Змінились правила купівлі SIM-карток. Що відомо?
1 січня 2022 року в Україні набули чинності зміни до Закону про електронні комунікації.Тепер при заміні сім-карти в операторському центрі обов’язково потрібно надавати свої паспортні дані. Тобто - паспорт і ідентифікаційний код. До 2025 року це ще не обов'язково і можна відновлювати карти за старим способом, але вже після 2025-го - тільки з паспортними даними.
Відновлення послуг, у разі втрати електронних ідентифікаційних засобів анонімним абонентом, у тому числі сім-карти, налаштування інтернет роутера, тощо, здійснюється за умови ідентифікації цього абонента у постачальника електронних комунікацій послуг та надання персональних даних, - зазначається в тексті закону.
Також однією з функцій оновленого закону є прив'язка мобільного номера до паспортних даних абонента. За декілька днів у мережі активно розповсюдилася фейки, стосовно того, що дана послуга є обов'язковою, проте закон чітко визначає, що дана функція прив'язки - є абсолютно добровільною.
До 2025-го року ви зможете за власним бажанням прив'язати до своєї сім-карти паспортні дані. Прив’язуючи сім-карту до паспорту паспортних даних - ви додатково забезпечите захист свого номеру, бо всі комунікації з оператором будуть вестися тільки через вас із наданням паспорту.
Очікується, що такі законодавчі новації підвищать захист українських абонентів операторів мобільного зв'язку від дій шахраїв.
Процедури прив'язки сім-карти до паспорта досить проста. Потрібно звернутися до свого оператора в операторські центри Vodafone, Київстар чи Life. Процедура займає недовгий час - хвилин 15-20.
Керівник сектору "ІТ та Телеком" Офісу ефективного регулювання БРДО Ігор Самоходський прокоментував власну думку стосовно змін до Закону про електронні комунікації в інтерв'ю Суспільного. Ігор зазначає, що власне персоніфіковані абонента контрактних електронних комунікаційних послуг уже є зареєстрованими. В Україні таких уже є близько 15-20 відсотків. Проте ці люди здійснилися вибір добровільно зазначає експерт. На його думку паспортизація сім-карт - не є цілком справедливо. Майже кожен українець є абонентом і отримує спам на телефон, навіть від самих операторів мобільного зв'язку. Ніхто не захищає абонентів насправді. Тому ні держава ні комітети, чи депутати робити цього не будуть, - зазначає Ігор Самоходський. Він вважає, що в такий спосіб силові служби хочуть мати спрощений доступ до інформації про власників телефонних номерів.
Відзначається, що з обов’язковою паспортизацією сімкарт, ця процедура спроститься, оскільки база власників телефонних номерів стане зручною у користуванні - великою і дуже доступною. Що стосується захисту абонентів, то слід покращувати операторські процедури, зокрема спосіб заміни сім-карт, та боротися насамперед з іншою стороною - шахраями, які вчиняють злочинні дієї пояснив експерт.
Джерело: телеканал «ТІМ»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.