Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Прилуцькій дослідній станції розповіли, як вирощувати короля квітів

На Прилуцькій дослідній станції розповіли, як вирощувати короля квітів

 

Королевою саду часто називають троянду. А хто ж король? Беззаперечно - це рододендрон. З грецької мови слово "рододендрон" перекладається, як "трояндове дерево". На думку вчених його далекі предки з'явилися на світ 50 млн. років тому. І наразі цей красень розцвітає у Прилуках на дослідній станції, розповідає завідуючий відділу плодово-ягідних культур Геннадій Мамченко.



- Культура дореліктова. Зараз ботаніками вже описано більше 1200 видів цієї культури. В природних умовах України зростає 2 з них. Перший - рододендрон жовтий, а другий - "Червона рута", оспіваний у піснях, раніше він називався "Рододендрон мертволистий". Останній зростає у Карпатах на висоті від 1350 метрів і вище, це субальпійський пояс.
- Деякі види мають висоту 15 см., а деякі 7 метрів і більше.
- Різноманіття забарвлень. Ця культура вважається найяскравішої квіткою на світі.
- За 10 днів почнеться масове квітування цієї культури.


На Прилуцькій дослідній станції можна буде не лише сфотографуватися на локації з рододендронами, а і придбати посадковий матеріал за пару сотень гривень і нададуть рекомендації з його висадки і вирощування.

Вирощений в умовах станції матеріал в наших грунтах не зростає. Тож грунт треба буде замінити. Зараз у магазинах продаються грунти фізіологічно ксилі на основі верхового сфагнового торфу. Оце як раз той грунт, що підходить даній культурі. Рекомендується до цього торфу додавати подрібнену соснову кору. 70 см. в діаметрі має бути яма для висаджування і 50 см. на глибину. Посадкову яму треба наповнити торфом і бажано покласти ізоляцію.

Рослина вимагає кислого середовища. Треба ретельно підбирати добрива, рослини не витримують добрива, у складі є хлор. Рододендрон не хворіє небезпечними хворобами, але може бути вражений борошнистою росою, яка знімається простими препаратами, що є у магазинах.

Рододендрон потребує особливого місця на ділянці - трохи притіненого, щоб не було прямих сонячних променів у середині дня.

Культура квітує 1 раз за сезон - у середині травня. Після цвітіння рослина продовжує виконувати декоративні функції, за рахунок листя та габітусу куща (габітус можна визначити як сукупність ознак, які характеризують загальний тип будови тіла рослини. Включається в характеристику життєвої форми рослини.).

Рододендрон дуже поважають у Європі і для новостворених сортів навіть проводять церемонії хрещення, на які запрошують мерів міста, або й навіть королів.



Джерело: ТК "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рододендрон, Прилуки, рослина, Мамченко

Добавить в: