Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Прилуцькій дослідній станції намагаються вивести лілейник блакитного кольору

На Прилуцькій дослідній станції намагаються вивести лілейник блакитного кольору

Яскравий килим різнокольорових квітів - прекрасна оаза, що одразу приковує увагу та вабить надзвичайним ніжним ароматом відвідувачів дослідної станції. Тут о цій порі, вже не перший рік з-поміж інших рослин відрізняється дивовижною красою - вона квітка радості - лілейник. Досі існує легенда, що дотик до лілейника рятує від смутку і приносить удачу.



Вікторія Ковера науковий співробітник Прилуцької дослідної станції:

- Вона видана в Китаї. Ще її називають квітка одного дня, так як квітка на квітrоносі зацвітає один день, на другий день інша зацвітає. Так пішла назва. Квітування починається у ранніх сортів в кінці травня і пік цвітіння от зараз - липень. Самі пізні сорта можуть повторно цвісти у вересі, якщо погода сприяє цьому і осінь тепла.



З східною красунею лілейником гібридним фахівці прилуцької дослідної станції працюють вже понад 10 років. За цей час колекція вишуканих квітів значно поповнилась говорить науковий співробітник Вікторія Ковера.

- Наша колекція лілейника гібридного закладена в 2008 році і налічувала 26 сортів. На даному етапі налічує 134 - за рубіжної і вітчизняної селекції. 2009 року розпочалося виведення своїх власних сортів. В 14-му році створені 2 перших сорта "Світанок над Удаєм" і "Шико". В 2017 році - ще два сорти "Патріот" і "Північне сяйво".
В 2020-му році передані заявки на сорт "Оріон". Окрім нашої станції займаються селекцією лілейника у Національного ботсаді Гришка в Києві і Криворізькому ботанічному саду.

- Два наших нових сорти "Світанок над Удаєм" і "Шико" вже занесені до Державного реєстру сортів рослин України.


А от сам процес створення власних сортів лілейника відбувається методом штучного гібридизації. Наноситься пилок із батьківської форми на приймочку маточки материнської форми. Рослина тикується, зав'язується насіння у насіннику, збирається це все і зберігаємо в холодильнику при кімнатній температурі. І навесні висаджують на глибину півтора два сантиметри. А вже в травні садять молоді сіянці з площею живлення 70 на 70 см.

Лілейник трав'янистий багаторічник з строкатими, яскравими суцвіттями на сьогодні по-справжньому вражає своїм різноманіттям.

У лілейника - різнокольорова гама від майже білого до майже темного кольору. Так само і квітка має різні форми - округла, трикутна зіркоподібна і павукоподібна, її ще спайдером називають. Так само і розміри - дрібноквіткова і великоквіткова.

Вікторія Ковера зізнається - для працівників дослідної станції особливо цінними сорти лілейника виведення безпосередньо ними. А загалом цінність квітки визначається новизною сорту. Барвиста квітка радості дійсно вражає різноманіттям кольорів. В найближчих планах прилуцьких селекторів поповнити палітру унікальним, як лілейника кольором.


- Ми плануємо вивести сорт лілейника голубого кольору, або хоча б близького до нього.

Щодо особливостей декоративної красуні можна відмітити - в догляді зовсім непримхлива.

Джерело: телеканал "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, лілейник, Ковера

Добавить в: