«Кошлатий Борушко»: у Чернігові дітей навчатимуть писати літературні твори
Понедельник, 14 Июня 2021 23:36 | Просмотров: 1907
Як вибудовувати сюжет, створювати персонажів та виписувати художні деталі. Всьому цьому навчатимуть учасників дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко». Заняття почалися сьогодні у Чернігові в міській бібліотеці імені Коцюбинського. Як розповіла Суспільному координаторка проєкту Людмила Зіневич, навчатимуться в ній 25 учнів — переможців різних літературних конкурсів. Навчання проходитиме і онлайн з дітьми з усієї України. З ними працюватимуть письменники - Сергій Пантюк, Олена Печорна, Олена Конечна та Іван Баран. Триватиме навчання вісім днів, а за його результатами видадуть книгу. Подробиці — далі.
«Я хочу навчитися писати свої власні твори, свої казки, вірші. Я захоплююся українською літературою. Обожнюю саме українську літературу, не так зарубіжну, як українську»,— каже Анастасія Миненок, учениця дитячої літературної школи.
Щоб допомогти творчим дітям розкрити свої таланти, в бібліотеці імені Коцюбинського започаткували літературну школу, каже координаторка проекту Людмила Зіневич.
«З 14 по 22 цілий день лекційно-практичних занять, майстерок, зустрічей з письменниками, пленерів, різних «паті», таких креативних зустрічей. І до цього ми додали театральне мистецтво. Оскільки, для нас важливо, щоб діти вміли свої твори красиво презентувати».
До літературної школи «Кошлатий Борушко» записалися 25 дітей з Чернігова. Для них навчання безкоштовне. Більшість з учнів вже пробували писати власні вірші та твори.
За час навчання в дітей буде можливість поспілкуватися із письменниками віч-на-віч. Ділитимуться із дітьми досвідом Олена Печорна, Іван Баран, Олена Конечна та Сергій Пантюк. Він першим спілкувався з учасниками літературної школи.
За словами Сергія Пантюка, навчити писати не можна тих, в кого немає таланту. Технічні є моменти у письменництві, як і в будь-якій діяльності, і він їм все це, каже, «піднесе на тарілочці». Учням далі буде набагато легше.
«Найголовніша порада молодому поколінню — не боятися проявляти себе».
Також Сергій Пантюк каже, коли він розпочинав писати, таких шкіл ще не було.
За словами Людмили Зіневич, після завершення навчання випустять збірку із творами та віршами випускників літературної школи.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.