Чи набереться мислівців на лісову дивізію?
Готовий партизанський загін. Мисливських стволів на руках — 28 тисяч 485.
Державна лісова охорона, єгері, мисливствознавці, мисливці — майже всі вони мають зброю і вміють виживати в дикій природі. Скільки їх на Чернігівщині?
— На сьогодні в області налічується 28485 чоловік, котрі отримали державне посвідчення мисливця. Це дані, починаючи з 1997 року. Кого з них уже немає на світі, хто не ходить на полювання — не знаю. За контрольною картою, з якою дозволено виходити на полювання, торік до нас звернулося 10 тисяч 250 чоловік, — говорить Володимир Бабич, головний спеціаліст-мисливствознавець Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства. — Стати мисливцем (загонщиком) і отримати посвідчення можна з 18 років, а от зброю — лише з 21 року.
— Володимире Миколайовичу, а скільки в області єгерів, мисливствознавців? Вони теж мають зброю?
— 37 мисливствознавців, 352 єгері. Але деякі єгері без зброї.
— Державна лісова охорона — це не окремий орган чи підрозділ, а тільки визначений перелік посадових осіб лісового господарства, які входять до штату лісогосподарських підприємств, обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Наприклад: директор лісгоспу, інженер, лісничий, майстер лісу, — пояснює 43-річний Вадим Фесюн, заступник начальника,головний лісничий Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства. — Державна лісова охорона в області нараховує 686 осіб. Фактично зброї для службового користування в них — одиниці. Раніше видавали одноствольні, гладкоствольні рушниці 16 калібру.
— Яка зброя у мисливців? — поцікавилася в Анатолія Кульгейка, мисливствознавця Ріпкинського відділення мисливсько-рибальського підприємства Чернігівської облорганізації товариства мисливців та рибалок.
— Гладкоствольні рушниці вітчизняного та іноземного виробництва. Вартістю від 15 до 25 тисяч гривень і вище. Є такі, що і по сто тисяч — ручної роботи, з позолоченими курками, інкрустовані бурштином, розписані, як ікони. Бачив рушниці-напівавтомати на п’ять патронів. 0 мисливські карабіни (нарізна зброя), їх вартість — від півтори тисячі доларів. Є зброя вартістю і по десять тисяч доларів. Але карабіни можна застосовувати виключно для ліцензованого індивідуального полювання на копитну дичину.
— Анатолію Івановичу, якщо раптом вторгнення в Україну?
— Проти регулярної армії, яка має тепловізори, прилади нічного бачення, лазерні приціли і т.д., мисливська зброя малоефективна. Для контролю правопорядку в населених пунктах, може, — варіант, або для самозахисту. У багатьох нині є мисливські карабіни вдома.
І на них є офіційні дозволи. Проте власники ніколи з ними не ходили полювати і не підуть. Тримають зброю про всяк випадок.
* * *
До речі, типова чисельність дивізії — 10-25 тисяч чоловік.
«ВісникЧ» №5 (1864) від 3 лютого 2022, Валентина Остерска
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: мисливці