Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Безсовісна громадськість: кому «дякувати» за ціни на газ?

Безсовісна громадськість: кому «дякувати» за ціни на газ?

 

З першого січня 2022 року в Україні зросли тарифи за розподіл газу. На Чернігівщині тариф збільшився на 8,6% і становитиме 2,11 гривень за кубометр, хоча АТ «Чернігівгаз» прагнув трикратного підвищення, аргументуючи це збільшенням власних зарплат і тому подібним.



Збільшення ціни не обійшлося без обов’язкової процедури – громадських слухань. У Чернігові ці слухання пройшли, як завжди, за зачиненими дверима і з кишеньковою громадськістю. Метою ж так званих слухань було погодження з представниками від громадян проекту зміни тарифу до майже 5 гривень за розподіл кубометра газу. Громадськість представляв такий собі Президент «Антикорупційної громадської спілки “Совість” Володимир Демиденко, який, власне, і поставив підпис під узгодженим завищеним тарифом.

Обговорення для галочки

Громадські слухання – це юридична формальність, яка є обов’язковою для ухвалення доленосних рішень, що мають суспільний характер. Що може бути доленоснішим за зміну газового тарифу в зубожілому і депресивному регіоні, яким є Чернігівщина?

25 жовтня 2021 року у головному офісі АТ «Чернігівгаз» за участі представників громадськості відбулись «відкриті» обговорення проекту тарифів на послуги з розподілу природного газу для АТ «Чернігівгаз». Метою слухань, як зазначалося, було погодження з представниками від громадян проекту зміни тарифу до майже 5 гривень за кубометр газу.

Нас зацікавило, а хто представляв ту саму громаду і її інтереси при обговоренні?



Громадський активіст та борець з газовою монополією Ігор Денисенко оприлюднив протокол того самого прозорого і відкритого обговорення, з якого випливає, що у «шабаші» (як висловлюється активіст) брав участь і погодив проект підняття тарифу на розподіл до майже п’яти гривень за кубічний метр член Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації, голова її підкомітету Володимир Юрійович Демиденко.

Окрім нього, від громадськості більше не було нікого. А виконавчу владу представляли четверо чиновників від ОДА – троє заступників директорів департаментів та один радник голови Вадим Коваленко. Цікаво, що з усіх чотирьох чиновників свій підпис під узгодженими тарифами поставив тільки радник В’ячеслава Чауса.

«Те, що НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, – Авт.) не затвердила запропоновану суму, аж ніяк не є заслугою «представників» громадськості, адже вони погодили саме ту цифру, яку пропонував монополіст (очевидно, що плюшки були смачні)», – коментує Ігор Денисенко.

Чи є совість у «Совісті»?

Чернігівський ресурс «Політика і Компромат» оприлюднив візитку Володимира Демиденка та дані про нього. З опублікованого випливає, що до кривавих подій на Майдані пан Демиденко був активним членом «Партії Регіонів» і навіть очолював її міську організацію у Славутичі.



У 2008 році, коли Володимир Демиденко був у статусі депутата Славутицької міськради, його викрали азербайджанці. Катували та вимагали один мільйон доларів. Викрадачів затримали й згодом запроторили до в’язниці. Свої дії вони пояснили тим, що Демиденко «кинув їх на кругленьку суму» і таким чином вони хотіли повернути втрачене.

«Я – людина не бідна», – коментував після звільнення журналістці «Газети по-українськи» Володимир Юрійович, і не збрехав.

У 2018 році борець із корупцією, окрім іншого, задекларував 318 тисяч доларів США готівкою.
Він також є бенефіціаром ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СПОРТИВНИЙ КЛУБ “ЧЕРНІГІВ”». Основний КВЕД підприємства – оптова торгівля лісоматеріалами.

Антикорупціонер від громадськості мав задекларовані активи, які в десять разів перевищували доходи. Так, сума грошових активів його та родини, вид активів «готівкові кошти» перевищувала 5 мільйонів гривень.



Звісно, багатим бути не соромно – соромно, коли багаті люди приймають рішення в інтересах багатих, представляючи громадські інституції, які б мали слугувати інтересам бідних і зубожілих. Тож виникає риторичне запитання: чи є совість у «Совісті»?

До речі, про тарифи. Заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов, який виступає за повернення газових мереж громадам, наводить порівняльні цифри в інших регіонах країни.
«Та такі тарифи далеко не у всіх, – каже він. – Так, тариф «Київгазу» складає 38 коп./м3, «Черкасигазу» – 68 коп./м3, «Кременчукгазу» – 55 коп., «Харьківміськгаз» – 52 коп., «Запоріжгаз» – 1.10 грн, «Криворіжгаз» – 64 коп./м3».

Така порівняльна статистика є найкращою ілюстрацією того, чому газорозподільчі мережі треба негайно повертати у власність громад і ставити крапку в тарифному грабунку наших громадян.

«Чернігівщина» №3 (873) от від 20 січня 2022, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ціни, газ, Денисенко, Чернігівгаз

Добавить в: