Як правильно вибрати спінінг на хижу рибу?

 

спінінг на хижу рибу

Більшість рибалок-початківців починають, як правило, зі звичайних поплавцевих вудок. Вони і простіші, і доступніші, і зрозуміліші, і працювати ними легше. І тільки потім, зрозумівши, що рибалка – це реально цікаво, деякі наважуються спробувати інші інструменти риболовлі. Наприклад, спінінг, який, до речі, ще й правильно підібрати потрібно. І ми зараз розповімо вам, якими принципами вам потрібно буде керуватися у процесі.

То як же вибрати спінінг на окуня, щуку чи іншого хижака?

Почати, як завжди, варто з пошуку інформації. Оптимальний варіант - досвідчений друг-рибалка, який уже років 10 як мінімум ловить рибу по всіх водоймах України і не тільки. Він вам точно розповість, як ловити, кого ловити і на що ловити. Проблема лише в тому, що такий фахівець однозначно нав'яже вам своє бачення ситуації та снасті, які вважає найкращими саме він. Але поганого він не порадить – це точно.

Другий варіант – рибальські форуми та тематичні групи у соціальних мережах. Їхні відвідувачі, як правило, не соромляться ділитися своїми знаннями з новачками. Проблема лише в тому, що вкрай складно розпізнати – чи досвідчена перед вами людина, чи диванний теоретик чи це просто бажаючий познущатися з недосвідченого колеги. Варіант третій – тематичні статті. Якщо ви вмієте працювати з інформацією, порівнювати між собою кілька джерел, вишукувати збіги і відсікати явну маячню – чому б і ні.

Є і четвертий варіант, але для нього вам вже доведеться встати із-зі комп'ютера і розім'яти ноги. Найпростіший і очевидніший вихід - пройтися найближчою набережною або берегом водоймища, на якому ви, швидше за все, і рибалитимете. І спостерігати за місцевими рибалками – хто і на що ловить. А то й розпитати їх – шанси, що вас не пошлють, а поділяться реальним досвідом, ще й підкажуть, який саме купити спінінг на хижака, є.

Основні проблеми, які виникають при виборі спінінга

Є кілька основних проблем, з якими стикається практично кожен рибалка-початківець, який бажає купити спінінг для хижака.

Незрозуміле маркування. На більшості бланків можна знайти загадкові комбінації з літер та цифр. Також їх можна знайти і в каталогах товарів інтернет-магазинів. Насправді вони несуть досить чітке смислове навантаження, позначаючи деякі ключові для спінінгів характеристики. Розберемо ситуацію на прикладі вудлища Favorite Blue Bird. Комбінація має такий вигляд: BB1-832ML-T. Це означає наступне.

  • BB – перші літери назви моделі. У нашому випадку – Blue Bird. Цифра 1 – номер версії.
  • 83 – довжина у футах та дюймах. Перша цифра – кількість футів, друга – дюймів. Тобто – 8 футів 3 дюйми, що в нашій системі обчислення дорівнюватиме 2,5 метра.
  • 2 – кількість частин, з яких складається бланк. У нашому випадку його можна розбирати на дві частини. Але бувають ситуації, коли це число доходить до 4 і навіть більше – так звані тревел-спінінги, дуже зручні для транспортування.
  • ML – стрій вудлища. Тут це Medium Light, тобто середньо-швидкий.
  • T – тип вершини. Саме тут це tubular або пустотіла. Але буває і solid – цілісна. Цей пункт важливий тільки в тому випадку, якщо спінінги на хижака призначені для мікроджигінгу.

Якому бренду віддати перевагу?

Найпростіший варіант: "тому, який дешевше" - не підходить. Все ж таки ви купуєте інструмент, який визначить ваше перше враження від лову, наприклад, окуня за допомогою спінінга. Тому краще не заощаджувати. А звертати увагу потрібно на такі моменти:

  • У продажу є запасні кільця, вершинки і навіть комлі. Адже новачок часто ламає бланки з необережності, і замість того, щоб міняти вудилище цілком, дешевше замінити винятково пошкоджений елемент.
  • Наявність гарантії. Від продавця чи виробника. Тому обов'язково зберігайте чек та гарантійний талон.
  • Багато років на ринку. Тоді бренд вже буде відомий нашим користувачам, і ви зможете знайти конкретні відгуки про більшість його моделей. Ну і зможете прогнозувати – чи будуть нові спінінги для окуня чи судака вдалими.
  • Великий модельний ряд. Щоб можна було і коротке вудлище для лову твітчингом з човна знайти, і довгий спінінг для лову щуки з берега на далеких дистанціях. І всі вони мали приблизно однакову якість.
  • Наявність бюджетних варіантів. Просто тому, що «дорого» – далеко не завжди означає «добре». Адже навіть відносно дешеві, але якісні, моделі дозволять вам ловити того ж окуня, наприклад.

як купити спінінг

Як купувати – особисто у магазині чи можна онлайн?

Тут все просто. Вибирати – лише особисто. Тому що тільки так ви зможете потримати спінінг на судаку в руках, оцінити його ергономіку та баланс. Ще й порівняти зі схожими моделями, виклавши їх поряд і перевіривши кожну. А ось купувати вже можна онлайн. Хитрість у тому, щоб запам'ятати не лише бренд та назву, а й конкретну комбінацію букв та чисел, про яку ми вам говорили трохи вище. Або навіть не запам'ятати, а записати чи сфотографувати її - щоб точно не помилитися при замовленні.

Висновок

Рибалка - дуже захоплююче хобі. Якби було не так, навряд чи сотні мужиків тяглися б рано взимку, щоб присвятити кілька годин підлідній рибалці. А спінінг - ще цікавіша і динамічніша штука. Обов'язково спробуйте – якщо сподобається, то можете вважати, що розваги на довгі роки вам забезпечено.

Джерело: https://ibis.net.ua/ua/post/yak-pravilno-vibrati-spining-na-hizhaka/

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (0)

Додати коментар
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії