Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Зеленбуд» запустить масштабну програму з озеленення Чернігова. На неї підуть сотні мільйонів гривень з бюджету

«Зеленбуд» запустить масштабну програму з озеленення Чернігова. На неї підуть сотні мільйонів гривень з бюджету

На сьогоднішній нараді у мерії очільник комунального підприємства «Зеленбуд» представив присутнім програму розвитку озеленення міста на 2021-2025-й роки. Згідно інформації з відеопрезентації, програма передбачає шалені витрати кожного року. Нижче читайте про те, які вулиці та мікрорайони міста озеленять в найближчий час та які кошти на це плануюють витрачати.



Програма включає в себе комплекс заходів по відновленню зелених насаджень та вуличних і прибудинкових територій, висадку нових видів дерев та кущів, реконструкцію зелених зон під нові сквери, облік та збереження інснуючих зелених насаджень, лікування та догляд за деревами, боротьбу з фітопатогенними захворюваннями рослин, організацію тепличного господарства та створення розплідника на базі комунального підприємства, створення єдиної системи управління зеленими зонами міста.

Програмою передбачається відбір нових рослин стійких до хвороб, загазованості, адаптованих до несприятливих умов міського навколишнього середовища. Зокрема, липа європейська, клен гостролистий, червоний і клен Фрімана, платан іспанський, граб звичайний, ліквідамбар смолоносний, черемха венгірська.

Параметр обхвату стовбуру дерев, які закуповуватимуться дорівнюватиме 20-25 сантиметрам. Вартість одного саджанця коливатиметься від 10 до 30 тисяч гривень, в залежності від породи. Більшу частину зелених насаджень складатимуть липи та клени, орієнтовною вартістю 14.5 тисяч гривень.

Роботи з поновлення зелених насаджень за планом розпочинаються у 2021 році із заміни дерев на ділянках: вул.Шевченка від Красної площі до вулиці Мстилавська, та від вулиці Мстиславська до вул.Пушкіна; від Красного мосту до вул.Молодшого; від вул.Молодшого до вул.Рокосовського - клени, липи та платани.

На відрізку вуд.Князя Чорного від вул.Толстого до вул.Кирпоноса - клен гостролистий. На вул.Гетьмана Полуботка біля Апеляційного суду та від Красної площі до вул.Пушкіна - граб звичайний та липа європейська. Вулицю Хлібопекарську від Проспекту Перемоги до вул.Князя Чорного прикрасять ліквідамбар смолоносний. На ділянці від вул.Мстиславська до вул. Полуботка до Проспекти Перемоги будуть висаджені липи європейські.

Загальна кількість дерев, які планують висадити на цих ділянках впродовж 2021 року - 625 одиниць. Вартість рослин, та робіт з їх висадки складатиме 9 665 299 гривень.

Впродовж 2021-2025 років роботи із поновлення зелених насаджень охоплять всі мікрорайони міста. Зокрема, нові дерева планується висадити на вул.Рокосовського, Коцюбинського, Кирпоноса, Доценка, Космонавтів, Толстого, 1 Травня, Льотній, Козацькій, Єськова, Всіхсвятській, Старобіолуській та інших.

У 2022-му році планується висадка 856 дерев на суму 15 044 866 гривень.

У 2023-му запланована висадка 897 дерев на суму 20 281 002 гривень.

На 2024-му році в проєкті передбачена висадка 987 дерев на суму 23 957 768 грн.


Роботи з озеленення протягом 2024-2025 років охоплять більш віддалені мікрорайони та вулиці міста. Зокрема, в 2025-м році пропонується висадити на вулицях Пухова, Єськова, Музична, Гагаріна та інших 901 дерево на суму 22 мільйони 55 тисяч 700 гривень. Програма передбачає поновлення зелених насаджень прибудинкових територій і багатоквартирних житлових будинків, в тому числі озеленення ділянок біля новобудов, де відсутні дерева.

Впродовж 2021-2025-го року заплановано підсадити 2 250 дерев. У 2021 - 250 на суму 2 млн. 836 тисяч. Надалі по 500 дерев щороку.

Орієнтовна вартість витрать на закупівлю та насаджень та роботи з їх висадки 30 млн. 446 тисяч гривень.

Окремим важливим завданням програми є виявлення і облаштування зелених коридорів, бульварів, пунктирне розташування скверів по пішохідних напрямках. Розроблена схема розвитку скверів та бульварів, розміщених у пішохідних напрямках, передбачає об’єднання зелених зон всіх мікрорайонів міста. Вона спирається на генеральний план розвитку Чернігова.

Вже визначено 30 основних місць, де в період з 2021 по 2025 роки заплановано реконструкцію зелених зон, переважно під сквери.

В перспективі є ще 22 резервні зелені зони, де також доцільно провести реконструкцію території.

Додатково пропонується проєкт так званого зеленого коридору, вздовж річки Стрижень від вул.Єськова через Красний міст до Золотого берега. Він охопить велику площу і може бути реалізований в кілька етапів, протягом тривалого часу.

На сьогодні розроблено концепції 9-ти зелених зон. Зокрема у 2021 році завершиться реконструкція двох скверів на Пяти Кутах та Театрального скверу по вул.Родимцева. Ідея скверу на Пяти кутах передбачає облаштування 5-кутної зони відпочинку на розі вулиць Л.Боднарука та Проспекту Перемоги. Розрахункова вартість проєкту 4 млн. 501 тисяча гривень.

Театральний сквер, який почали облаштовувати Молодіжного театру на вул.Родимецва у майбутньому стане зручним місцем для очікування театральних вистав та відпочинку містян. Вартість робіт 1 млн. 155 тисяч гривень.

У 2022-му запропонована реконструкція 6-ти зон відпочинку та створення скверів і садів. Зокрема сквер по вул. Гончій. Його розташування - зелена зона навпроти Академії Державної пенітенціарної служби. Орієнтовна вартість 15 млн. 82 тисячі гривень.

За підтримки Вірменської общини Чернігова створена концепція саду Параджанова на розі Проспекту Миру і вул.Вячеслава Чорновола. Орієнтовна вартість прєкту 17 млн. гривень 270 тисяч.

"Китайський сад" також має стати окрасою Чернігова. Запланований вздовж так званої "Китайської стіни" біля будинку №4 по вул.1 Гвардійської армії. Його орієнтовна вартість 14 млн. 523 тисяч гривень.

Вздовж так званого малого Проспекту, зокрема на перехресті Проспекту Перемоги з вул.Рокосовського і Молодіжною передбачена реконструкція зеленої зони і благоустрій 2-х локацій - саду Левка Лук'яненка і саду Степана Носа. Меморіалом української незалежності, боротьби за неї буде сад Левка Лук'яненка, який починатися на розі вул.Рокосовського та Проспекту Перемоги і простягатиметься вздовж Проспекту. Орієнтовна вартість проєкту 68 млн. 995 тисяч гривень.

Сад присвячений Степану Носу, який відомий, як один з перших борців за незалежність України і щирий патріот буде розміщений на розі Проспекту Перемоги та вулиці Молодіжній. Орієнтовна вартість 58 млн. 225 тисяч.

Також у 2022-му році пропонується провести зеленої зони та реконструкцію під сквер по вул.Незалежності.

Попередні розрахунки заходів з реконструкції скверів, запланованих на 2022-й рік складають 211 мільйонів 906 тисяч гривень.

Протягом наступного 2023-2025 років роботи над облаштуванням створення зелених зон та скверів продовжаться і в інших частинах міста. Зокрема пропонується реконструкція однієї з улюблених пішохідних зон чернігівців - вулиць Серьожнікова та Святомиколаївської. Благоустроєні зони відпочинку та дозвілля з’являться в усіх мікрорайонах. Очікувані витрати за цим напрямком майже 2 мільярди 700 тисяч гривень на 4.5 роки, включаючи реконструкцію та благоустрій зеленої зони під зелений коридор вздовж Стрижня, орієнтовна вартість якої 962 млн. 250 тисяч гривень.

Однією зі складових програми розвитку озеленення міста Чернігова є запровадження системи сучасного електронного обліку зелених насаджень міста на платформі Інспектрі.net, або її аналогів. В планах провести облік 50 100 дерев до 2025-го року. Передбачається розробити та запровадити окремий порядок, який буде регулювати процес обліку, висадки, лікування та видалення дерев. До обліку планується долучити співробітників КП "Зеленбуд", студентів вишів та громадських активістів. Витрати на роботи за напрямком 115 тисяч гривень. Передбачено 5% від вартості висадження нових насаджень направити на їх догляд та лікування, що становитиме 6 млн. 73 тисячі гривень.

Для навчання фахівців пропонується створити Центр сучасної арбористики та урбанізму. Орієнтовні витрати на його створення і утрмання - близько 600 тисяч на 4-5 роки.

З метою використання в озелененні міста власного посадкового матеріалу в програму включені заходи з організації розсадника та тепличного комплексу-оранжереї на базі КП "Зеленбуд". Витрати на ці заходи орієнтовно можуть складати 10 млн. та 11 млн. гривень відповідно до напрямків.

Очікуваний результат Програми - поліпшений естетичний вигляд зелених зон міста та сприятлива екологічна ситуація, комфортний для мешканців Чернігова міський простір.

Мер міста Владислав Атрошенко дуже схвально відгукнувся про представлену Стахом програму, а також зауважив, що мав перемовини з Вірменської общиною, щодо закладення саду Параджанова. І сад назвуть на честь цього відомого кінорежисара тільку тому випадку, якщо община надасть не менше, як 75-80% відсотки від вартості запланованих витрачених коштів. Також він сказав, що хотів би додатково побачити програму, в якій зможе прийняти участь будь-який бажаючий і за власний кошт закласти алею, висадити дерева в місті. Готовий подати власний приклад - посадити 20-30 дерев. Мовляв, у місті є багаті люди, які зможуть наслідувати цей приклад, котрі іздять на автівках від 200 тисяч доларів. Також було запропоновано долучати представників бізнесу до облаштування зелених зон.

Також мер сказав, що по програмі можуть бути коригування і депутати будут дивитися на фінансову спроможність міста, коли питання програми будуть виносити на сесію.

Ми попросили надати коментар з приводу представленої програми відомого у місті правозахисника і екоактивіста Олекандра Гашпара, оскільки суми, які звучали під час презентації програми - просто нереальні. В середньому з міськбюджету буде йти 500 доларів на закупівлю та висадку одного (!!!) дерева. І це на фоні того, що в ході ремонту доріг по всьому місту здорові прекрасні дерева вирубали десятками (ми пубклікували фотофакти неодноразово), а їх вартість набагато вища, адже це вже дорослі пишні дерева, а не 5-10-річні саджанці.

Також не зрозуміло, чому з міськбюджету має фінансуватися озеленення біля новобудов. По-перше, тому, що забудовники рубають ці сами дерева (наприклад, липи на вул.Кільцевій, де будує житловий комплекс Основа-Буд7 та навпроти зведено ЖК "Мрія"), по-друге, у людей що купують квартири по ціні від 30 тисяч доларів мають бути кошти і на те, щоб озеленити свій двір, а як ні, то це мають робити забудовники, які здають будинки, іноді навіть без місця під парковку та дитячий майданчик, не кажучи уже про те, що жоден забудовник не побудував ні одного дитсадка ні іншого важливого соціального обєкту біля своїх будинків.

Цитуємо відповідь Олександра Гашпара:

- На жаль, не дивився цю нараду сьогодні. Але, я так розумію, що це ще не виділення грошей, і таке питання повинно пройти через сесію. Якщо вони хочуть 15 млн. витратити на 600 дерев, то це звичайно небачене свято для тих, хто буде брати участь в такій закупівлі.

Так, звичайно ці кошти ще не виділено, але хто сумнівається в тому, що монобільшість "Рідного дому" проголосує "ЗА"?

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: озеленення, Стах, Атрошенко

Добавить в: