Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Зелена зона небезпечності. Чи треба носити маски?

Зелена зона небезпечності. Чи треба носити маски?

У захисній масці йде ринком Городні 63-річна Любов Коваленко. Каже, носить маску завжди на вулиці й у приміщеннях загального користування з особистих переконань. Бо родина на собі відчула підступність коронавірусу, тож повторно наражатися на небезпеку не хоче. Каже, краще поберегтися, ніж потім картати себе за безпечність. Вона — одна з небагатьох, хто нам трапився у четвер на ринку у масці. Решта ж відвідувачів та дехто з продавців маску не одягають — в кращому випадку вона просто причеплена під підборіддям. Тож редакція вирішила дізнатись, чи треба надівати маску на базарі.



— У магазинах і продавці, й відвідувачі повинні бути в масках. За підприємців, які працюють на ринку, мови не може бути — мають бути в масках. Бо вони є суб’єктами господарювання, які обслуговують відвідувачів, — зазначає начальник Городнянського управління Держпродспоживслужби Людмила Кравець. — Щодо відвідувачів ринку в урядовій постанові № 1236 зі змінами немає прописаних норм, але вони чітко зазначені в постанові Головного державного санітарного лікаря України № 34 від 6 червня 2020 року, якою регламентується робота ринків у період карантину: всі відвідувачі на території ринку повинні перебувати в захисних масках, які прикривають рот і ніс. Карантинні обмеження, хоч і послаблені, але існують.

Людмила Кравець також пояснила, що їхня служба щодня проводить обстеження торгових точок на предмет дотримання протиепідемічних норм, яких ніхто не відміняв. Це, окрім носіння масок, і дотримання дистанції, і наявність окремих урн для використаних рукавичок та масок. Пані Людмила зізнається, що далеко не кожен субєкт господарювання їх дотримується.

— Підходиш до магазину, на — дверях таблички: «Вхід без маски забороняється», «Вхід по одному покупцю», «Дотримуйтесь дистанції» тощо. Заходиш всередину — а продавчиня без маски. Городня — маленьке містечко, тож представників нашої служби знають в обличчя, швиденько хапаються за маску, одягають її. Ну що це за підхід? Послаблення карантину розслабило людей. Але воно не повинне приспати пильність, бо коронавірусна інфекція нікуди не поділася. Поводимо роз’яснювальну роботу «під підпис», завіряють, що більше такого не буде. Але не всі свого слова дотримуються. За наказом нашої вищестоячої організації в період жорсткого карантину ми проводили перевірки, в результаті яких було складено 15 протоколів за порушення правил карантинних норм. Всі вони були направлені до суду. Всі розглянуті й щодо порушників винесено попередження. Якщо «спіймаються» вдруге — доведеться платити. Й штрафи передбачено дуже значимі — 18 тисяч гривень і вище.

«Зелена» зона, спека, набридло — ось основні причини, з яких городнянці почали нехтувати масковим режимом узагалі. Хоча не всюди й не завжди. Скажімо, нікого не пустять без маски в «АТБ» — охоронники одразу нагадають про необхідність бути в ній.

А ось у маленьких магазинах, а тим більш у сільських — мало кого побачите в масках. Жодної людини без маски не впустять у тролейбус у Чернігові. Натомість у маршрутках, які курсують до Чернігова, дуже рідко хто її надіває. Маски набридли всім. Люди втомилися їх носити. Але ж не жити.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кравець, маски, захист, коронавірус, Городнянщина

Добавить в: