Голова Прилуцької райради розповів в чому його обвинувачує прокуратура
Вчора 20 липня стало відомо про те, що 48-річному голові Прилуцької райради Олегу Дмитренку повідомили про підозру в умисному невиконанні ухвали суду. Чоловік розповів журналістам, що це за ухвала і хто хоче стягнути з нього понад 3,6 мільйонів доларів.
«Це – історія 2009 року. Це коли я був керівником ТОВ «Насіння-Агрохім». Я не працюю в тому підприємстві з 2014 року, а вони висмоктали подію, яка відбулася 11 років тому», – говорить Дмитренко.
Валерій Литовченко, речник обласної прокуратури, сказав у коментарі Суспільному, що підозру вручили Дмитренку за умисне невиконання ухвали суду, яка набула законної сили:
«Він знав про те, що є ухвала суду, згідно з якою він повинен був повернути кошти одному зі своїх партнерів (товариств). Був спочатку міжнародний арбітражний суд, потім місцевий суд. Але він, хоч і маючи фінансову можливість, не гасив заборгованість, а переводив кошти на рахунок іншого підприємства».
За допомогою системи Youcontrol, ми знайшли судове рішення стосовно боргів фірми «Насіння-Агрохім».
Згідно з рішенням Київського районного суду Харкова, понад 3,6 мільйонів доларів боргу з підприємства Дмитренка намагалася стягнути один із найбільших сільгоспвиробників України фірма Нібулон. Її гендиректор – Герой України Олексій Вадатурський.
Олег Дмитренко говорить, з цього приводу вже йшли суди, і вони завершилися. Він пов’язує цю історію з «політиками, які ближчі до влади, які мають вплив на Василину (прокурора області, - ред..)» і каже, що має на увазі народних депутатів.
«Мені неодноразово погрожували кримінальними справами. Я викликався як колишній аграрій збудувати хірургічний корпус. І деяким молодим політикам не подобається, що я займаюся такою діяльністю благочинною».
На запитання, чи пов’язано це зі справою Івківців, сказав так: «Не можу ні стверджувати, ні заперечувати».
Також Олег Дмитренко говорить, що запобіжний захід йому обиратимуть 21 липня в Новозаводському суді.
З його слів, його обурює не підозра, а запобіжний захід, який вимагає прокуратура – тримання під вартою.
«Вони говорять, що вони мені слали кучу повісток, і я не з’являвся. І через те вони хочуть, щоб я утримувався під вартою. Хоча я – публічна особа, я спілкуюся, щодня проводжу наради. Вони могли приїхати в будь-який час. І Василина міг би мене запросити, а не у Фейсбуці писати».
Тоді ж мають розглянути відсторонення його від посади.
«Місцеве самоврядування ніяким чином відношення не має і впливу сьогодні ні на які органи, тим більше, на прокуратуру чи поліцію», - сказав Дмитренко.
Прокурор області Сергій Василина сказав, що посадовець обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.