Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Єдиний номер 112: як тепер українці звертатимуться по екстрену допомогу

Єдиний номер 112: як тепер українці звертатимуться по екстрену допомогу

 

В Україні створять єдиний центр прийняття екстрених викликів за номером 112. Верховна Рада проголосувала за ухвалення відповідного законопроєкту. Зателефонувавши за цим номером, людина зможе отримати комплексну допомогу в екстрених ситуаціях, які загрожують здоров'ю, життю, майну, навколишньому природ­ному середовищу або громадському порядку. Як працюватиме служба та як це ново­введення наближає Україну до ЄС - розбирався Центр громадського моніторингу і контролю.



Принцип «Єдиного вікна»

Речник парламенту Руслан Стефанчук пояснив, що створення «Системи 112» за фактом означає об'єднання всіх служб - 101, 102, 103 та 104 - в єдину систему. За його словами, принцип «єдиного вікна» дозволить забезпечити кращий рівень надан­ня екстреної допомоги та оперативно залучати декілька екстрених служб у разі виник­нення невідкладних ситуацій.

У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, що у «Системі 112» поєднані традиційні методи реагування на екстрені та надзвичайні події й інформаційно-телекомунікаційні технології. Це дозволить:

— підвищити ефективність надання допомоги населенню;
— удосконалити діяльність аварійно-рятувальних служб, поліції та медиків;
— віддалено «бачити» ситуацію на місці екстреної події;
— оперативно задіяти доступні ресурси;
— забезпечувати інформацією урядові та регіональні кризові центри в режимі реаль­ного часу.

Що зміниться

Єдиний номер виклику екстрених служб 112 може запрацювати до кінця року у Києві та Київській області, розповів заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко під час брифінгу в Медіацентрі Україна. Решта регіонів можуть приєдна­тись до системи протягом наступного року.

Запровадження єдиного номеру 112, за словами заступника міністра, спростить українцям процес виклику одразу кількох екстрених служб.

«Людині не потрібно буде у разі якоїсь складної ситуації, де необхідна участь декіль­кох служб наприклад, і дСнС, і швидкої допомоги, чи ще інших, вживати якихось додат­кових заходів і телефонувати в декілька служб. Вона повідомляє оператору ту інфор­мацію, яку може надати. Оператор автоматично бачить місце розташування абонента, формує картку події, заповнює згідно нової методики вже чіткий план реагування, за- діює оперативно-диспетчерські підрозділи, які обслуговують дане місце. І це автома­тично обробляється, автоматично опрацьовуються, підрозділи уже здійснюють реагу­вання за готовим чітким алгоритмом», — пояснив Ігор Бондаренко.

Європейський досвід

Створення «Служби 112» входить до переліку зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Безкоштовний номер 112 відомий кожному європейцю. Набравши його, мешканець Європи потрапляє до диспетчерського центру служби екстреної до­помоги, яка координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, ава­рійної газової служби, рятувальних служб. Отже, опинившись у безвихідному станови­щі, людині не треба визначатись, кому телефонувати. Треба лише сповістити про про­блему на 112.
Унікальність номеру 112 у тому, що його можна набрати з будь-якого телефонного апарата, без введення РIN-коду та при заблокованій клавіатурі. Під час виклику авто­матично визначається місцезнаходження абонента, є можливість спілкуватися різни­ми мовами.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: здоров'я

Добавить в: