В. Атрошенко: «Народний депутат має захищати інтереси Чернігівщини і мати чіткий план роботи»
ПОЗИЦІЯ Яким має бути представник від Чернігівщини у Верховній Раді? Як він співпрацюватиме зі своїми виборцями і виконуватиме їхні накази? Яким буде механізм взаємодії між депутатами Верховної Ради та органами місцевого самоврядування? Ці та багато інших запитань обговорювали під час зустрічі Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з представниками місцевого самоврядування і головами територіальних громад – Добрянської, Ріпкинської, Михайло-Коцюбинської та багатьох інших громад Чернігівщини.
Владислав Атрошенко вже неодноразово наголошував, що саме громади мають бути активними учасниками формування центральної влади, брати в цьому процесі активну участь і висувати своїх представників. Час, коли громади не втручались у процес обрання виборних представників центральної вади, повинен піти в минуле, упевнений Чернігівський міський голова.
Вже наступного тижня стартує виборча кампанія по 206 округу, тому вже зараз Владислав Атрошенко пропонує лідерам громад підписати Меморандум з вимогами до майбутнього кандидата від Чернігівщини.
«Цей документ має зобов’язати кандидата в депутати виконувати конкретні вимоги по взаємодії з громадами і ставити перед ним пріоритетні завдання, які він відстоюватиме. А потім депутат має відзвітувати, що конкретно виконано з цих наказів», – наголосив мер Чернігова.
Під час розмови представники громад ділилися своїм досвідом співпраці з народними обранцями, які мали б вирішувати проблемні питання. На жаль, негативний досвід співпраці має, наприклад, Седнівська громада.
Олексій Барановський, перший заступник селищного голови Седнівської громади, розповідає, як Седнівська громада отримала субвенцію із державного бюджету на встановлення твердопаливних котлів для Седнівського ліцею. Це рішення приймалося одноосібно головою громади на той час, без обговорення з керівництвом ліцею і депутатським корпусом селищної ради. А коли громада не пішла на певні домовленості з одним із народних депутатів від відомої політичної сили, він зініціював, щоби цю субвенцію забрати.
Олексій Барановський вважає, що щоб такі прикрі історії не траплялися в подальшому, депутат, який представлятиме Чернігівщину у Верховній Раді, має відповідати кільком критеріям. По-перше, бути місцевим, щоб знав проблеми і розумівся на тому, як їх вирішити. А по-друге, головне, щоб він допомагав, а не перешкоджав, як це трапилося в Седневі.
Загалом очільники громад наголошували: очікують від депутата конкретики, зустрічей із виборцями, комунікації з головами громад, співпраці, обговорень, допомоги у вирішенні проблемних питань, у тому числі, й інфраструктурних, на які в громад просто не вистачає власних коштів – будівництво водогонів, ремонти шкіл, будівництво доріг тощо.
Ці накази будуть прописані в Меморандумі про співпрацю між народними депутатами України та територіальними громадами Чернігівщини. А за їхнє виконання депутат регулярно звітуватиме перед своїми виборцями.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.