Волонтери врятували чергову собаку зі «смоляного озера» у Чернігові: чому його досі не прибрали
У Чернігові вранці 29 серпня зі «смоляного озера» дістали ще одну собаку. Волонтери її діставали, три години відмивали, а потім поставили крапельницю, щоб зняти інтоксикацію.
Волонтерка Марина Постол каже, собака була у двох метрах від берега, і, ймовірно, сама так далеко заплисти не могла.
«Це треба йти, а йти вона не могла. Я стою і одразу занурююсь, тому на цю відстань собаку треба кинути. Трьох цуценят вже кидали, і ми діставали. І цю дівчинку також. Хтось не хоче стерилізувати своїх тварин, не може втопити, коли вони народилися, не дозволяє совість, а потім кинути їх на смерть, будь ласка»,– розповіла Марина Постол.
Цуценя волонтери відвезли до ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин». Там впродовж трьох годин його відмивали, а потім поставили крапельницю.
«Вона отримала серйозну інтоксикацію, і зараз вона отримує лікування по зняттю інтоксикації і відновленню роботи внутрішніх органів, які ушкоджені токсинами», – говорить директорка КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко.
Реабілітацію Ен, а саме так назвали цуценя, проведуть у центрі. Потім її стерилізують і шукатимуть родину.
Зазначимо, минулого року з цього «смоляного озера» до центру привозили рятувати трьох цуценят. Всі вони загрузли в ньому і не могли самостійно вибратися.
Нагадаємо, «смоляне озеро» у Чернігові існує вже понад шість років. Розташоване воно на земельній ділянці між огорожею колишнього ПАТ «Чернігівський м’ясокомбінат» та залізничною колією Чернігів – Горностаївка. У січні прокуратура пред’явила адміністративний позов з вимогою його ліквідувати.
«Був поданий позов прокуратурою до міської ради з приводу, щоб прибрати смоляне озеро. Позов був задоволений чернігівським окружним судом. Була подана міською радою апеляція і 20 липня суд залишив позов без розгляду, з тих підстав, що на його думку не доведено підстави для представництва. Ми подали касаційну скаргу, яка наразі у Верховному Суді перебуває», – говорить начальник управління представництва інтересів держави в суді обласної прокуратури Андрій Хряпа.
Раніше у коментарі Суспільному начальник управління ЖКГ Ярослав Куц говорив, що місто не прибирає смоляне озеро, бо з бюджету не можна виділяти гроші на ділянку, що перебуває в оренді у приватної фірми.
А поки у судах визначають відповідального за ліквідацію «смоляного озера», волонтери залишили на його березі граблі. Припускають, вони ще знадобляться для порятунку тварин.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Постол, озеро, смоляне, прокуратура, Хряпа