Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як правильно змінити свою виборчу адресу, щоби мати можливість проголосувати

Як правильно змінити свою виборчу адресу, щоби мати можливість проголосувати

 

Жителі Чернігівщини, які не мають реєстрації, але постійно проживають на території 206 виборчого округу зможуть взяти участь у проміжних виборах народного депутата України, які ЦВК призначила на 27 березня.



Згідно Постанови Центральної виборчої комісії №441 виборчий процес у 206-му одномандатному виборчому окрузі починається сьогодні. До кінця січня можуть змінити свою виборчу адресу і проголосувати ті, хто не має реєстрації за місцем проживання. У даному випадку мова йде про мешканців Чернігова і ще 11-ти територіальних громад у межах області: Гончарівської, Михайло-Коцюбинської, Олишівської, Седнівської, Любецької, Добрянської, Ріпкинської селищних та Іванівської, Новобілоуської, Киселівської, Киїнської сільських громад.

Раніше у виборах в одномандатних округах могли брати участь лише ті виборці, які мали зареєстроване місце проживання на території відповідного округу. Але тепер ситуація інша.
“Деякі виборці, наприклад внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти не могли обирати місцеву владу та депутатів в одномандатних округах, тому що не мали реєстрації в своїй громаді. Тепер взяти участь у виборах можна, подавши заяву до Державного реєстру виборців про зміну виборчої адреси” — пояснює Секретар Центральної виборчої комісії Олена Гатаулліна. І додає, що існує три шляхи зміни виборчої адреси:

1. Онлайн в особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua — за наявності кваліфікованого електронного підпису
2. У паперовій формі — особисто відвідавши відділ ведення Державного реєстру виборців
3. Через уповноважену особу, яка повинна мати нотаріальну довіреність

“Людина, яка працює, сплачує податки, бере участь у справах громади, має право голосувати на виборах незалежно від того, яка реєстрація у її паспорті. Подати заяву для включення у список виборців можна у період між виборами, та не пізніше ніж на п'ятий день з початку виборчого процесу. У 206 окрузі виборчий процес починається 26 січня. Це означає, що людям, які проживають на території округу, але не мають тут реєстрації місця проживання, потрібно до 31 січня включно подати заяву про зміну виборчої адреси”, — підкреслює Голова правління ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва.

Центральна Виборча Комісія та Громадська організація “ГРУПА ВПЛИВУ” нагадують, що для зміни виборчої адреси онлайн вам необхідно:

Крок 1: Зайти на офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців: drv.gov.ua
Крок 2: Перейти у “Кабінет виборця
Крок 3: Знайти розділ “Заяви, запити” та обрати у ньому “Звернення щодо зміни виборчої адреси”
Крок 4: Ідентифікувати себе за допомогою електронного підпису
Крок 5: Заповнити заяву та поставити електронний підпис
Крок 6: Підтвердження з реєстру має прийти на електронну пошту протягом 15 днів
Крок 7: Проголосувати на виборах

Обов'язковою умовою зміни виборчої адреси онлайн є наявність електронного підпису.

Більш детально про те, як змінити виборчу адресу або отримати кваліфікований електронний підпис можна дізнатись, перейшовши за посиланням:
https://www.vplyv.org.ua/archives/5837


Не зволікай! Стань виборцем в своїй громаді.

Джерело: Громадська організація “ГРУПА ВПЛИВУ”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, адреса

Добавить в: