Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Генерали є, танки гудуть, «Джавеліни» в чохлах!

Генерали є, танки гудуть, «Джавеліни» в чохлах!

 

До Дня Сухопутних військ України, 12 грудня, президент Володимир Зеленський роздав нагороди, у тому числі для ОК «Північ».

Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагородили Володимира Сахневича, полковника управління логістики ОК «Північ».

Військове звання бригадного генерала отримали: Дмитро Красильников, заступник командувача військ ОК «Північ», Михайло Драгїатий, заступник командувача об’єднанихсил, Олександр Жакун, очільник навчального центру «Десна».

Бригадний генерал — первинне генеральське звання. Між полковником і генерал-майором. Перші бригадні генерали у Збройних силах України з'явились 14 жовтня 2020 року.

Кажете, російські війська на кордоні? Збираються в наступ? Та в нас одних генералів, дивіться, скільки! Невже не відіб’ємось! Є кому звання, нагороди отримувати, значить, є кому і захищати. А ще ж і зброя числиться, причому серйозна.






Оперативне командування-«Північ» (ОК «Північ», в/ч А4583) — у Чернігові. Командувач — генерал-майор Віктор Ніколюк. Крім штабу, на території області розмішені потужні підрозділи:

— 1-ша окрема танкова бригада (смт Гончарівське),

— 61-ша окрема піхотна єгерська бригада (Чернігів),

— 12-й окремий танковий батальйон (смт Гончарівське).

Для забезпечення бойової діяльності:

— Регіональний центр радіоелектронної розвідки (А2622, Чернігів),

— 121-й маневрений центр РЕР (радіоелектронна розвідка, А1783, Чернігів),

— 5-й окремий полк зв’язку (А2995, Чернігів),

— 134-й окремий батальйон охорони і обслуговування (А1624, Чернігів).

— На території області дислокується найбільша в Україні військова частина — 169-й навчальний центр «Десна» імені князя Ярослава Мудрого, яка готує військових за різними спеціальностями саме для сухопутних військ, — нагадав Сергій Болдирєв, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА.

Центр складається з механізованого, танкового та зенітно-ракетного артилерійських полків, автомобільного та ремонтно-відновлювального батальйонів, двох навчальних центрів (197-й центр підготовки сержантського складу та 205-й центр тактичної медицини) та школи підготовки снайперів.

Також у Чернігові є 8-й навчальний центр Державної спеціальної служби транспорту. Ще називають залізничними військами. Навчальний центр готує спеціалістів — військові сапери, водолази, пожежники та цілий ряд інженерних спеціальностей. Бійці, навчені в цьому центрі, розміновували та відновлювали цивільні об’єкти на звільнених територіях.

* * *

Так що, аби було бажання і наказ. У танковій бригаді нараховують особового складу понад три тисячі, танків — 110, БМП (бойова машина піхоти) — 50, БРМ (бойова розвідувальна машина) — 8,155-мм самохідних гаубиць — 18,120-мм мінометів —12, СПЗ (спеціальний пост зв’язку) — 12, ПТКР (протитанкова керована ракета) — 24, БТР (бронетранспортер) — 40. Рота — це 80-250 чоловік, батальйон — 300-1000.

І не кажіть, що не буде чим танки заправити. У 2014 році знайшли ж чим. А ще десь на складі «Джавеліни» лежать. Принаймні, тестували їх на території області.



* * *

Для особливо пильних: при підготовці тексту були використані дані з відкритих джерел, які може знайти і подивитись будь-хто, навіть найтупіший.

* * *

З досвідом бойових дій теж чимало.

— У області, станом на 1 грудня, зареєстровано 15144 учасників АТО/ООС, з них 741 жінка, — повідомила Оксана Петренко, головний спеціаліст відділу Міністерства у справах ветеранів України у Чернігівській області.

* * *

189 військовослужбовців з Чернігівщини загинули на цій війні (бойові втрати).

У тему
 
Ми боремось не тому, що ненавидимо тих, хто знаходиться перед нами, а тому що любимо тих, хто у нас за спиною!

«ВісникЧ» №50 (1857) від 16 грудня 2021, Ольга Самсононнко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військовослужбовці

Добавить в: