У розбомбленому будинку у на вул. Толстого Чернігові продовжують жити люди
У розбомбленому будинку у Чернігові продовжують жити люди. Останній поверх багатоквартирного будинку на вулиці Толстого у Чернігові перетворився у згарище. 19 березня на нього впали чотири фугасні бомби, близько другої дня у кількох місцях він загорівся. Частина квартир вигоріла, інші оселі затопило під час гасіння пожежі.
Квартира Ліни Атрощенко – на третьому поверсі. На четвертому – все вигоріло. Жінка ходить нагору, підставляє каструлі під дірки у стелі, адже звідти вода тече у її житло.
Жінка продовжує жити у цих умовах. Каже, важко, але були й гірші часи.
В іншій квартирі живе подружжя Міхаль. Одна кімната повністю згоріла, вигоріла стіна, які відмежовувала її від сусідньої квартири. Друга обвалилась, все затопило та побилось розповідає Ніна Міхаль. Жінка пригадує події 19 березня. Коли почалася пожежа, вона була у сховищі, її чоловік з інвалідністю – у квартирі.
“Прилетіли пожежники, давай діда тягнути, а його ж не витягнеш. Милиці несуть, а діда волочать. Туди виставили його, і ллють. А я кричу: «Хата горить!» Вікон вже не було. А двері з балкона – якби дід сидів на дивані, як він завжди сидить, так двері з балкона так вилетіли, що прямо на диван впали. І його вбило б".
Подружжя Купрієнків живе на першому поверсі, квартира над ними також горіла. У цей час вони обидва були вдома. Тетяна показує перину – єдину суху в домі. Каже, сплять на ній з чоловіком по черзі. Усі тканини в домі – мокрі. У повітрі – запах горілого і вологості одночасно.
У квартирі Марії Шило тази у всіх кімнатах, на підлозі хлюпає вода. Ця квартира на верхньому, четвертому поверсі. Коли надворі йде дощ – вода відразу в оселі. Жінці 82 роки, вона нічого не бачить.
Компенсацію через Дію оформити сама не може, не виходить це зробити і в родичів. Її невістка Любов намагалася звернутися до комунальників.
“Мені сказали, до ДІЯ ще не діє – чекайте, а зараз заяву не беремо. Сказали, якщо у вас є свої матеріали, купуйте, то ми вам зробимо. Але, кажуть, у нас три групи тільки, будівельні, і одна вишка. Купите матеріал – прийдете, запишетеся в чергу. І все”.
Жінка говорить, ночувати просяться до сусідів, а з кожним дощовим днем жити тут – усе важче. Головна проблема тутешніх мешканців – дірявий дах.
Як сказав Суспільному начальник управління ЖКГ міської ради Ярослав Куц, з міського бюджету виділили 30 мільйонів на ЖЕКи для ремонту будинків, зруйнованих під час бойових дій. Йдеться про місця загального користування – у тому числі дахи, під’їзди, внутрішньобудинкові мережі. Цю суму пропорційно розділять між будинками. На ремонти квартир цього не вистачить.
Детальніше дивіться у матеріалі:
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Толстого