В Олишівці на Чернігівщині у селян погоріла городина після обробки поля хімікатами
В Олишівці на Чернігівщині у селян погоріла городина після обробки поля хімікатами з агродрона. Люди почали скаржитись на погане самопочуття. Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен розповів Суспільному, що у селі зараз працює спеціальна комісія, яка розслідує інцидент. Лаборанти мають взяти зразки агропрепарату у фермера, який здійснив обробку, після цього людям можуть дати рекомендацію, чи безпечно їсти городину з присадибних ділянок. Цей процес може бути тривалим, сказав Павлішен.
Виконувачка обов’язків сільського голови Людмила Пекур говорить, про проведення таких робіт громаду не повідомили. Яка компанія обробляє землю у цій частині села, точно не знає. Орендарі загалом використовують близько двохсот дев’яти гектарів пайової землі.
У селі від сільських хат до поля, засіяного рапсом, менш як десять метрів, розповідає місцева жителька Валентина Дейнеко. Вже близько 30 років землі пайовиків біля будинків обробляє агрогосподарство. У попередні роки культури обробляли тракторами, які розпилювали хімікати. Цьогоріч, зі слів місцевих жителів, поле поливали із агродронів.
Вперше люди побачили дрони над полем 1 липня.
Через декілька днів люди помітили жовті плями на листках дерев та рослин на своїх городах. Зараз, зі слів Валентини, збір городини, ягід та фруктів припинили. Люди скаржаться на погіршення самопочуття, пов’язують це із розпиленням хімікатів на полях.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області були на місці обробки. За словами начальника управління Юрія Павлішена, вони підтвердили факт використання агропрепарату. Та створили спеціальну комісію для подальшого розслідування.
Препарати, якими обробляли поля можуть нести значну небезпеку для людини, проте наразі, точно сказати, яким препаратом це робили, у Держспоживслужбі не можуть, вони мають взяти проби в агрофірми. Це довготривалий процес.
Юрій Павлішен каже, що рекомендувати споживання рослин він не може.
Місцеві жителі звернулись до правоохоронців, у пресслужбі ГУНП Чернігівської області повідомили, що звернення внесено до єдиного обліку, наразі тривають перевірки. Голова чернігівської РВА Андрій Попик сказав, що жодних дозволів для проведення робіт у повітрі вони не надавали. У воєнний час польоти дронами заборонені, додав чоловік.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.