Мер міста хоче знайти управу на безвідповідальних керівників ОСББ
Вигляд і розміщення торговельних МАФів, які до реконструкції стояли прямісінько уздовж гарматної алеї мають контролюватися і погоджуватися з муніципалітетом. Враховуючи, що це історична частина міста і вона нині відбудовується. А власне у Чернігові впродовж 5 років ведеться системна робота, аби зупинки, літній майданчики та пересувні точки продажу наближалися до цивілізованих європейських, цю проблему публічно Владислав Атрошенко.
Владислав Атрошенко міський голова:
- Неправильно, коли вкладаються десятки мільйони гривень коштів міського і державного бюджету, а місто враховуючи, що це земля - не міська ніяк не впливає на МАФи, які знаходяться на Валу, та навіть на їх асортимент.
Ці питання, окрім збереження пам’яток і недопущення будівництва на території Валу також відноситься до компетенції заповідника. Але разом із тим повинні юридично затверджуватися у міському управлінні архітектури. А самі об’єкти мати відповідні паспорти прив’язки. Поки ж вони поза законодавчим полем, а отже можуть з’явитись і за метр від гармати чи пам’ятника Шевченку.
Міський голова наголосив, що оскільки ця територія є частиною громади, то за неї потрібно нести спільну відповідальність і попросив очільника профільного управління обговорити це з керівником Державного "Чернігова Стародавнього".
Владислав Атрошенко міський голова:
- Якщо він зробить внутрішній наказ, що він підписує все, але ми погоджуємо, то це було б супер. Якщо такого не відбудеться, то я буду піднімати це питання в Міністерстві культури.
А також зважаючи на депутатські запити, принагідно запропонувати продовжити роботу Антонієвих печер у вихідні та святкові дні, щоб задовольнити попит містян і туристів та збільшити кількість відвідувачів комплексу.
Крім того Атрошенко з приводу реформи сфери ЖКХ. Зокрема в аспекті створення, як альтернативи ЖЕКам приватних управителів. За його словами вони мають кращі податкові умови і працюють лише з новими будинками, що не потребують серйозних ремонтів і капіталовкладень, як 60-ти та 80-річні, що є на балансі ЖЕКів, але при цьому часто не виконують покладені на них обов’язки.
Владислав Атрошенко міський голова:
- Якщо є окремі управителі, можливо, порядні і які на своїх місця працюють віддано, та в цілому ця ідея - є утопія. Адже зараз невідомо, кому і хто звітує про те, яка кількість квартплати йде на поточні ремонти та на які види робіт. Яким чином утримується майно в належному стані. Я знаю, що якщо я дав ЖЕКу доручення, то вони не завтра, то післязавтра його виконали, а не виконали, то я зможу вплинути на керівника. А тут - вплинути не можна.
Чимало мешканців ОСББ не знає, хто в їх будинку відповідає за прибирання під’їздів, вивіз сміття чи покіс трави і скаржаться на це міському голові. Натомість вплив на цих управителів - поза межами його повноважень, окрім самих людей. Тому доручив управлінню ЖКХ зробити табличку для кожного будинку з номерами екстрених служб, до яких в разі чого можна звертатися і з інформацією про управителя. Та попросив голову ради голів ОСББ Максима Конашевича працювати з несумлінними керівниками об’єднань, а людям пояснювати їх права, зокрема і переобирати управляюючих.
Як пояснив Конашевич негатив спричиняють 30% управителів ОСББ, решта - на своєму місці: нормально обслуговують приміщення, облаштовують прибудинкові територі, проводять реновації і модернізації.
Джерело: телеканал "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: ОСББ, Конашевич, МАФи, управителі, Атрошенко