Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Кримінальний авторитет з Прилук відбувся штрафом за скоєне

Кримінальний авторитет з Прилук відбувся штрафом за скоєне

 

У квітні 2021 року правоохоронці Чер­нігівщини заявили про вручення підо­зри кримінальному авторитету, який запропонував тодішньому началь­нику прилуцької поліції — 30-річному капітанові Назару Парацію по ти­сячі доларів відкату за кожну маши­ну з нафтою, вкраденою з нелегаль­них врізок у нафтопровід. Мова йшла про 45-річного прилуцького бізнес­мена Миколу Мурашка, у певних ко­лах відомого як Мураха. Він співвлас­ник двох агропідприємств — ТОВ «Аг­рофірма Вернигора» і ТОВ «Ларта Агро». Підозрюваному інкримінували ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди служ­бовій особі) за частиною 3-ю, яка пе­редбачає від 4 до 8 років позбавлен­ня волі. Та до суду справа дійшла за менш суворою частиною статті — 1-ю. І в результаті замість тюремного строку Мурашку присудили штраф. Відповідне рішення 3 лютого виніс Прилуцький міськрайонний суд.



Про те. що Микола Мурашко має ваго­мий статус у кримінальному світі, заявили самі поліцейські. Зокрема в день вручення йому підозри начальник ГУНП в Чернігівській області Володимир Нідзельський сказав:

- Слідчі оголосили підозру так звано­му «смотрящему за Прилуцьким районом» за спробу дати хабара начальнику поліції. Чоловік провів третину свого життя в міс­цях позбавлення волі за вбивства і розбої. Має авторитет у кримінальних колах. Контролює діяльність осіб, що розкрада­ють нафтопродукти з родовищ на Прилуччині. Для повної протиправної діяльності йому бракувало тільки сприяння правоохо­ронних органів. З метою невтручання в зло­чинну діяльність, пов язану з розкраданням нафтопродуктів, та уникнення кримінальної відповідальності він запропонував началь­нику прилуцької поліції щонайменше 10 ти­сяч доларів США хабаря щомісяця. Ця діяльність була задокументована поліцей­ськими, і тепер підозрюваний має постати перед судом.

І він таки постав. Утім судили Мико­лу Мурашка не за частиною 3 статті 369 ККУ, за якою порушили кримінальне про­вадження і в якій ідеться про обіцянку хабаря службовій особі, що займає відповідальне становище, а за частиною 1 тієї ж 369-ї (пропозиція хабаря службовій особі). Про від­повідально становище особи в ній немає ані слова, тому й передбачене покарання значно лояльніше штраф від 17 до 68 тисяч гри­вень або до 4 років обмеження чи позбав­лення волі. Справу перекваліфікували за ін­шою частиною статті, бо, за словами обвину­ваченого, він не знав, що Назар Парацій обіймає посаду начальника прилуцької поліції. І сприймав, його як звичайного поліцейського. А доказів, що Мурашко бреше, у слідства не знайшлося...

На суді обвинувачений розказав, що з ка­пітаном поліції вони познайомилися в грудні 2020-го, коли той приїхав до нього в лікарню і попросив допомогти з розшуком викра­деного автомобіля. Під час розмови він, Му­рашко, сказав поліцейському, що хоче «заро­бляти на нафті» і готовий йому платити, якщо той покриватиме його діяльність. При цьому обвинувачений запевняв суддю, що не знав про посаду Парація і думав, ню він займаєть­ся розшуком викраденого транспорту. Втім свою вину визнав.

Хоча слабо віриться, що не знав, адже Назар Парацій іще в жовтні 2020 року став тимчасово виконуючим обов’язки начальни­ка Прилуцького відділу поліції, а 3 грудня то­го ж року його призначили начальником. На суді він підтвердив, що дійсно приходив до Мурашка в лікарню, бо йому сказали, що - це впливова людина, яка може знати про викра­дення машини». І саме під час того візиту Мурашко заявив йому про готовність платити 1000 доларів за кожну машину вкраденої нафти, якщо капітан «закриє очі» на нелегальні врізки в нафтопровід і крадіжки нафти-сирцю зі сховищ біля Малої Дівиці Прилуцького району, а також забезпечить безперешкодне транспортування вкраденого. За словами офіцера, він одразу ж відмовився від такої пропозиції і доповів про все своє­му керівництву. За якийсь час Назар Парацій мав іще одну зустріч із Мурашком, на ній він запропонував уже 10 тисяч доларів за кожен місяць «співпраці», бо розраховував на 10 машин з нафтою. У перспективі сума могла бути ще більшою, адже Мурашко тоді обмовився ( і це зафіксовано на відеозаписах), що в нього “є ще одне місце., але спочатку треба попрацювати і перевірите одне одного”.

Обираючи покарання, Прилуцький міськрайонний суд визнав каяття Миколи Мурашка пом'якшувальною обставиною і вирішив, що штрафу в 68 тисяч гривень буде достатньо. Його й призначив. А заодно зняв арешт з грошей, які вилучили в обвинуваче­ного під час обшуку (49 тисяч гривень), і по­вернув йому право розпоряджатися своєю нерухомістю та часткою в агрофірмах.

У цій історії з Мурашком і досі залишаєть­ся чимало неясностей. Подейкують, що вона могла бути складовою перерозподілу сфер впливу в регіоні. Та обвинуваченому все-таки вдалося обійтися «малою кров’ю».

Джерело: газета "Гарт" від 16.02.2023, Юрій НІКІТІН, м. Прилуки. Фото ГУНП в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мурашко, хабар, Прилуки, Парацій, нафта

Добавить в: