергій мав автомат Калашни­кова і пістолет ТТ 1946 року випуску. Разом із ним на бойо­ве завдання направили молод­шого інспектора Чернігівсько­го прикордонного загону. По­ставлене завдання бійці вико­нували до пізньої ночі й добря­че промочили ноги та одяг. На зворотному шляху прикордон­ник запропонував Сергієві за­йти в хату одного із сусідніх сіл, де, як він знав, можна було зігрі­тися і висушити речі. Близько 2-ї ночі бійці вже були там. У будин­ку знаходилися ще двоє наших військових. Тож Сергій поставив свій автомат біля ліжка, а сам узяв тепловізор і вийшов надвір перевірити, чи немає поблизу ворожих диверсантів.

Не помі­тивши нічого підозрілого, він по­вернувся в кімнату, підійшов до крісла і став знімати із себе ре­мінно-плечову систему. В цей момент у нього з-за пояса випав пістолет, вдарився об під­логу і вистрілив у прикордон­ника, котрий стояв у Скорохо­да за спиною. Куля влучила бій­цю у праву поперекову ділянку і пройшла наскрізь, ушкодивши внутрішні органи. Той замерт­во впав на матрац. За словами Сергія, він кинувся надавати до­помогу товаришу, однак зрозу­мів, що все марно, адже пульсу не було...

Двоє інших військових без­посередніми свідками трагедії не були. Один із них у цей мо­мент був у коридорі, а другий якраз вийшов із будинку. Тож як усе було, вони достеменно не знають. Одразу після трагедії бійці доповіли про неї команду­ванню і викликали правоохорон­ців. Того ж дня Скорохода затримали і помістили під вар­ту. І хоча Сергій із самого почат­ку заявляв, що це нещасний ви­падок і що він не мав наміру ні­кого вбивати, слідчі спочатку ін­кримінували йому умисне вбив­ство (ч.1 ст. 115 ККУ). Проте піс­ля проведення балістичної екс­пертизи (вона показала, що при падінні на підлогу з ме­трової висоти пістолет справ­ді міг сам вистрілити) та екс­пертизи змивів із рук Сергія, яка не виявила слідів продуктів пострілу (пороху, мастила, час­ток металу оболонки кулі), спра­ву перекваліфікували за ч. 2 ст. 414 ККУ (порушення правил поводження зі зброєю, що призве­ло до смерті потерпілого). Стат­тя передбачає від 2 до 10 років позбавлення волі. З нею обви­нувальний акт і передали до суду.

Сергій повністю визнав свою вину і розкаявся. Сказав, що дій­сно порушив кілька правил по­водження з пістолетом. Зокрема не розрядив його (тобто патрон залишався в патроннику, а курок перебував не на запо­біжному, а на бойовому взво­ді). Крім того, за всіма приписа­ми він мав зберігати пістолет у кобурі, проте носив його затиснутим під ремінно-плечової системою. Чому ж проявив таку недбалість? Скороход пояс­нив це тим, що кобура, яку йо­му видали разом з пістолетом, старого зразка і її кріплення не підходить до сучасної аму­ніції. Скористатися ж другою кобурою (яка кріпиться на ногу) він теж не міг, бо та має пластикові елементи, то риплять, а в умовах бойового завдання зайві звуки могли його видати.

На засіданні суду була при­сутня мати загиблого прикор­донника, яка проходила у спра­ві потерпілою. Сергій кілька ра­зів просив у неї пробачення і раз за разом повторював про не­щасний випадок. Говорив, що по можливості продовжувати­ме надавати їй матеріальну під­тримку (ще до суду він надіслав їй 20 тисяч гривень). Жінка під­твердила, що Скороход зробив грошовий переказ на її ім’я і вона в будь-який момент може отри­мати кошти у відділенні «Укрпошти». Однак заявила, що до винесення вироку забирати гро­ші не буде. У суддів вона проси­ла для винуватця максималь­ного покарання (10 років тюр­ми) і заявила про цивільний по­зов на 718 104 гривні (з них 68 104 гривень — матеріальні ви­трати, пов’язані з похованням і встановленням пам’ятника си­нові, і ще 650 тисяч гривень — моральна шкода).

Суд без вагань погодився стягнути з обвинуваченого мате­ріальну шкоду у повному обсязі (68 104 грн), а ось заявлену мо­ральну компенсацію визнав за­великою і постановив виплати­ти потерпілій 400 тисяч гривень. У вироку йдеться, що ця сума є «співмірною і справедливою ці­ною за завдані страждання». Що стосується покарання для Ско­рохода, то суддя врахував йо­го каяття і сприяння в розкритті злочину і присудив мінімум — 2 роки тюрми. Тепер у сторін є місяць, щоб оскаржити вердикт у Чернігівському апеляційно­му суді.

Юрій НІКІТІН, газета “Гарт” від 13.07.2023

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прикордонник, вбивство, пістолет

Добавить в: