Стали відомі подробиці загибелі цивільного чоловіка через обстріли росіян у Городищі
За минулий тиждень російські війська 19 разів обстріляли прикордонні населені пункти Чернігівщини з території Брянської області. Усього за цей час військові нарахували 130 вибухів. Як би страшно це не звучало, але жити в таких умовах мешканці прикордонних громад уже звикли. Звуки артилерійських залпів та кулеметів, торохкотіння розвідувальних і бойових дронів, заліт ворожої авіації... Не можна звикнути лише до того, що жертвами цих обстрілів стають люди. Так, трагедія сталася в невеличкому селі Городище на Новгород-Сіверщині. Внаслідок чергової атаки росіян там загинув 34-річний місцевий мешканець Володимир Кириченко.
Фото - ілюстративне
У Городищі чимало домогосподарств, але навіть до повномасштабного вторгнення жилими були всього два. В одному мешкала самотня жінка, у другому - брати-двійнята (власних родин у жодного ще не було), однак усі Троє після 24 лютого минулого року Городище покинули, - розповідає староста Михальчино-Слобідського старостату (туди входять Михальчина Слобода, Бучки, Городище, Ясна Поляна, Вильчики та Великий Гай) Олена Дорошенко.
- Брати Віктор і Володимир Кириченки оселилися в сусідніх Бучках, та час від часу навідувались до своєї хати в Городищі. Прийшли туди і 23 березня. Як потім розповідав своїм рідним Віктор, вони з Володимиром раптом почули гудіння дрона, а за ним вибух. Віктора відкинуло вибуховою хвилею. Коли ж він прийшов до тями (це був ранок п'ятниці, 24 березня. — Авт.), Володимир лежав неподалік без свідомості. Віктор підбіг до нього, але допомогти вже нічим не зміг - побачив лише, що тіло брата посікло осколками і з ран струменить кров.
Віктор мерщій побіг у Бучки і вже звідти разом із сестрою Оксаною, яка теж там мешкає, почав телефонувати до місцевої влади і викликати екстрені служби (у селах старостату дуже поганий зв'язок, тож знайти місце, де зловить сигнал телефону, не завжди просто, у Городищі ж його і зовсім не було).
Керівництво громади домовилось із бюро ритуальних послуг у Новгороді-Сіверському, і цього ж дня тіло Володимира Кириченка доставили в морг. Поховали його наступного дня в Бучках. А Віктор після цього разом зі ще однією рідною сестрою, Євгенією, виїхав до Шостки Сумської області.
- Якщо чесно, залишатися жити в селах нашого старостату зараз страшно, росіяни постійно стріляють, тож ризик для життя зберігається щохвилини, - каже Олена Василівна. - Навіть ми, працівники старостату, були вимушені залишити Михальчину Слободу і тепер щодня приїжджаємо сюди на роботу. А жаль... У нашому селі було близько 170 мешканців у Бучках - близько 140, в інших селах менше. Усі ми - як одна сім 'я, яка зараз просто розірвана на шматки. Люди пороз’їжджалися по інших селах громади, а той далі, тепер тільки зідзвонюємось. У селах старостату залишилось усього кілька десятків мешканців. Серце крається, але ж чи є інший вихід?
- Масовані обстріли нашої громади почалися з червня минулого року. Одного дня вони інтенсивніші, іншого - рідші. Але якщо раніше ми розуміли, що рашисти обирають за ціль військові об’єкти, то останнім часом стало очевидно: стріляють вони по об'єктах цивільних. І минулий тиждень став черговим підтвердженням цього, - говорить голова Новгород-Сіверської територіальної громади Людмила Ткаченко. - Люди поступово виїжджають із зони бойових дій. 20-кілометрова зона біля кордону помалу знелюднюється. Звісно, це прикро, бо ми не знаємо, чи повернуться ці люди, однак зараз головне - це їхні життя, а тому ми за те, щоб із сіл, які постійно потрапляють під ворожий вогонь, виїхали всі.
- Зі свого боку робимо все можливе, аби переселенцям нашої громади зробити це було легше — допомагаємо з переїздом, підшукуємо їм домівки в населених пунктах, де відносно тих. Розуміємо, що покинути все, що нажив протягом життя, важко, але повторююся: треба берегти найперше себе! Смерть Володимира Кириченка стала для нас шоком, адже до цього від обстрілів у нашій громаді постраждало лише майно людей.
Дуже хочеться, щоб мешканці громади пильніше дбали про своє життя і щоб такої трагедії більше не повторилося.
Ми обов'язково відвідаємо Михальчино-Слобідський старостат після Перемоги, колио сюди почнуть повертатися його мешканці. Віримо: скоро це станеться! І тоді люди на Новгород-Сіверщині точно відзначать подвійне свято — Перемогу і своє повторне новосілля!
Джерело: газета “Гарт” від 30.03.2023, Катерина Дроздова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.