Водій Роман Яровий думав тільки про дружину
З 25 жовтня в Україні запрацювали нові правила для міжобласних перевезень: щоб перетнути межі двох (і більше) «жовтих», «помаранчевих» чи «червоних» областей, пасажир при собі повинен мати або паперовий сертифікат про вакцинацію, або підтвердження про щеплення в мобільному додатку «Дія». Якщо немає такого — «свіжий» ПЛР-тест (його результати дійсні 72 години, три доби).
Чи б’ються між собою пасажири, перевізники та поліція на чернігівському автовокзалі (біля залізничного)?
У неділю, 24 жовтня, на автостанції спокійно. На 16.30 тут чекають автобус сполученням «Вінниця - Москва». Не просто міжобласний, а міждержавний. До платформи під’їжджає великий зелений автобус. З сумками до водія підходить Любов Городничева. Жінка їде з Чернігова в Москву.
— Із дому додому, — описує мету поїздки.
Роман Яровий, водій автобуса «Вінниця -Москва»
Поки водій Роман Яровий перевіряє пасажирку за своїм списком, жінка ділиться:
— Що висадять із автобуса — не боюсь, маю із собою потрібний документ.
— Про вакцинацію?
— Не щепилася, — заперечує Любов. — Але ПЛР-тест зробила. Мені ж не тільки між областями, між державами їхати.
Водій знаходить пасажирку у своїй роз-друківці, допомагає з багажем і запрошує на 39 місце. І до мене:
— Покажіть мене у ЗМІ, щоб жінка не думала, що я у любовниці. Хай розуміє, що в рейс поїхав, — жартує.
— Як воно — возити людей за новими вимогами?
— Радикально їх ніхто не вводив, — говорить Роман. За кермом пасажирського автобуса він сім років. — Поліція на автостанціях не чергує. Я у пасажирів документи не запитую, це особиста відповідальність кожного. Але дядько-поліціянт домахується, якщо спинить. Зупиняє за порушення правил дорожнього руху. Якщо їхати без порушень, можна і не нарватись на перевірку сертифікатів.
Усі ці нововведення — тільки на руку «блаблакарникам» (приватникам, які підбирають попутників). У них же ніхто нічого не перевіряє і не вимагає. Нинішній період я б назвав буферною зоною, перехідним часом. Коли нові правила вже діють, але правоохоронці до них ставляться більш-менш з розумінням.
У самого водія сертифікат про щеплення є.
—У мене дружина — медик, то затягнула мене, — говорить. — Хоча, яка вона мені після цього дружина? Дуже боялась, що мене до роботи без вакцинації не допустять.
— Автобуси заповненими на Москву ходять?
— Як коли, 50 на 50, — знизує плечима.
* * *
Вартість квитка з Чернігова до Москви з автостанції - від 500 до 843 гривні, залежно від перевізника, кількості годин у дорозі та автобуса.
Газета «ВісникЧ» №43 (1850) від 28 жовтня 2021, Вікторія Товстоног
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.