Сучасний спортивний одяг – гігієнічні вимоги та особливості
Використання спортивного одягу та взуття відбувається набагато інтенсивніше ніж повсякденного. Тому, як до матеріалів виготовлення, так і до його крою пред'являються підвищені вимоги. Звичайно, якісний товар такого типу не може бути дешевше, ніж повсякденне вбрання. Тому, перш ніж придбати спортивний одяг придатний для довготривалого використання необхідно проаналізувати певну сукупність факторів, про які йде мова далі.
Основні вимоги до спортивного одягу
Спортивний одяг повинен забезпечувати оптимальні умови для організму при інтенсивних фізичних навантаженнях. При цьому конструкція одягу та взуття повинна враховувати специфіку виду спорту.
Існує цілий перелік факторів, що впливають на інтенсивність зношування спортивного одягу та взуття:
- Фізико-хімічна дія людського поту;
- Вплив пральних порошків та інших миючих засобів;
- Вплив температури при хімчистці чи прасуванні;
- Механічний вплив: зминання, розтягування, стирання та інші види деформацій;
- Вплив сонячного світла.
Частіше за все всі ці фактори діють на одяг комплексно, що суттєво знижує його довговічність навіть при дбайливому використанні. Тому до вибору зносостійких матеріалів необхідно ставитися особливо уважно. Основні параметри згідно яких рекомендується виконувати вибір матеріалу для спортивного одягу наступні:
- Теплоізоляційні властивості. Для тренувань в холодну пору року рекомендується використовувати природні матеріали тваринного походження - шерсть. При високій температурі перевага надається бавовні та льону. На жаль, такі тканини мають досить посередньо зносостійкість, тому до них додають синтетичні волокна: триацетат та віскозу, що по своїй структурі нагадують льон. До тканин зазвичай додають нітрон чи поліакридні волокна;
- Повітропроникність. Це один з найважливіших параметрів для спортивного одягу та взуття. Підтримує тепловий баланс організму та відводиться волога, що виробляється під час інтенсивних фізичних навантажень. Серед матеріалів, що мають високу повітропроникність є як натуральні шерстяні та трикотажні тканини, так і синтетичні на основі лавсана та хлорина. Матеріали з низькою повітропроникністью, що рекомендується використовувати для тренування при низьких температурах це щільні бавовняні та льняні тканини, а також капрон.
- Випаровуваність - здатність матеріалу віддавати вологу шляхом випаровування. Високий показник випаровуваності притаманний тонким та гладким тканинам. Чим вищий показник тим краще охолоджується тіло під час тренувань;
- Водоємність - здатність матеріалу накопичувати вологу. При намоканні одягу суттєво зростає його теплопровідність. Для частини тканини показник становить 1,5-2,1 разів, для бавовняних 3-4 рази;
- Гігроскопічність - здатність тканини вбирати вологу. Один з головних параметрів для забезпечення оптимального теплообміну. Чим більше навантаження буде у спортсмена (більше потовиділення) тим більше гігроскопічною повинна бути тканина. Хороший покажи гігроскопічності демонструють тканини із натуральних матеріалів, посередній - штучні, а найгірший синтетичні.
Інтернет-магазин спортивного одягу Ideal Sport пропонує широкий асортимент виробів від провідних вітчизняних та закордонних компаній. Доставка товару відбувається через «Нову Пошту» по всій території України.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.