Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Через ботанічний заказник проклали трубу

Через ботанічний заказник проклали трубу

Колишній райцентр Семенівка гуде. З місцевої річки Ревни будуть брати воду для поливу чіпсової картоплі. Її вирощує ТОВ «Поліська картопляна компанія». Керує усім киянин 43-річний Денис Стаценко. Він вибудував на Чернігівщині картопляний бізнес і став топ постачальником сировини для трьох великих компаній: «Монделіс Україна» (бренд чіпси «Люкс»), «Клуб чіпсів» (бренд «Чіпстерс») та «ПепсіКо» (бренд «Лейс»).



— Нашу річку Ревна знищують. Через ботанічний заказник місцевого значення «Кривуша» проклали трубу для поливу картоплі, — обурюється 26-річна Лілія Голубенко з Семенівки. — Орієнтована протяжність труби десь 2-2,5 кілометра. На водозабір дозвіл у них є. Але водогін йде через заказник, а в ньому навіть траву не можна чіпати. А там була важка техніка, рили траншею.

Я відправила звернення і у Державну екологічну інспекцію, і у Деснянське басейнове управління водних ресурсів. З останнього тиша. А з екоінспекції зі мною зв’язувалися, буде перевірка. Мене попросили, щоб я з’їздила на місце, де проходить труба, зробила геолокацію.

За останні роки рівень води в Ревні значно впав. А згодом полив угробить річку повністю. У громаді багато аграріїв, які вирощують картоплю. Але ніхто з них, окрім цієї фірми, не поливає з річки. Бурять свердловини, ставлять башти, вкладають гроші, а не просто кидають трубу.

— Однодумці в інтернеті вам пропонували пробити дірку в тій трубі, запечатати н монтажною піною і ще різні радикальні методи?


— Я за правовий спосіб вирішення.

— Вам показували документи, скільки води на добу планують брати?

— Робітники казали, що за годину 600 кубів викачують. Торік вони теж воду брали, але не з Ревни, а з притоки (це не стосувалося заказника). Про це мало хто знав. У них були помпи, гідранти. їх з місця на місце пересували. Цьогоріч каналів і маленьких приток їм стало замало!

— А що про заказник говорить голова громади?

— Мовчить на цю тему. Коли проклали у місті кілька кілометрів дороги, він щодня викладав по три публікації в інтернеті. А зараз повна тиша.

— Що можуть зробити екологи?

— Власнику труб може бути штраф немаленький і зобов’яжуть прибрати їх із заказника.

— У фірми є дозвіл на спеціальне водокористування. Він виданий у 2018 році Держводоагенством України. Згідно паспорта річки Ревни, у них все нормально по лімітах на забір води. Щодо прокладання труб, це не до нас, — повідомив Дмитро Павленко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ та діловодства Деснянського басейнового управління водних ресурсів.

Зателефонувала Денису Стаценку:

— У Деснянському басейновому управлінні сказали, що дозволи на водозабор у вас є. Але «Кривуша» — заказник. Чи є у вас дозволи на прокладання труб по цій території?

— Як виявилося, там 200 метрів заповідника. Відверто кажучи, ми про це не знали. Труба не прокладена, а лежить на поверхні. І восени ми її заберемо. Вона тимчасова. А на тимчасову трубу дозволів не вимагається.

— А на фото з місця труба лежить у траншеї.


— То, де дорога заказника. Там галасу більше, ніж шкоди.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №24 (1831), 17 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ТОВ «Поліська картопляна компанія», картопля, полив, чіпси, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: