Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівські силачі привезли нагороди зі столичних змагань

Чернігівські силачі привезли нагороди зі столичних змагань

5-6 червня в м.Київ на базі спортивного комплексу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця проходив Кубок Федерації гирьового спорту України. Цей вид спорту не такий популярний, як скажімо біатлон, плавання чи бокс, тож мало хто знає, що в нашому місті є свої зірки, які спроможні підіймати важкі гирі десятки разів протягом кількох хвилин. А минулого року, ентузіасти, серед яких майстер спорту, чемпіон України та переможець і призер Кубку України 34-річний Олег Середа створили обласний осередок Федерації гирьового спорту України у Чернігові (слідкувати за новинами осередку можна тепер у Фейсбуці https://www.facebook.com/ChRFGS/). Через карантин спортивні заходи, у яких учасники осередку могли взяти участь були обмежені, тож запрошення на Кубок Федерації гирьового спорту України пам’яті Є.Ф. Гарнич-Гарницького стали справжньою подією для наших спортсменів.



На фото - Олег Середа

Сам захід проводиться вже вшосте, а історія його початку бере ще в минулому сторіччі, адже Є.Ф. Гарнич-Гарницький був відомий столичний лікар та меценат різного роду спортивних подій. Вважаючи важливим фізичне виховання, ця людина багато часу і праці присвятила установі спортивних товариств в Києві, Євген Федорович був віце-командиром яхт-клубу, заснував атлетичне і гімнастичне товариства, також він був одним з головних засновників і першим начальником вільнопожежного товариства, організував клуб автомобілістів, був діяльним членом київських товариств: велосипедного, плодівництва, рибальства, мисливського та інших. Тож на честь мецената вже наші сучасники організовують проведення Кубку Федерації гирьового спорту України.

Олег Середа розповідає, що до початку 80-х років змагання у підніманні гирь були в рамках триборства (потрібно було виконувати три різни вправи), по аналогу з важкою атлетикою, але коли у важкій атлетиці залишили тільки двоборство, то так само було зроблено і у гирьовому спорті. Клаcичне двоборство складається з двох вправ: поштовх (2 гирi) та ривок (одна гиря), “модернiзована” вправа – поштовх з довгим циклом однієї або двох гирь. Час на виконня вправи - 5-10 хв., вага гирi для чоловiкiв – 32 або 24 кг., для жiнок - 16 кг.

- Вправи, де часу дається менше (5 хвилин) - виконувати простіше, - зауважує Олег Середа, - так як при часі у 10-хвилин на організм дається вдвічі більше навантаження. Гирі спортсмени піднімають двома способами - або ривком або поштовхом довгим циклом (ПДЦ) - це коли спочатку гирю треба піднімати на руку.

- В Чернігові працює поки що одна секція з цього виду спорту на базі фітнесклубу «X-line», один із її наймолодших вихованців 17-річний Соловей Андрій (має титул кандидата в мастери спорту) також відвідав Кубок у столиці разом зі своїм тренером Сергієм Отрадним. Сергій Отрадний, котрий є майстром спорту також брав участь у цих змаганнях. Найстаршому учаснику Зарецькому Олександру - 68 років, він є справжньою легендою гирьового спорту ще з часів Радянського Союзу, був чемпіоном СРСР (підняв гирю 375 разів в своїй ваговій категорії) ще в часи, коли було триборство, та є 2-кратним Чемпiон Свiту.

На цих змаганнях минулого тижня Олександр Зарецький (вага чоловіка 65 кг.) підняв гирю вагою вагою 16 кг. протягом 5 хвилин цілих - 93 рази! Відео з результатами нижче.



Учасників осередку в області поки що 13 осіб, серед них лише 4 з Чернігова.

- На жаль, цей вид спорту, не такий затребуваний, як футбол, або олімпійські види спорту, наприклад, нещодавно українці зайняли три призових місця та привезли 6 медалей з чемпіонату світу, який проходив в Італії, але ця подія залишилась непоміченою для всеукраїнських ЗМІ, а я про це дізнався, тільки тому, що туди їздили знайомі моїх знайомих, - зітхає Олег. До того ж наш спорту досить важкий і мало охочих йде ним займатися. В Україні є три організації, які займаються гирьовим видом спорту - це Федерація, Асоціація та Союз, - вони всі проводять чемпіонати, чемпіонати світу та України.





Через карантин Кубок пам’яті Є.Ф. Гарнич-Гарницького було перенесено в часі, з цих самих причин кiлькiсть учасникiв також була не досить великою (бiльше 100 чоловiк, майже всi областi), а також глядачам не можна було заходити до зали, а спостерігати за дійством з балкону.

Команду вiд Чернiгiвської областi представило 13 спортсменiв. Жiнки, чоловiки, ветерани це представники Корюкiського, Борзнянського та Чернiгiвського осередку ЧОФГС.

Публікуємо нижче результати чернігвських спортсмені в цих змаганнях. ПДЦ-1 - означає, що спортсмен поштовхом довгим циклом одночасно піднімав 1 гирю, відповідно ПДЦ-2 - що піднімав одразу дві.

Cеред жiнок:

Савенко Вiкторiя – КМС з гирьового спорту, Чемпiонка Чернiгiвської областi – зайняла I мiсце у поштовху довгим циклом, в.к. до 70 кг – не вистачило декiлька пiдйомiв до виконання норматива МС.

Серед чоловiкiв:

Наймолодший учасник Соловей Андрiй, КМС – срiбний призер чемпiонату України серед юнакiв – посiв I мiсце в.к. до 70 кг ПДЦ-2 (24кг).
Середа Олег в.к. 75кг ПДЦ-1 (32кг) - I мiсце , ПДЦ-2 (24кг) – I мiсце, Напiвмарафон ПДЦ (24кг, 30хв.) - I мiсце.
Фесенко Дмитро в.к. 75кг ПДЦ-1 (24кг) - I мiсце.
Калiберда Євгенiй - КМС в.к. 80 кг ПДЦ-1 (32 кг) - I мiсце, ПДЦ-2 (24кг) – I мiсце.
Отрадний Сергiй - МС в.к. 80кг ПДЦ-1 (32кг) - II мiсце.
Демченко Володимир - КМС в.к. 80кг ПДЦ-1 (24кг) - I мiсце.
Крепс Олександр - КМС 90кг ПДЦ-1 (32кг) - II мiсце.
Курiшко Роман - КМС 90кг ПДЦ-1 (24кг) - III мiсце.

Серед Ветеранiв:

Зарецький Олександр – МС (2-кратний Чемпiон Свiту) в.к. 65кг ривок (16 кг, 5хв.) - I мiсце.
Пирковський Сергiй - МСМС (6-кратний Чемпiон Свiту) в.к. 80кг ПДЦ-1 (16кг) - I мiсце.
Пустовой Анатолiй в.к. 80кг ПДЦ-1 (16кг) - II мiсце.
Ющенко Борис - КМС в.к. 90кг ПДЦ-1 (16кг) - I мiсце.











Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Середа, гирі, змагання, Соловей, Отрадний, Зарецький

Добавить в: