Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Депутати міської ради восьмого скликання розповіли про своїх домашніх улюбленців (фото)

Депутати міської ради восьмого скликання розповіли про своїх домашніх улюбленців (фото)

 

У багатьох з нас є домашні тварини, як правило, це кішка або собака. Чому ж ми так любимо домашніх тварин? Напевно тому, що вони завжди раді нам, коли ми повертаємось додому та дарують нам свою любов, тепло і вірність. Ми вирішили запитати наших депутатів міської ради, які у них є домашні улюбленці і чи вважають вони їх членами своїх сімей.

Всім ми ставили одні й ті самі питання, і те, як вони розповідали про своїх домашніх вихованців говорить тільки про одне – це абсолютно безкорислива та безумовна любов один до одного.
- Який у вас є домашній улюбленець або їх декілька? Де взяли, як і чому з'явився в сім'ї?
- Як звуть, вік?
- Якщо купували, то за скільки?
- Чи згодні з тим, що собака схожий на свого господаря і навпаки?
- Як багато уваги приділяєте, де гуляєте?
- Які у вихованця звички, характер?
- Чим годуєте?
- За що його любите, чи вважаєте членом сім'ї, берете у далекі поїздки, за кордон?
- Розкажіть, будь ласка, цікавий випадок з його життя



Олександр Ломако, депутат, секретар ЧМР:

- Наш домашній улюбленець і справжній член родини - лабрадор Черчилль. Діти давно просили мене завести собаку, але я довго тримався. Я виріс в приватному секторі, у нас була німецька вівчарка Амур, який жив на вулиці. Я не уявляв, як велика собака може жити в квартирі. А маленьких собак я не уявляв взагалі. Але в якийсь момент я поступився та почав обирати нового члена родини. Я чітко зрозумів, що це має бути обов‘язково чорний лабрадор. Шукали десь півроку, потім чекали, поки він народиться. Один із аргументів - коли діти виховуються з тим, за кого мають дбати, вони зростають більш відповідальними. У батьків також життя змінилося, звісно. Йому зараз майже 2 роки і він дуже відданий друг. Ми привезли його з питомнику біля Черкас.



Дарія Ломако разом з улюбленим собакою

Я шуткую, якщо скажу, що купивши його за певну суму коштів, він одразу став для нас безцінним. У прямому та переносному значенні. Бо вже наступного дня ми його залишили вдома та пішли на роботи. Черчилль примудрився відкрити воду в квартирі та затопити наших сусідів знизу, які тільки-но зробили ремонт. Довелося зробити ще раз. Тому, вартість нашого собаки порахувати дуже складно, - сміється.
За характером він веселий, грайливий, дуже любить дітей, особливо молодшого сина Юру. І взагалі, всіх дітей навколо. Наш Черчилль - найдобріший пес у світі! Лабрадори - великі собаки, яким необхідно багато уваги і часу. З ними треба багато гуляти, щоб вони залишались здоровими, а також - не займались шкідництвом, маючи забагато вільного часу. Тому, обов’язкові довгі прогулянки: щоранку і щовечора. Ми можемо піти з ним на пробіжку або довгу прогулянку - 5-7 км без проблем. Дружина забирає Черчилля з собою на роботу. Оскільки він у нас вихований, ми можемо його спокійно брати з собою туди, де є багато людей та собак. Він дуже любить бігати з паличкою, знайомитись з іншими собаками і плавати в будь-яку погоду.

Харчується Черчилль кормом, його порція щоразу зважується. Правильна порція корму дуже важлива для лабрадорів, бо вони схильні до надмірної ваги. Це, в свою чергу, призводить до проблем зі здоров’ям. А ще він обожнює овочі і фрукти: їсть абсолютно все, а особливо любить яблука. Черчилль чудово почувається у поїздках на машині, постійно їздить зі мною чи дружиною забирати дітей зі школи, відвозити на гуртки.

Марина Рейко, депутатка, директор ТОВ «Кейрін»:



- Донедавна у нас було 2 котика: Чіп та Сімба. Чіп - метис ангорця та перса, Сімба - чистий Мейн-кун. Чіпі - справжній вірний пес, а не кіт! Це дивовижне створіння - він проводжав мене по вулиці до другого перехрестя, потім повертався додому. Захищав двір не тільки від котів, а й від собак! Мені здавалося, що він розумів все-все. Купувала в Чернігові, коштував десь 200 гривень. Чіпуля їв усе, і корм і звичайну їжу. Мав незвичайний смак: любив маслини, спагеті, божеволів від сиру та моркви! Морква - це типу валеріани для нього. Але мій захисник пішов у вічні світи. Я дуже сумую за ним.



Сімба - кішка трохи іншого характеру. Вона незалежна, майже не потребує спілкування з людиною, не сидить на руках, проте - жодного псування чи неакуратності від неї теж нема. Дуже красива і вражає всіх своїми розмірами - майже 9 кг. Сімбу купувала по Інтернету. Вона коштувала десь 5 000 гривень. Думаю, що зробила певну помилку, бо не подивилась, в яких умовах жили котята. А потім виявилось, що коти жили в загоні, не спілкувались з людьми. Тому вона трохи дикувата.
Сімба - не доторкнеться навіть до звичайної їжі. Лише корм сухий та вологий. За кордон не брала, але дуже сумувала за ними обома. Для мене - вони 100% члени родини. Завжди прошу звіт фото і відео, як вони тут без мене.



Цікавий випадок - мабуть про лікування. Якось мою ногу схопила судома. І так сильно - не передати біль. Вдома був лише мій кіт Чіп. Ну і я не могла зметикувати, що робити, просто сльози з очей. І тут біжить мій Чіп з сусідньої кімнати, мявчить незадоволено і одразу скаче на ногу с судомою, царапає її. І судома відходить!
Чіп завжди контролював купання маленької. Ми йдемо її купати, і він обов'язково йде, спостерігає, щоб все було добре. А самого було марно мити - відразу вивалювався в пилу. Думаю, ми схожі з Чіпі на 100%. Він був вірний і відданий боєць. Відчуття, коли він помер - наче рідного брата втратила. Гіркоти додало, що все це відбулось в день народження Голлівуду.




Сімба інша - боїться всього на світі, може стрибнути зненацька від страху вгору.

Віталій Гриць, депутат та директор ТОВ ТРК «Gold Future»:




- Ми маємо песика породи мопс. Дружина знайшла його через знайомих. Ми зі старшим сином поїхали, подивилися весь виводок і вибрали цуценя. Купили, але за скільки не пам'ятаю. Через кілька тижнів привезли додому. Гамільтону (Гамі) зараз 3 роки.

Буває що характер його залежить від того, як з ним поводяться. Але зазвичай Гамільтон добра собака. Багато спить та хропе. Нікого не кусає. Сильно жваво реагує на сонячні зайчики та відображення екранів телефонів у стелі та інших поверхнях, що відбивають. Інших собак побоюється.



Гуляє в основному у дворі, бо живемо у приватному домогосподарстві. Іноді вивозимо з собою на прогулянки на Вал або до міського парку. У дальні поїздки не беремо.

Годуємо, напуваємо. Купуємо спеціальний гіпоалергенний корм с лососем Optimeal. Іноді, 1-2 рази на тиждень трошки балуємо яловичиною, коли я її готую.

Звісно, вважаємо членом сім'ї. За що любимо? Ні за що – просто любимо. Він завжди задоволений, особливо коли ситий. У нього є навіть свій Інстаграм-акаунт.

Вікторія Овчаренко, депутат, директор гімназії №31:



- В нашій сім’ї є кіт британець на ім'я Блу (Blue). Подарувала його нам родина мого сина, купили за 500 гривень. Ім'я для кошеняти придумав мій онук. Назвали його так, бо в нього шорстка блакитно-сірого кольору та надзвичайно гарні бурштинові очі. Блу у нас справжній красунчик. Зараз йому 5 років.



За характером Блу спокійний, інколи грайливий. Кожного дня зустрічає з роботи, лягає на спину, щоб його приголубили. Любить розмовляти з нами на своїй котячій мові.
Найулюбленіша його їжа - сухий корм з магазину «Кіт і пес». Якщо голодний, буде тертися об ноги і просити голосно дати їжу. Блу полюбляє під час сніданку сидіти з нами за столом на своєму стільці, ласувати шматочками твердого сиру.
Живе вдома. На вулиці не гуляє. Під час подорожей не беремо з собою, він охороняє будинок.

Ігор Мандровний, депутат, комерційний директор ТОВ «Артіз»:




Спочатку у нас з'явилася кішка Аляска. Її знайшла директорка підприємства, де працює моя дружина Ксюша. Аляска якийсь час жила у них на роботі, а потім дружина забрала її додому. Зараз Алясці два з лишком роки. Це кішка, яка гуляє сама по собі, я назвав би її «кішкою настрою». За манерами поведінки вона аристократка. В неї немає постійного або улюбленого місця. Щовечора вона вибирає місце для сну на власний розсуд. Поводиться так, ніби вона господиня в будинку, яка привела нас жити до свого дому, а не навпаки. Наша 14-річна донька Олександра її дуже любить, і Аляска відповідає їй взаємністю та інколи з нею спить. Вона абсолютно домашня кішка. Годуємо сухим кормом Royal Canin для чутливого травлення.
Олександра завжди хотіла собаку. І коли у собаки мого друга на День Незалежності України народилися щенята породи ши-тцу, він подарував нам дівчинку. Назвали Джесікою. Наша Джесіка має веселий, радісний темперамент. Дуже любить зустрічати гостей. Коли хтось дзвонить у домофон – Джесіка тут як тут. Сяде та чекає, хто прийде.



З одного боку вона грайлива, смішна, доброзичлива і велелюбна, а з іншого - елегантна, з довгим атласним, можна сказати, волоссям і вовною на переніссі у вигляді хризантеми. Звичайно дружина та донька роблять їй модні хвостики. Красуня, одним словом. Інколи ми її коротко підстригаємо. Раз на 3-4 місяці водимо її на стрижку до грумера. Стрижка коштує десь 300 гривень.

Їсти любить все, що їдять господарі – від м'яса до фруктів. Із задоволенням їсть кавун, банани, яблука. Намагалися перевести на корм, але ні. З собачої їжі любить сухі кісточки, трахею, хвости, сухожилля тощо.
Є в неї така особливість - краде і ховає шкарпетки, не має значення чиї. Якщо раптом заснула, тримаючи зубами шкарпетку - забрати її неможливо. Гуляють із Джесікою, здебільшого, дружина та дочка.

Якось ми відпочивали на Снову з наметами. Джесіка ніколи не плавала, і дружина вдала що тоне. Бідолашний собачка місця собі не знаходила - бігала туди-назад уздовж берега, металася, намагаючись врятувати, але боялася води. У результаті вона стрибнула і попливла до дружини. Тепер плаває без проблем. Рятівниця наша.



Джесіка спить у ногах господарів і доти, доки ми не встанемо. Після кожної прогулянки миємо лапи, щоб вона була завжди чистенька. З Аляскою вона добре уживається, навіть буває сплять разом. Дружина та дочка люблять однаково і собаку, і кішку. Щодо мене, я більше люблю собаку. Коли вона мене зустрічає з роботи, виляє хвостом, радісно гавкає і віддано дивиться в очі - це неймовірні почуття!

Андрій Дериземля, депутат, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту ЧМР:



- Моя донька Тетянка давно просила купити собаку. Тоді я сказав, що поки ми живемо в квартирі, це буде не зовсім зручно - собака повинен почуватися вільно і бути нашим захисником та другом. І я пообіцяв купити собаку, коли збудую будинок. А тим часом думав, яка порода до душі. І 5 років тому ми купили 3-місячним цуценям дівчинку породи кане-корсо, здається, за 5 000 гривень. Назвали Грейсі.



Це італійська порода, що вважається нащадком бойових собак. Пси кане-корсо століттями охороняли будинки своїх господарів, полювали та служили їм. Про Грейсі можу сказати, що вона відмінний охоронець, добрий і відданий друг для моїх дітей та всієї нашої родини. Ми її трохи дресирували. Зараз вона, як великий добрий кіт і вже давно стала членом сім'ї - ми звикли, що вона чекає і зустрічає нас біля вхідних дверей, як тільки чує звук машини, що під'їжджає. Сумує, що ми не беремо її з собою.



Застосовуємо комбіноване харчування - сухий корм та натуральні продукти. Грейсі дуже любить м'ясо, особливо коли ми збираємося у дворі на свіжому повітрі і готуємо його за допомогою барбекю. Я часто купую для неї цукрові кісточки.
Зазвичай я встаю о 5.50 ранку і виходжу з Грейсі на прогулянку. Біжимо 2-3 км разом. Увечері гуляємо всією сім'єю - нас четверо і наша Грейсі. Проходимо майже 5-6 км.



Неодноразово було таке, що ми повертаємось додому з роботи, і поки відкриваємо ворота, заїжджаємо, вона вибігає з двору. А через деякий час дзвонить сусід і каже, що ваш собака за двором. Напевно, хоче таким чином привернути увагу, - посміхається.

Ірина Соломаха: депутатка, кандидатка філософських наук:

- Протягом 11 років у нашій родині жила наша улюблениця – перська кішка Грета. Її тато – відомий у Чернігові перс на ім'я Шах. У побуті Грету ми називали просто Марусею. Ми її шалено любили. Але багатьом породистим кішкам властиво мати генетичні захворювання, і наша Маруся не стала винятком, захворіла на рак і на 12-му році життя померла.

Для мене це була справжня трагедія. Через 5 днів після втрати я поїхала у відрядження. А мій син за цей час знайшов та купив в Інтернеті кошеня. Я повертаюся додому, відчиняю двері, а мені назустріч вибігає маленьке кошеня. Я спочатку оторопіла від несподіванки, тому що після Марусі вже не збиралася заводити кішку, але це 1,5-місячне кошеня в першу ж ніч залізло мені на коліна і не йде з них, коли я вдома вже 4-й рік. Кошеня народжене від шотланської висловухої, але з прямими вухами - так званий, страйт.



Назвали ми його Бісмаркіана, оскільки за характером вона справжній «німецький канцлер Бісмарк» у котячому образі - хитра, розумна та дипломатична. Вона у прямому розумінні знає, як вирішити свої питання, вміє привернути до себе людину. В мене є подруга, яка не дуже любить котів. Але Бісмаркіана якось, поки ми пили з нею каву і спілкувалися, лягла їй на ноги і пролежала весь час. Тепер при кожному її приході до мене, вона лягає подрузі на ноги і гріє їх. І моя подруга щиро її полюбила!

Торік я лише перехворіла на ковід, а чоловік лежав з ковідом у реанімації. Було дуже тяжко. Я поверталася додому, сідала на диван зі стомленим поглядом і болем, а Бісмаркіана спостерігала і ніби розуміла мій стан. Раптом я, несподівано для себе сказала: «Буся, цьом», і вона заскочила мені на коліна та доторкнулася носиком до мого обличчя. Ну, не розумниця? Тепер цілує завжди, як тільки я сідаю на диван. Чоловік вибрався з хвороби, слава Богу. Безумовно, наші домашні тварини непомітно вчать нас, людей, доброті, співчуттю, розумінню, теплу та ласці.



У нашому будинку начальник – Бісмаркіана. Вона не відгукується на банальне «кис-кис», розуміє людську мову та коли їй кажуть: «Буся, підемо до зали», або: «Йди до спальні». Я б її назвала розумним, смішним дівчиськом. Вона разом із нами любить «втикати» в комп'ютер, намагається зрозуміти чим займаються люди, тобто, спостережлива така. Віддає перевагу сухому корму і консервам Royal Canin. Любить індичку зі шпинатом, тунець, курку з помідором, з натуральних продуктів – твердий сир, натуральний йогурт, трохи курочки, оливки. Звісно, вона домашня кішка. Люблю просто так. Вона робить наше життя ніжнішим і теплішим.
Ще у нас є рибки. Колись ми поставили 12-літровий акваріум із рибками для нашого маленького синочка. Нині Назару вже 21 рік.

Родікова Марія, депутатка, тимчасово не працює:



- У нашій сім’ї є домашній улюбленець, чорний лабрадор Джексон. З’явився він у нас майже два роки тому. Його подарували наші друзі чоловіку на день народження, адже знали, як наш син і чоловік хотіли такого песика. Також вони знали, що я категорично проти собачок, тому моя реакція на подарунок їх дуже хвилювала. Звісно, побачивши маленького песика, якому тоді був тільки місяць, зраділи всі, навіть я, противниця собак. До речі, мій негатив з приводу собак дуже швидко зник і зараз я вже не уявляю, як ми жили без нього!



Нашого лабрадорчика звуть Джексон, але лагідно ми кличемо його Джекі. 13 листопада йому виповнюється 2 роки. Він дуже жвавий та сповнений енергії. Раніше чула, що лабрадори дуже спокійні, але це не про нашого. Наша родина дуже активна, ніколи не сидимо на одному місці, кожен має своє хобі, активно займаємося спортом і наш Джекі теж такий самий. Так як наш улюбленець ще молодий і сповнений енергії, і йому пощастило, що ми живемо у приватному секторі, прогулянки у нас відбуваються кожного дня десь по 1,5-2 години. Частіше за все гуляємо на полі або в лісі. Він у нас дуже любить купатися, тому коли хороша погода ми робимо велопрогулянки до річки, це десь виходить біля 8 км.
В довгі поїздки ми його не беремо, так як довго їхати в машині йому некомфортно. В основному наші з ним поїздки це на дачу в смт. Седнів (25 км).

За своїм характером наш песик дуже добрий та лагідний, любить спілкування, чудово ладнає з дітьми, любить їздити з нами на дачу та з нетерпінням чекає довгих прогулянок, які переважно трапляються на вихідних. Коли він був малий, ми його віддавали на виховання кінологу, який з ним працював цілий місяць, тепер він знає багато команд , але не завжди хоче їх виконувати. Більше за все слухається чоловіка, його команди виконує з півслова, нас з дітьми може проігнорувати, зробити вигляд, що не почув.



Годування в нас змішане, переважно корм, але хоча б раз на тиждень радуємо його чимось смачненьким, кашею з м’ясом, наприклад, чи кісточками.
Цікавих випадків у нас із Джекі було багато, але всі вони як то кажуть із серії «сміх крізь сльози». Один з них був минулої зими. Наш лабрадорчик живе у великому вольєрі на дворі, і коли почалися морози і температура опустилася нижче -10, ми вирішили його пустити в дім на веранду на ніч, щоб він не мерз. Щоб песику було комфортно, я застелила теплою ковдрою диван, який там стояв і він на нього ліг спати. Коли я зранку зайшла не веранду, я не повірила своїм очам: мій песик просто з’їв цей диван разом з ковдрою, скрізь були лише лоскутки и поролон. Те що залишилось - дуже віддалено нагадувало диван. Ось така цікава історія, - сміється.

Ми любимо нашого Джекі не за щось, а просто так. Він наш друг, наш член родини, який щиро радіє, коли тебе бачить, чекає щоб його хтось погладив і погрався з ним. Спілкування з ним завжди підіймає настрій, навіть, коли приходиш додому втомлений чи засмучений, він ніби знімає з тебе весь негатив.

Регіна Гусак, депутатка, директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2:



- Сьогодні в нашій родині є два домашніх улюбленця - пес Рей та кішечка Муся. Вони з’явились у нас завдяки дітям - саме вони мріяли про домашніх улюбленців, а ми батьки мріяли виховати у дітей людяність, доброту, турботливість та відповідальність. І ось наша мрія здійснилась! Спочатку, 17 років тому в нашій родині з’явилось маленьке кошеня. Недаремно кажуть, що коти самі обирають собі господарів - маленька Муся «знайшла» нас на відпочинку у Березовому Гаю. Коли пікнік завершився Муся впевнено пішла за нами аж до Рокоссовського і залишилась в нашому будинку назавжди. Звичайна сіра смугаста кішка, має м’який добрий характер, як і всі коти має екстрасенсорні здібності - завжди відчуває настрій господаря і у будь-який спосіб намагається допомогти. Перед якоюсь неприємною подією буквально не випускає нікого з домівки - розтягується, як кажуть, «посеред дороги» і блокує вихід. Знає прогноз погоди на завтра і у кого який настрій.



Пес Рей з’явився в нашому житті 13 років тому. Рей у перекладі з англійської, означає промінь. Він таким і є - білосніжною променистою лайкою. Як і всі лайки, він з багатодітної родини - був 13-м цуценям та має 12 сестер і братів! Ми не планували такого великого за розмірами пса, але він теж сам обрав нас - виліз з вольєру і втік від минулих господарів, яким нічого не залишилося, як подарувати нам цього надзвичайного собаку.





Рей для нас не просто пес, він наш Друг, компаньйон та співрозмовник. «Ніхто так не вислухає та не зрозуміє вас, ніж ваш пес!», «Бог створив собаку для того, щоб навчити людей безумовної любові» - погоджуюсь на 300%. Домашніх улюбленців не купували, і це принципова позиція. Вважаємо, що краще врятувати тварину з вулиці, забрати з притулку, або отримати в дар. Такі, подаровані долею улюбленці, по-справжньому люблять своїх господарів, а не просто залежать від них.
Як практикуючого психолога, мене часто запитують: «До якого психолога звертаєтесь саме ви?» На це питання я відповідаю: «Маю свого психолога і не одного - це мої домашні улюбленці!» Кажуть, ти щаслива людина, якщо маєш тих, з ким можеш мандрувати, і тих, хто тебе завжди чекає вдома. Ми щасливі, бо маємо собаку, з яким часто мандруємо, здійснюємо тривалі піші прогулянки лісом та кішку, яка завжди нас чекає вдома! І ще я впевнена, що саме завдяки домашнім улюбленцям ми усвідомлюємо, як мало нам потрібно для щастя – просто бути поряд з тими, кого любиш.

Примітка: помилково на запитання про домашнього улюбленця через соцмережу Фейсбук нам надала повна тезка депутатки Чернігівської міськради Вікторії Лазаренко, тож повідомляємо, що справжня Вікторія свого собаку не продала, він мешкає з нею і з ним все в порядку:-) Просимо вибачення за плутанину!


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: улюбленці, депутати, коти, собаки, Ломако, Рейко, Родікова, Гриць, Соломаха, Лазаренко, Овчеренко, Мандровний, Дериземля, Гусак

Добавить в: