Дмитро Блауш купив Анні-Марії Підвербній планшет та безкоштовно годує по неділях сотні чернігівців
30-річного Дмитра Блауша знають багато чернігівці через його роль у політичному житті області, зараз він є заступником голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко. Від початку повномасштабного вторгнення чоловік став ще активніше займатися благодійністю і на його сторінках у соцмережах можна побачити велику кількість постів з фото, де він передає військовим потрібні їм речі, в тому числі автівку та допомагає цивільним нужденним по всій області.
Нещодавно чоловік виклав спільну світлину з 12-річною Анною-Марією Підвербною, дочкою найстаршої мами України 78-річної Валентини Підвербної. У руках дівчинка тримає планшет і усміхається. Фото було зроблено у лікарні, де зараз знаходиться Анна-Марія. Як пам'ятають наші читачі, наприкінці квітня Анна-Марія виклала пост в Інстаграм, де попросила допомоги, через погане ставлення її матері до неї. Після чого рішенням виконкому її вилучили з дому та доставили до лікарні, де зараз її обслідують лікарі і працюють психологи. Дана подія неабияк сколихнула містян, тому що дівчинку протягом всіх тих років, що вона зростала бачили на вулицях разом з мамою недоглянутою, іноді Валентина Підвербна просила у людей гроші, кажучи, що не має їх достатньо для існування, дуже часто розмовляла з дочкою на людях на підвищених тонах
Дмитро зробив пояснювальний допис під фото:
“Це ми з Анею усміхнені, бо завдяки вашій допомозі привезли дівчинці планшет зі стилусом, який вона дуже хотіла, щоб малювати.
Наразі Аня проходить лікування в лікарні. З нею постійно працює психолог та всі необхідні спеціалісти.
Поки ми чекаємо всіх судових рішень, лікарі отримують результати аналізів. В тому числі, враховуючи результати попереднього огляду, йде обговорення, щодо майбутнього вирішення питання очей.
Прямо зараз це вирішити не можна з юридичної точки зору, але всі ми працюємо над цим. Наш благодійний фонд Добродія вдячний OkClinic котра під час збору висловила бажання закрити питання проведення операції в будь-якій приватній клініці. Це обов’язково станеться в найближчому майбутньому.
До речі, є в нас і особисті маленькі перемоги. До нашої безпосередньої зустрічі з Анею, вона боялась та не погоджувалась здати кров, а про перевірку зору взагалі не йшла мова, адже дитина боялась, що після використання спеціальних очних капель гострота зору падає на 6-7 годин. Втім після нашої розмови дівчинка на все погодилась.
Тож, вашими зусиллями для підтримки Ані було зібрано 58 тис грн.
З цих грошей був придбаний планшет та дитячі прикраси, про які мріяла дівчинка. Станом на зараз залишок становить 43 тисячі.
Як і на що в подальшому витрачати гроші - вирішимо разом з Вами. Вся звітність щодо витрачених грошей буде в актуальних на сторінці @dobrodiya в інстаграм.
Дякуємо кожному, хто не залишився байдужим та долучився до цієї вагомої допомоги.
Ми не спускаємо очей з цієї історії та знаходимось на зв’язку з дівчинкою”.
Ми розпитали Дмитра Блауша про те, за яких обставин він познайомився з Анною-Марією і що його до цього спонукало.
- Чому ви вирішили допомогти саме Анні-Марії? Чи допомагає їх хтось ще, окрім вас?
- Коли Аня виставила той пост в Інстаграм, то величезна кількість моїх підписників відмічали мене у коментарях і просила втрутитися. Я втрутився, в одному напрямку як чиновник, а як власник благодійного фонду “Добродія” — в іншому.
- Чи допомагає їй ще хтось, крім лікарів — відверто, не знаю. З Анею познайомився десь через тиждень після всіх подій з нею і відвідував її вже не раз.
- Клініка, яку ви вказали у пості буде робити операцію на очах безкоштовно?
- Безумовно, так. Там працюють мої друзі, вони часто донатять на добрі справи, в тому числі на ЗСУ і ось зголосились допомогти Ані.
- Хто допомагав збирати кошти - 58 тисяч для Анни і де ви оголошували саме цей збір? Чи потребує Анна ще чогось? Може є якісь реквізити збору саме для неї?
- Я робив анонс про збір для дівчинки у сторіс Інстаграм. І ми ці кошти зібрали за 1 добу. Це було дуже спонтанно. Гроші переводили наші підписники, які завжди донатять на різні проєкти нашого фонду. За один раз ми досягли того, що і гроші зібрали і про операцію домовились, тож поки все, що Анна-Марія потребує у неї є, в тому числі увага профільних лікарів. Зараз ми чекаємо юридичних рішень, аби Ані можна було зробити без мами. Ми зараз вирішуємо цю проблему, проводимо наради з цього приводу.
- Ви заснували БФ "Добродія" 20 січня 2016-го року. Хто ваші помічники і скільки людей задіяно у фонді, чи є в нього свій офіс?
- Волонтерів у фонді, якщо брати перші дні повномасштабного вторгнення, а це була активна фаза розвитку цього фонду, то це десь до 100 людей. Це звичайні люди, знайомі, люди з соцмереж. Офіс буде незабаром, поки є 2 адреси, як з'явиться то обов'язково напишу про це публічно.
Як виявилось, окрім допомоги Анні-Марії Дмитро Блауш з 7 травня почав ще й годувати малозабезпечних чернігівців. Це ще один з проєктів благодійного фонду, який називається “Годуємо разом”. Це відбувається по неділях о 14.00 біля залізничного вокзалу. Вже було 2 таких обіди. На той, що пройшов 14 травня прийшло 248 чоловік. Але благодійники очікують, що скоро буде приходити до 400-500 осіб.
- У пості про обід від 14 травня, ви вказали, що його проспонсорувала ваша подруга Софія. Судячи з її сторінки, вона не чернігівка, а киянка. Яку суму вона надала і чому саме для людей з Чернігова?
- Софія сама родом з Чернігова, просто мешкає у Києві. Один такий обід нам обходиться з продуктами, одноразовим посудом, транспортом і т.д. у 15 000 гривень. Зараз є черга від бажаючих задонатити саме на такі обіди на 4 наступні рази і це чернігівські компанії.
На фото Софія, яка оплатила безкоштовний обід для 248 чернігівців
- Скільки кухарів у команді даного проєкту і яке меню? Що люди могли поїсти на місці, а що давали з собою? Скільки і яких саме продуктів роздаєте?
- Кухарів своїх нема, ми співпрацюємо з КЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти». А продукти закуповуємо в тому ж місці і такі самі, які купляє для гостей ресторану "Барашка" його керуюча Марія Грицик. Марина у благодійному фонді виконує роль моєї заступниці. Для гарніру ми використовуємо рис, з м'яса — свинину або курятину. З собою ми давали людям 14-го травня суп швидкого приготування, печиво, трубочки зі згущеним молоком, бутерброд з ковбасою і сиром. На місці можна випити чаю, а їжу взяти з собою. У майбутньому будемо роздавати ще й фрукти.
- До речі, ми також і одяг людям роздавали. Це вже в рамках проєкту "Сердечний секонд-хенд". Поруч поставили стійку з речами і кожен міг взяти, що йому потрібно. Волонтери з нашої команди речі перед тим перуть, пропускають через праску, роблять з них пристойний вигляд.
- Чи є якісь реквізити саме на збір для продуктів, чи для усіх проєктів єдині реквізити фонду.
- Поки що — тільки єдині реквізити фонду, бо для нашої бухгалтерії буде складно розділяти кошти і робити окремий рахунок під кожний збір. Але, наприклад, перед тим, як людина хоче перевести 15 000 гривень на той же недільний обід, вона нам пише і ми таким чином ідентифікуємо її і розуміємо, на що саме вона хоче направити цю фінансову допомогу.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.